Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jelent valamit ha...

Szerintetek jelent valamit ha a 14 éves lányom olyan embereket rajzol akiknek nincs/össze van varrva szája?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 13:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Kedves #20 Linda

Félreértetted, amit írtam. Igen, a rajzolás tanult 12 felett. Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy a lány tudatosan nem rajzolt szájat, és nem azért mert egy tudatalatti dolgot így akarna kifejezni, vagy mert nem tudja, hogy kell szájat is rajzolni.

2013. jún. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Pontosan 23:53-as én jól emlékszem a kamaszkoromra,mert az volt életem nehéz korszaka.


Amikor benne vagyunk egy nehéz korszakban,akkor inkább csak szenvedünk tinédszerként és úgy érezzük nehezen lábalunk ki belőle.


Akik lehurrogták az arra buzdítókat,hogy az anyuka figyeljen oda a gyerekére és nincs semmi baja,azoknak minden bizonnyal nem volt még depressziós korszaka az életében és igazán komoly gondja,mert nem mondana ilyent,akármit is mondd.


Akinek ugyanis volt és túlérzékeny,az nem fogja lehurrogni és kicikizni a másikat.


Aki éppen ilyen korszakban van és szeret rajzolni a rajzaiban kifejezi.


Nekem a depressziós "öngyilkos" hangulatú korszakomat kifejeztem az öltözködéssel,mert csak feketébe öltöztem és nem azért,mint az előttem szólók mondták,hogy nincs semmi oka,mert az tetszik.

Persze,hogy az tetszett,ha ilyen korszakom volt,de azért

tetszett ez a szín,mert ez a szín ezt fejezte ki.


Közben,mikor az ember benne van ebben ilyen korszakban,nem látja magát kívülről és szintén azt mondaná nincs oka.


Azóta vidám és boldog életem van és a színes ruhákat szeretem,sőt elborzadok a fekete ruháktól,mert annyira erre a rossz korszakomra emlékeztetnek,hogy tudatosan nem vásárolok feketét.Ennyi.29/N

2013. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: nekem is volt bajom bőven tinikoromban, de pl. ha anyukám megkérdezte mi bajom, tökmindegy, hogy 100x kérdezte, nem mondtam meg neki, hogy az, hogy a srác akibe bele vagyok zúgva mással van.


Az a baj, hogy ha az ember valami "abnormálisat" lát rögtön arra gondol, hogy vége a világnak, biztos depressziós meg öngyilkos akar lenni a lány, hát még ha nem beszél róla az anyjával. Tinikorban sok gyereknek egyszerűen nincs nyílt viszonya a szüleivel, ilyenkor vannak a gyerekkor és a felnőttkor között, úgy érzik, hogy őket senki nem érti meg, és sokan nem is akarják megértetni magukat.


Nekem személy szerint sokkal rosszabbul esett az, hogy csesztettek mi bajom, mintha békénhagytak volna. Ha azt mondom "nem érdekes", akkor az azt jelenti magánügy, nem azt, hogy harapófogóval ki kell húzni belőlem.


Persze lehet ellenkezőleg is, hogy ő meg pont arra vágyik, hogy meghallgassák, de szerintem ez a ritkább. A legtöbb tini nem akar a gondjairól a szüleivel beszélni és ezt nem kell egy abnormális dologként felfogni.

2013. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Kedves Linda!

A rajzolás remek önkifejezési eszköz, de nem elemezhető. Legalábbis nem olyan pontosággal, mint egy írott szöveget.

Ha esetleg érdekli egy nagyon rövid elemzés, akkor priviben küldhet nekem egy rövid kézírást.

Egy A/4, vagy annak a fele legyen. Ne legyen vonalas, hanem sima. Tetszőleges lehet a szöveg, de legyen minimum 10 mondat.

2013. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget írok, de én is körülbelül a lányoddal egyidős vagyok és nekem erről most az ugrott be, mintha nem tudna vagy merne valamit elmondani. Vagy esetleg egy számára fontos ember lenne ilyen helyzetben. Például én is azzal vezettem le az idegességemet, hogy arctalan embereket rajzoltam, akik köveket cipelnek, mert úgy éreztem magam. Vagy éppen sebesült embereket. De ezt magamból kiindulva írom most, mert valószínűleg, ha olyan helyzetben lennék, hogy mondjuk például valaki lelkileg bánt és én nem merném elmondani senkinek így vezetném le az idegességemet és kérnék egyfajta "segítséget" kicsit kódoltabban. De meglehet, hogy csak unalomból csinálja, vagy divatból, én nem tudnám eldönteni, mivel nem ismerem a lányod.
2013. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Teljesen nyilvánvaló,hogy van vele valami,mert különben ösztönösen nem aggódna a szülője.


Nyilván nem azért intézte ide ezt a kérdést,mert most látott egy ilyen rajzot,hanem,mert már egy ideje figyeli,hogy van valami.


De ezt,akinek nincs még gyereke nem értheti,csak az,akinek gyereke van, ill.olyan tini,aki hasonló cipőben jár.

2013. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
#36 Ha így van, akkor meg nyikkanjon már meg a kérdező! Írjon le minden fontos részletet! Ne nekünk kelljen kikönyörögni belőle, vagy csak találgatni.
2013. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Elég sok ökörséget írtak itt eddig, úgyhogy gondoltam beírok valami értelmeset is. Megjegyzem felettem kettővel valaki legalább értette a dolog lényegét.

Az összevarrt, vagy éppen nem létező száj egyet jelent azzal, hogy nem tud, nem akar egy számára fontos dolgot elmondani, vagy egy számára fontos ember nem tud, nem akar neki elmondani valamit. Ez lehet esetleg a nagymamája, de az álmokat elemezni még jóval bonyolultabb, mint egy rajzot.


Egy valami egészen biztos. Van egy gondolat, egy érzelem, ami nincs kimondva. Hogy ez mi lehet, s hogy miért nem mondja ki valaki, azt csak a lányod tudhatja.

2013. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
81-es: látom te sem jutottál el odáig, hogy a rajz ennyi idősen tudatos. Nem jelenti azt, amit mondtál, valószínűleg nem áll mögötte semmi személyes ízlésen és tetszésen kívül. A baromságokat itt te írod.
2013. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Okoska, és ha szerinted tudatos akkor mégis mit akar jelenteni? Vagy a tudatos dolgok mögött nincsen semmiféle gondolat? Gondolkozzál már egy kicsit.
2013. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!