Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jelent valamit ha...

Szerintetek jelent valamit ha a 14 éves lányom olyan embereket rajzol akiknek nincs/össze van varrva szája?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 13:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

A fa-tesztes válaszadónak: ez baromság. Nekem pl. teljes hülyeség jött ki a fa-teszten. Egy rajzba sokmindent bele lehet magyarázni, holott valójában csupán esztétikai értéke és jelentősége van.


Hogy konkrét példát vegyünk. A fa-teszt nagyságrendileg 3 önbizalmat különböztet meg, a túlzó az egészséges és az alacsonyat az alapján, hogy hogy helyezkedik el a fád. Nekem pl. nem tölti be az egész lapot de nem is miniatűr, inkább a 3/4-ét foglalja el, ugyanis rajzolni sokszor kényelmesebb, ha szélesebb margót hagysz (ugyebár a rajzórán is kell margót hagyni). Nekem akkor 3/4-edes önbizalmam van az egészségeshez képest, vagy mi? Egyébként nem, mert tökre változó. A saját képességeimmel kapcsolatban maximális, az emberekkel való kapcsolataimban meg minimális. Na?

Tovább megyek. Az én fám többnyire középen helyezkedik el. Eszerint spiritualitásra meg átszellemülésre hajlamosnak kellene lennem. Nem vagyok. Egyszerűen csak szeretem a dolgokat a geometriai középre rajzolni, mert ruhákat tervezek, és legtöbbször így ideális a megjelenítés és a lap kihasználtsága.


Sorolhatnám még, de remélem ennyiből elhiszed, hogy a fa-teszt egy rajzolni szerető, tudó embernek csak egy rakat belemagyarázás. Az átlagembernél is. Ha mondanak neked egy halom tulajdonságot, amiből mondjuk a fele igaz rád, akkor már rávágod, hogy mennyire igaz is ez a teszt. Egy fenéket.


Szóval nem kellene mindenféle mögöttes háttértartalom nélküli rajzba pszichológiai problémákat belemagyarázni, mert az esetek 90%-ában nincs semmi gond. Nincs bajom a pszichológusokkal, sőt, a családban is van; de a rajz egy művészet, amit nem lehet tudati alapon meghatározni, hogy mit miért és hova teszek. Egyik nap balra fog dőlni a fám, mert olyan kedvem van, a másik nap meg jobbra. Ahogy épp esztétikusabbnak látom, és amilyen benyomások értek. Pl. ha tegnap láttam a tévében egy afrikai fát, aminek jobbra terjeszkednek az ágai, akkor lehet, hogy másnap a fa-teszten azt utánzom le, mert tetszett. Ez ettől még nem fogja azt jelenteni, hogy a jellemem is ilyen!

2013. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
91%

Egy pár éves gyereknél még lehet jelentősége ezeknek a rajz elemzéseknek, de egy 14 éves már teljesen tudatosan rajzol azt amit és úgy ahogy.


Semmit sem jelent. Max. ami elég valószínű, most lép az elvont korszakába és ilyen fú de vagány/egyedi stb. lesz ő is ezért ilyen fú de laza/vagány/elvont dolgokat rajzol.

2013. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodjál már le 14:20-as!


Most ne gyere nekem avval,hogy leragadsz a fa-teszt tér kitöltésén.

Amúgy azt írod a te fád a tér 3/4-ét tölti ki.Hát nem csodálom,mert,hogy jössz te ahhoz,hogy látatlanban te is messze menőkig leszólj.Ehhez azért 3/4-es önbizalom kell!

Geometriai közép,hát mindennek a geometriai közepén te helyezkedsz el.Nem vitás,én az ilyenekkel nem is vitatkozom,mert nevetséges.


A saját képességeiddel szemben az önbizalmad maximális,mint írod?Szerintem is,fa teszt nélkül is,elég csak látni a beírásod.

Más emberekkel minimális?Látjuk.


Agresszív vagy és baromi kevés információ alapján vonsz le messzemenő következtetéseket,mivel én csak azt írtam,hogy lehet!!!Semmit sem tudtam biztosan,mint te!!!

Maradj a ruhatervezésnél...

2013. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én egy kicsit utána érdeklődnék a helyedben,ugyanis egy 14 éves lány már mindenképpen tudja,hogy az embernek van szája is,akkor miért nem rajzolja be???

De azért mondjuk rákérdezhetnél nála is,gondolom kommunikáltok ennyire.


Itt nem fogsz érdemleges választ kapni,mert valószínűleg nem fognak szakértő pszichológia szakosok választ adni és pontozni neked.

2013. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
73%

"Agresszív vagy és baromi kevés információ alapján vonsz le messzemenő következtetéseket,mivel én csak azt írtam,hogy lehet!!!Semmit sem tudtam biztosan,mint te!!! "


Persze, hogy agresszív vagyok, amikor egy nyomorult rajz alapján akarod az embereket beskatulyázni. A képzőművészetnek semmi köze az egódhoz. Megjegyzem, a fa-teszt szerint a3/4-es rajz az átlagosnál kissebb egót jelent, tehát egyrészt rosszul értelmezed, másrészt magadat cáfolod.


Egyébként nyugodtan lehiggadhatsz, ugyanis személyesen vagy emberileg egy rossz szót nem szóltam rád (nem is lett volna mire ez alapján), csupán a drágalátos fa-teszted hatékonyságát cáfoltam meg. A baj itt veled van, ha ezt ennyire magadra veszed.

2013. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
49%

Ezek szerint te szerint a fa -teszt,amit évtizedek óta alkalmaznak egy teljesen hülyeség.


Szóval szerinted teljesen normális ha egy 14 éves,már,nem kisgyerek,aki most tanul rajzolni,száj vagy szem nélkül ábrázol embereket????

2013. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Rajzelemző és grafológus vagyok.

A gyermekeknél a rajzokat elemezzük. Nemcsak azért mert nem tudnak írni, hanem azért is, mert gyermekkorban a rajz nem tanult, hanem természetes, ösztönből jövő.


A nagyobb 12+ gyerekeknél már kezdünk átmenni a grafológiába, mivel a rajztechnikájuk és színhasználatuk egyre inkább tanult dologgá megy át, ugyanakkor az írás, betű, vonalvezetés, stb. egyre inkább önkifejezőbb, és kezdi elhagyni a tanult betűformálást.


Egy 14 éves gyerek már teljesen tudatosan rajzol. Nincs ejelntősége annak, hogy milyen az ember szája a rajzon, hiszen ezer oka lehet, ami miatt azt ott akkor úgy rajzolta.


Üdvözlettel.

2013. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
78%

"Szóval szerinted teljesen normális ha egy 14 éves,már,nem kisgyerek,aki most tanul rajzolni,száj vagy szem nélkül ábrázol embereket????"


Őszintén: te hány éves vagy, hogy ennyire be vagy gyöpösödve?


14 évesen az ember kiskamasz, lázadó. Sok olyasmit mond, olvas, ír, rajzol, stb., aminek nincs komolyabb jelentősége, hanem csak éppen az aktuális lelkiállapotát tükrözi. Az összevarrott száj nem egy beteges jelenség, többen is írták, hogy ők is azért rajzoltak így, mert nem tudtak szép szájat rajzolni.


És akkor mi van, ha épp elolvasott egy könyvet, megnézett egy filmet, látott egy képet, ahol ilyesmi van, és megtetszett neki? Nem mindenkinek egyforma az ízlése. Gondolom ha rózsaszín hello kittyket rajzolna ennyi idősen, azt normálisnak tartanád, pedig ugyanúgy egy szélsőséges magatartás, mint a száj nélküli emberrajzok. Mások vagyunk, más az ízlésünk, ezt kellene itt megérteni.


Szóval igen, én úgy gondolom, hogy 90%-ban ez normál jelenség, aggodalomra maximum akkor van ok, ha a lány bántalmazáson, traumán, depresszión, szorongáson megy/ment át, vagy láthatólag bántja valamit és annak az eredménye ez. Amennyiben viszont egy átlagos kis tini, abszolút normális jelenség.


A fa-teszttel és sok rajzos, írásos teszttel az a baj, hogy a nagy része belemagyarázás. Kijön belőle 1-2 tulajdonság, ami jellemző, de pont ugyanannyi más, ami nem. Ennyi erővel lottózni is lehet. Ráadásul ezt igazából nem is felnőtt vagy kamaszkorú emberekre szokták alkalmazni, hanem kisgyerekekre (óvodásokra), akik még öntudatlanul rajzolnak, nem pedig egyéb vizuális vagy érzelmi behatások nyomán.


Egyébként egy 14 éves nem most tanul rajzolni, azt 3-12 évesen teszi az ember.

2013. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
28%

Szóval 12+ fölött a rajz tanult?


És ezt tanulta,hogy nincs szája az embernek vagy az ember ábrázolás száj nélkül van???


Egyetértek az egyik előttem szólóval,kérdezz rá a lányodnál,hogy miért van ez a rajzainál,mégiscsak 14 éves...

2013. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
82%

Igen, 12 éves (vagyis 10-11-12) kor körül lép be az ember a kamaszkorba, ami egy válaszvonal a tudatos, tanult, akaratos viselkedés, önkifejezés és magatartásforma valamint az ösztönös, gyermeki, gondolkodás nélküli viselkedés között.


Tehát egy 14 éves rajza sokkal inkább benyomásokra, élményekre, tetszésre, egyéniségre, önkifejezésre, stílusra fog utalni mint egy 9 éves rajza, ami még "őszinte". Egy 14 éves már MEGVÁLASZTJA, hogy mit szeretne rajzolni, és nem azért rajzol összevarrt szájakat, mert őt valami bántalmazás érte vagy kimondatlan problémája van, hanem mert ez tetszik neki!


Nem tudom, ezen mit olyan nehéz megértened? A grafológus válaszát is érdemes volt lepontoznod, ugye, attól biztos kevésbé lesz igaz és a szakmájában kompetens...

2013. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!