Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segítsééég! Mért teszik ezt a...

Segítsééég! Mért teszik ezt a szüleim?! Help, már nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

A szüleim szinte mindenbe beleszólnak, és nem értem, miért. 15 évesen nem lehet fiúm, és nem azért, mert r.banc módjára mindig mással vagyok... Egytelen barátom sem volt még(!), pedig nagyon szerelmes vagyok, és semmi ökörséget nem csinálok...

Jól tanulok, minden rendben velem, dicsérnek a tanárok, odáig vannak értem, hogy milyen okos és értelmes gyerek vagyok.

Nem mehetek szórakozni. SEHOVA!!!

Beleszólnak, milyen zenét hallgassak, apám üvöltözik velem a Nirvanáért, INXSért, Reammonért, Ramonesért, stb. Azt mondja, hogy hallgathatok ilyen szemeteket, senkinek nincs ilyen rossz gyereke, mint nekik.

Úgy érzem, nem becsülnek eléggé. Söt, egyáltalán nem. Teljesen magától értetödik nekik a szín5ös bizonyítvány, hogy szabad idömben tanulok, hogy 3 nyelvet beszélek, 2öt középfokon és egyet alapfokon (angol,spanyol közép, német alap). Mit tehetnék, hogy értékeljék, hogy nem vagyok egy semmirekellö lusta nemtanuló pofátlan, aki nem csinál semmit? Nagyon el vagyok keseredve. :(



2013. jún. 17. 10:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írják itt azt h ennyi idősen nem kell mindenhova bulizni járni meg ilyesmi. Persze. Ez így is van. De az h 15 évesen még moziba se mehet el.??


Ha más nem , MAX 9-ig el engedhetnék (sztem ez még egy szigorú szülőnek is belefér.) A barátnőivel egy kicsit . A kérdező nem azt írta h leakar részegedni , széttárni a lábát.

Nem hiszem el h egyetlen olyan válaszolónak (aki leoltotta a kérdezőt) ne lett volna ennyi idős korában szerelme. Az meg h beleszóljanak abba h milyen zenét hallgat!? Nem normális!!


Ráadásul örülhetnének a szülei h 15 éves korához képest éretten látja a dolgokat , beszél 3 nyelven + anyanyelv és még tanul is. Nekem volt olyan évfolyamtársam aki amikor egy évfolyamra jártunk ennyi idős volt mint a kérdező és akkor hatodikos volt . Piálni járt, pasizni és megint meg is bukott.

2013. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 z. f. válasza:
100%
mutatsd meg nekik ezt a kérdést. abból hátha leesik nekik mennyire foglalkoztat a dolog. hátha magukba szállnak.
2013. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Lázadj.

Tedd normális kereteken belül az ellenkezőjét annak,amit mondanak.Előbb-utóbb be fogják látni,hogy valamit nem jól csinálnak.

2013. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 klopusz ***** válasza:

Abszolút nem értem a szüleidet.

Nagyobbik lányom 16 éves, most volt kilencediket, három négyessel év végén nem mondhatom rossz tanulónak.

Fiúzni még nem kezdett, de ami késik, nem múlik, gondolom nemsokára ez is el fog jönni.

Ő is és 13 éves húga is nyugodtan mehet a barátnőjéhez, ha akar, bár ezt inkább a kisebb csinálja. Suli után sokszor csak hatra ér haza, mert a barátnőivel van. Én mindig csak annyit kérek, hogy a leckéje legyen kész, a többit ráhagyom. Ha folyamatosan hazarendelném iskola után, biztosan fellázadna. Én, mint szülő, nem tehetek mást, minthogy megbízom benne, hogy nem csinál hülyeséget. Egyébként feltalálták már a mobilt, és ha nem a megbeszélt helyre megy, mindig felhív - szerencsére.

Hogy milyen zenéket hallgatnak, az nem tartozik rám. Kicsi koruktól kezdve meghallgattattam velük azokat a zenéket, amiket én szeretek (Queen, ABBA, Zorán, Phil Collins), csak hogy megmutassam, ilyen zene is van. Nagylányom múltkor mondta is, hogy nem mutatja meg az általa hallgatott zenéket, mert biztos lefordulnék a székről :-) A Nickelback a kedvence...


Szóval, nem értem, miért nem bíznak meg benned a szüleid?

Nem irigyellek.

2013. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Van egy 10éves húgom, aki teljesen megbízhatatlan, és úgy viselkednek velem, mintha az ö szintjén lennék...
2013. jún. 19. 13:47
 16/16 anonim ***** válasza:
ÈN odaállnék eléjük és megmondanám hogy ; Van saját ízlésem,Vannak saját barátaim, Van egyéniségem, és 4 év múlva nagykorú leszek,de nem voltam se moziba a barátnőimmel, se randin. Ès kérdezd meg tőlük: Ha tabu a randi, ismerkedés....ÈN hogy szűlettem apa?
2013. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!