Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az h mindenki azt...

Miért van az h mindenki azt hiszi h a 13 évesek nem lehetnek szerelmesek? Ez miért lenne kor függő?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 11:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Mert a szerelem több annál, hogy tetszik neked, meg kedvesen bánik veled, ha te is tetszel neki. A szerelemben több van. Akkor értetek meg rá mikor már rájöttetek, mit is kerestek az életben, ki az aki ki tud egészíteni benne, és most nem írom le a szerelem "definícióját" de az hogy mindig csak olyankor vagytok ott egymásnak, amikor a legjobb legigényesebb formátokat hozzátok, az nem szerelem. Illetve még onnan nem lehet tudni, hogy együtt tudnál-e élni vele és támogatni mindenben, el tudod-e viselni a rögeszméit, akkor egyáltalán van-e kialakult értékrendetek, mert annak kell majd megegyeznie, mikor felnőtök és kialakul a személyiségetek. Szóval a szerelem nagyon jó meg szép, de az igazi szerelem felelősséggel is jár, amiről te magad kell érezd hogy te szívesen csinálod érte, mert szereted, és többről szól annál hogy találkozgattok, és csókolózok. A szexről meg annyit, hogy fel se kéne merüljön egy 13 évesben.
2013. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szerelmes voltam 13 évesen,viszonzatlanul aztán ma meg már csak röhögök az egészen,rá se bírnék már nézni a srácra:D Szóval nem az hogy nem lehetnek szerelmesek a 13 évesek,csakhát úgyis gyorsan túllépnek a dolgokon:)
2013. jún. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Mindenki nagyon bölcs, és mindenkinek igaza van, mikor magyarázza a szerelem felelősségét! Csakhogy itt nem erről van szó! Egy kamasz szerelméről!!! Ami szerelem, hisz úgy éli meg! Nem is kell összehasonlítani a felnőtt szerelem érzésével! De ő ezt annak éli meg, szenved tőle, vagy röpdös. Ez a lényeg! Ez az egésznek a szépsége, és szerintem ez pont így egészséges. Van itt akár egy ember is, aki soha nem érzett szerelmet, csak felnőttként, és avval boldogan is élnek míg meg nem halnak? Egy 13 évesnek akarja valaki megmagyarázni, hogy nem lehet szerelmes? Az valóban egy másik fejezet, hogy a sexet még nem kell belekeverni, mert annak rengeteg negatív következménye lehet, és itt nem csak a terhességre gondolok csupán. Hagyjuk az álszentséget, mindnyájan voltunk 13 évesek, és szerelmesek! Ma tudjuk, hogy miben különbözik, de akkor csodás volt érezni! Én elmondtam anyámnak, megmutattam a szerelmes levelet is, és kinevetett, gúnyolódott rajtam az egész család! Na az, sok mindent meghatározott! Mindent a helyén kell kezelni! Érzékeny kor, épp tanulja az életet, a szerelmet is!
2013. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
utolsó, ez szép, és igazad van, nem szabad kinevetni, támogatni kell , de ez mindenkinél más. Lehet hogy van 13 évesen szerelem, de legtöbbször az külső vonzalom, meg a "szeretem, mert kedves hozzám, mert én is tetszem neki" vagy "csak úgy" persze ettől még támogatni kell, mert valahol el kell kezdődnie egy útnak, de nem olyan mércével tartod te se szerelemnek, mit ahogy nálad jelenik meg. Szóval még ha meg is tudod érteni, valami benned is van, hogy az nem ugyanaz, mint most. Ettől függetlenül, ha a húgom idejön azzal, hogy ő szerelmes, én támogatni fogom.
2013. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A kor végül is nem számít, mert korának megfelelően jön létre a vonzalom! 13 éves koromban tűnt fel egy barna hajú lány. Mai napig a feleségem. Most vagyok 67 éves. Még mindig Őt imádom....
2013. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Először is. Nem mindenki hiszi azt! Csak a múlt időkben nem járta, hogy egy lány elveszítette szüzességét esküvő elött!

Másodszor viszont, a hit, vallás, -ból származnak a törvények, mi szerint 18év alatt még gyerek, a felett felnőtt. De rajtatok áll, hogy az ehez hasonló törvényeket véglegesen töröljétek!!!

A szerelem egyáltalán nem korfüggő. Az csak is attól függ hogy milyen vérmérsékletet örököltél.

Én már ötévesen szerelembe estem, és 45 év után, még mindíg a torkom összeszorul ha eszembe jut, és főleg akkor ha találkozok vele. már mindketten megváltoztunk, soha nem voltunk egymáséi, de mégis az a szerelem emléke örök marad! Ha valakit szeretsz, akkor nincs olyan , hogy idővel megutálod, vagy kiábrándulsz belőle.

Ha megfogadod a tanácsom, inkább elmondod neki érzésedet, és a törvényes keretek között megpróbálod jól érezni magad!

2013. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Változatlanul azt gondolom, hogy igenis, lehet szerelmes egy 13 éves kamasz! Nem egy skálán kell mérni a nagyságát az érzésnek, hanem az "akkor és ott" megélt lelki fűtöttség a lényeg! És csakis neki! Ő szerelemként éli meg, mert számára az! Hogy később lesz-e ami ezt felülírja, az majd kiderül. Egy kisgyereknek se mondjuk, hogy még nem tud járni, csak mert később biztonsággal futni is tud majd! Felnőttként sokunknak volt több szerelme, és az mind az volt! Csak az új, mindíg csillogóbb, frenetikusabb élménynek hat. Legyen csak szerelmes, élje át minden porcikájában! Lehet hogy hamar kiég, lehet hogy egy életre elkíséri, de nem ez a lényeg! A lényeg, a most átélt érzés! Én pont hetedikes voltam, mikor megtörtént velem. Ha eszembe jut, még ma is jó érzés, pedig volt utána pár elsöprő szerelem! Fontos pont az életemben.
2013. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nemtudom,de szerintem ez nem igaz. A szerelem nem korfüggő,de tény ,hogy mást jelent 13, 23 és mondjuk 33 évesen. 13évesen még szinte gyerek vagy,ezért teljesen ártatlan,gyermeki érzések dominálnak
2013. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
14 éves vagyok. tavaj megismertem egy fiút, egy évet szinte együt töltöttünk (nem jártunk, de nagyon-nagyon-nagyon sokat jelentettünk egymásnak..a kapcsolatunk pár hónapja megszakadt, és a mai napig potyognak a könnyeim ha visszanézem a régi képeket vagy visszagondolok a közös emlékekre..remélem hogy ő is így van vele.. létezik szerelem 13 évesenis..bár mindketten túllétünk, de ha most vagy 2 év múlva úrja együtt lennénk akár 1-2- órát TUDOM hogy olyan lehetne mint régen...
2013. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 egybaba ***** válasza:
Egy ovis is lehet szerelmes, akkor a 13 éves miért ne lehetne? Nem korfüggő. Aki meg azt hiszi az valahol eltévedt XD
2013. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!