Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nektek mennyire...

Kamaszok, nektek mennyire engedékenyek a szüleitek? Szülők, ti mennyi mindent engedtek meg a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Pl. ha kitakarítja a szobáját, akkor elmehet ide-oda? Év közben ez függ a tanulmányi eredményektől? Meddig van 'kimenője'?:D Milyen gyakran bulizhat és milyen feltételekkel? Hirtelen most ezek jutottak eszembe, de jöhet bármi.:)
2013. jún. 23. 11:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem sehová sem engednek el. Ezzel csak azt érik el hogy kénytelen vagyok hazudni valamit...

16 L

2013. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
anya vagyok, a lányom 11 éves lesz, "bulizni" a barátnőkhöz megy pár órára. A szobája tisztán tartása a saját igényességéhez tartozik, nem ezért engedem el barátnőzni, hanem, mert megbízom benne. A tanulmányi eredménye kitűnő, tudja meddig mehet el, hol van a határ, hogy ideje tanulnia és elég a játékból. Soha nem kényszerítettem a tanulásra, inkább segítettem neki. Így önálló, megbízható lány. Az időpontokat viszont be kell tartania, ennyi a "feltétel".
2013. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
1-es: nem lehet megbeszélni anyukáddal, hogy elengedjen? Nem tudom, hogy anyud el hiszi-e a füllentéseidet.. kérd meg, beszélj vele, hogy te már elég nagy vagy ahhoz, hogy elengedjen egy kicsit valahová. Csak tartsd be a feltételeit, ha azt mondja, hogy este 9-re haza, akkor bizonyítsd be neki, hogy megbízhat benned és hátha legközelebb már nem kell emiatt füllentened. Tudod, hogy ez nem mehet sokáig, rájönnek és akkor lesz oda a bizalom. 2-es vagyok
2013. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Már évek óta azt csinálok, amit szeretnék (ésszel), tehát elég engedékenyek. Viszont az időpontokat be kell tartanom, ez az egyetlen feltétel.

* nem függ a tanulmányi eredménytől, magamnak tanulok, nem nekik

* ameddig szeretném, de általában 11 vagy reggel/másnap

* amikor szeretnék, viszont ritkán bulizok, akkor is inkább házibuli, a diszkókat utálom :D

18/l

2013. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Engedékenynek tartom a szüleimet. A szobámat ki kell takarítanom, segítenem kell pl gyomlálni, ilyesmi de cserébe elengednek a haverjaimhoz vagy a barátomhoz, hajat festhetek. Egyszer el is engedtek (persze baráti társasággal) egy kisebb koncertre 1-ig, utána jöttek értem. Kimenőm nincs, buszhoz vagyok kötve sajnos és legkésőbb is 6 előtt érek haza sajnos... 13/l
2013. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Közepesen engedékenyek. Barátnőzni mehetek, fiúzni engednek, hajamba engedtek kék csíkokat, és amikor lenőtt kicsit és már nem tetszett, visszafesthettem az eredetire. Azóta nem engedik, hogy befessem, de kicsit kérlelném őket megengednék. Köldök pc-t is könyörgés árán megengednék (volt róla szó), amúgy nem akarok. Bulikba nem járhatok. 3x voltam tavaly "házibuliban", de idén már meggondolták magukat és nem akarnak elengedni... Este 8-9 körül otthon kéne lennem, de ha olyan a program, hogy később van vége, akkor max apu értem jön, de azért nem az éjszaka közepén. Alkoholt még csak meg sem szagolhatom. mi van még? Hmm...


Ritkán, de szoktam füllenteni, hogy hol vagyok. Illetve ha megmondom, hogy hova megyek, akkor onnan nem megyek messze, de azért nem kell megtudniuk hol voltam. Pl. nemrég elmentem pár barátommal fürdeni egy tóba, na azt nekik nagyon nem kell tudniuk, úgy hiszik a parkban voltam (ugyanaz a falu, egy-két kilométer van a két hely között.)


örülnék, ha kicsit többet engednének, de amúgy nem függ semmitől, hogy mehetek-e vagy sem. Sem takarítástól, sem tanulmányi eredménytől.


16L

2013. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nincs panaszom a szüleim engedékenységét illetően.:D A takarítást állandóan fújják, de ha nem takarítok, akkor nem megy semmi rovására, mert ugyanúgy elengednek, és nem tiltanak meg se gépezést vagy ilyeneket miatta. Csak addig járnak az agyamra, amíg a kezembe veszem a porszívót.:DDD Bulizni nem nagyon szoktam, inkább kijárok a városba sétálni a barátnőkkel, általában tízre kell itthon lennem suliidőbe. Nyáron meg attól függ, van, hogy 11re esek haza, azzal sincs gond, amíg tudják kikkel vagyok.:) Tanulmányi eredményeim meg nem határoznak meg semmit. Persze, ha rossz jegyet kapok, leszidnak, de erre már rég rájöttek, hogy nem érdemes megtiltani semmit.:)

15/l

2013. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Engedékenyek,de azért persze vannak "határok".

Határok,amelyeket igazán nem is észlelek,mert nem kerülök általában olyan helyzetbe,hogy kellene őket feszegetnem,van mozgásterem.

Anyukámmal mindent meglehet beszélni,kezdve a fiúkkal a bulizáson keresztül minden apró dolgomig.

Bulizni nem járok még,inkább nyáron a legjobb barátnőmmel járunk át egymáshoz,tervben van hogy megyünk majd ketten futni,szerintem Balcsiba is le fogunk menni mi ketten fürdeni,sétálni is elengednek.

Az öltözködésembe nem szólnak bele,persze gondolom beleszólnának ha túl kihívóan kezdenék öltözni(pl. mellek,fenék kint,ilyesmi). Viszont én alakítom a stílusomat,anya csak tanácsot szokott adni,amit vagy megfogadok...vagy nem. :) Igaz,néha őrületbe kergetem az öltözködési mániámmal,de hát ez van,nemhiába tanulok majd szeptembertől divattervezőnek. :D

Alkoholt nem szoktam inni,de amikor apa mondjuk felbont egy sört,még ők kínálnak meg vele egy-két korty erejéig.

Jól tanulok,nem sok minden függ így a tanulmányi eredménytől,ha mondjuk egy dogám néhanapján nem úgy sikerül,nincs üvöltözés,elfogadják,de persze abban a tudatban hogy tudják,ki fogom javítani.Tehát nem kell noszogatni,magamnak tanulok.

Kifejezetten kimenőm nincs,ha valahová elszeretnék menni akkor megbeszéljük,úgy mérlegelünk.Most ballagtam,volt bankettünk,ahol a buli végéig maradtam,11-ig kb.Nem volt belőle gond,bár anya mindig nagyon aggódik értem... :')

Nincs köztünk tabutéma,így a fiúzás sem az.Sőt,ha megteszik valaki (mint ahogy jelen helyzetben is így van...),még segít is,támogat,most is rajta vagyunk egy "projekten",sok minden tervben van ezzel kapcsolatban. :D

Sminkelni 13 évesen kezdtem,anya festett ki legelőször.Persze azt meghagyta,hogy szolidan és ízlésesen csináljam,de inkább megmutatta.Azóta sminkelek (szempillaspirál,szemcerka,szájfény,alkalmakkor halvány szemhéjpúder,esetleg rúzs,bár az utóbbi nagyon ritka).

Sosem volt olyan,hogy valamit megtiltott.Eddig,lehet hogy ezután lesz,nem tudom,bár inkább mindig megbeszéljük. :)

Mikor olvasom itt az oldalon,hogy nem engedik hogy szőrtelenítsen,melltartót hordjon,visszafogottan sminkeljen,normális fiúja legyen,kicsit megdöbbenek.Én nem kérdeztem meg,hogy szőrteleníthetek-e,csak tanácsot kértem,hogyan és mivel csináljam,nem volt kérdés,hogy egyáltalán megtehetem-e.Melltartóval sem volt gond,amikor szükségesnek éreztem,elmentünk és vettünk párat,minden felhajtás és szó nélkül.

Porszívózni általában én szoktam,a szobámat alap,hogy én takarítom nagyrészt.Mosogatni rühellek,így inkább bevállalok mást helyette,feltéve ha anya nem kezd el duzzogni. :D

Mindenről szoktunk beszélgetni.Cigi,ital,nemi élet,mindezt nyíltan.Tudja,hogy ki fogom próbálni,mint ahogy mindenki más,ő azt szokta mondani,hogy ésszel csináljam és hogy a cigire semmiképp sem érdemes rászokni.

Nem mondom,hogy nem szoktunk veszekedni,olyan ez mint a derült égből villámcsapás,az egyik percben jóban vagyunk,a másikban veszekszünk,utána megint mintha mi sem történt volna... :'D

Apával több a konfliktus köztünk,nem azért,meg korlátozni próbálna,vagy mert kevésbé szeret,sokszor ő az engedékenyebb,csak néha olyan viccelődést amin anya csak nevetve elküld fenébe,komolyan vesz.

Szörnyen aggódnak értem,de hagynak önállósodni.Mondjuk az néha az őrületbe kerget,hogy anya mindent tudni szeretne,viszont ez nem abban nyilvánul meg,hogy kutat a cuccaim között,vagy elolvassa a beszélgetéseimet,máshogy közelít felém,nyíltan.

Őrületbe tudjuk egymást kergetni,de hát ez van. ♥ Bocsánat,ha ez kicsit hosszadalmas lett,megpróbáltam felvázolni ezt a "rendszert",remélem hasznodra válik ez a válasz és gyógyír lesz kérdéseidre. :)

14/L

2013. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Gyakorikérdéseken olvasott válaszok alapján, és az itteni válaszolók szerint nagyon engedékenyek a szüleim, környezetemben látottak alapján viszont csak átlagosan.


Engednek mindig bulizni, kivéve suliidőben akkor, ha nem voltam suliba a héten. Zárásig (hajnali 3), bár általában később érek haza, mint amennyi idő alatt hazaérhetnék.

Ami az itteni válaszadóknak még nem szokott tetszeni, az az, hogy "engedik", hogy igyak, sőt még meg is veszik (mivel nekem nem adják ki) és apuval is szoktam indulás előtt sörözgetni, borozgatni. :)

Amit még itt mindenki nagyon DURVA (nagybetűkkel) dolognak tart, hogy 14 éves korom óta műkörmöm van, komolyan, tényleg nagyon szörnyű :)

Nem is tudom mi van még...Hajat nem festek, bár megengedik (elvileg most akartam befesteni suli befejezése után, de nem tudom mi legyen, mert már majdnem csípőig ér és nem akarom tönkrevágni), vasalni vasalom de ez nem olyan nagy dolog azért :D

Barátom lehet, bár egyke lányként nem mondanám, hogy a szexet nagyon támogatják :D

Akárhova megyek, nem szabják meg az időt, hogy mikorra kell hazaérnem, de azért rákérdeznek, hogy nagyjából mikor jövök haza, hogy azért kicsit képben legyenek. Ha tovább maradok, írok sms-t, vagy telefonálok.

Sminkelni, meg úgy öltözködni, ahogy akarok, megengedik, de azért ne vigyem túlzásba. Csak hétvégén szoktam magam kicsit erősebben sminkelni, hétköznap csak szempillaspirál.

Szerintem a cigizésnek sem örülnének, de igazából nem tudom, hogy reagálnának.


Abban biztos vagyok, hogy kicsit elkényeztettek, mivel én vagyok az egyetlen lányuk (gyerekük), ráadásul késői gyerek, így próbálnak mindent megadni, de azért nagyon szeretnek és féltenek. :)

Elnézve az eddigi válaszokat, már megint én vagyok az, akinek a legtöbb mindent megengednek...Gondoltam, hogy ez lesz. De azt nem hinném, hogy azért, mert engedik, hogy több szórakozással éljem az életem, rossz szülők lennének. Kitűnő tanuló vagyok amúgy, de ez nem számít szerintem, ettől nem kellene, hogy függjön semmi, és ezt az átlagot tőlem sem várják el a szüleim, de azért örülnek neki. :)


16L

2013. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Csak anyukám foglalkozik velem, apukámmal nincs semmilyen kapcsolatom...

Anyu nagyon szigorúan fog engem, régen még engedékenyebb volt, mint most! Még nem kéredzkedtem el buliba, de szerintem nem engedne, mert délutáni programokra is csak úgy enged el, hogyha sötétedés előtt hazaérek.

Kicsit elhanyagoltam a háztartás körüli munkákat, emiatt sem engedett el a legjobb barátnőmhöz szilveszterkor... Meg a tanulmányi eredményeim is befolyásolják, hogy mikor mit enged meg...

17L

2013. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!