Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nektek mennyire...

Kamaszok, nektek mennyire engedékenyek a szüleitek? Szülők, ti mennyi mindent engedtek meg a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Pl. ha kitakarítja a szobáját, akkor elmehet ide-oda? Év közben ez függ a tanulmányi eredményektől? Meddig van 'kimenője'?:D Milyen gyakran bulizhat és milyen feltételekkel? Hirtelen most ezek jutottak eszembe, de jöhet bármi.:)
2013. jún. 23. 11:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hát nem sokat engednek, de hidd el, meg lehet azért oldani:-) Sajnos normális programokra napközben sem mehetek, nem azért mert féltenek, hanem mert a nyár a család ideje, évközben meg tanulni kell xd bulizni nem járok, szóba se kerül. Fiúzást bezzeg engednék, sőt még kérdezgetik is, hogy mikor lesz már barátom:-D Magamtól öltözök 9 éves korom óta, hajat nem festek.
2013. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Miután kitakarítottam a házat elláttam az állatokat. (ló, szárnyasok, disznók, kutyák, nyulak stb.) a magam ura vagyok.. bulikba mehetek, de nem egyedül. Diszkóba nem tudom mehetnék-e de nem is akarok(bár szerintem igen..). Barátom volt..ismerték szerették, bíztak bennünk. Alkohol.. háát mértékkel..:D magamnak tanulok nem nekik..szóval ez nem befolyásoló tényező.

15l

2013. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Hűha..igazán köszönöm a válaszokat(nem beszélve arról akik bőven ki is fejtették).:))
2013. jún. 23. 15:47
 14/24 anonim ***** válasza:

Nekem is viszonylag engedékenyek.

- A szobámat ki szoktam takarítani, de ha kupi van, akkor sokat hallgatom, így végül mindig rendet rakok.

- Mosogatógépet szoktam kipakolni, porszívózni néha, meg ilyenek.

- A tanulmányi eredményeim is rendben vannak, de ha becsúszik egy-egy rossz jegy is elengednek, ahova eddig is.


Kimenőm nyáron 9-10ig van, ha tudják hol, kivel vagyok. Soha nem hazudtam még erről, nem éreztem szükségét, jobb ha teljesen bíznak bennem, minthogy egyszer elveszítsem a bizalmukat :)

Bulizni nem járok, nem is hiszem, hogy szívesen elengednénéek, de még nem krédeztem rá. Fesztiválokra fogok menni nyáron, baráti társasággal, pár barátomat meg engem levisznek oda, ahol van, aztán néha maradunk pár napot még azon kívül is. Persze a fesztiválra ők nem jönnek be, meg semmi. A jegyet is saját pénzből veszem meg, amit még karácsonyra/szülinapra kaptam.


Az "önkifejezésemmel" kapcsolatban is el vagyok eresztve, amíg mindent megbeszélek velük, és tudják mit hol csináltatok, kivel, stb. A hajam eddig félig piros, félig barna volt, most barna az egész, de fel van nyírva, és az a része kék. Nem hittem, hogy megengedik, erre anyukám szokta festeni :)


15/L

2013. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Sok mindent engednének,például:

-Elmenni nyaralni pár hasonló korú barátnőmmel (erre nincs szükségem,mert nem akarok menni és a többieket nem engednék),

-Azt,hogy legyen barátom(tudják,hogy már voltam egyszer fiúval,akivel 1 éves kapcsolatom volt,de 4 éve ismerem),

-Azt,hogy menjek bulizni,

..fuhh és még nem tudom miket engednének,de pld cigizést nem,semmiképp,és nincs rá szükségem,nem cigizek.

Az alkoholt sem engednék,azt se iszok,csak velük..kicsit,szilveszterkor(akkor engedik)


hát ennyi kb.


17/L

2013. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

az hogy elmehetek ide-oda nem függ semmitől. se az hogy, kitakarítottam-e, sem attól, hogy milyen a tanulmányi eredményem. "kimenőm" általában attól függ, hogy hova megyek. ha barátnőmmel, akkor általában 10 körül magamtól hazajövök, ha nem akkor sem problémáznak rajta, mert felhívom őket. bulizáshoz feltételeket nem szabnak, amennyit elvárnak tőlem, az az, hogy ne részegen essek haza, amit be is tartok. hogy milyen gyakran az változó, van mikor 2 hetente, most pl már fél éve nem voltam. :)


16/l

2013. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Suli idoben nem enged anyum maszkalni,csak edzesre(kb negyed 4-kor indulok es 6 korulre mindig hazaerek).ha rossz jegyet kapok,elegge kiakad,pedig jol tanulok.a tanc is ugy van,hogy ha romlanak a jegyeim,nem mehetek.sminkelni,hajat festeni sem enged az iskolaba.igy,nyari szunetben lehet egy kicsit.holnap lesz melirozva a hajam,valamit szempillaspiralt,szemceruzat,tust is enged.meg lehet beszelni anyukammal.most pl van egy fiu,akivel hat eleg furcsa a kapcsolatunk,mindegy,nem ide tartozik.olyan se nem barati,se nem szerelmi.errol is lehet vele beszelni.11 eves korom ota borotvalom(azota viszont mar epolalom) a honaljamat.a szemoldokom nincs kiszedve,bar szeretnem mar,majd elejtem:D szunetben 8ig elenged a csapattal edzesre,es nem harapja le a fejem,ha kesobb megyek,mert mindig szolok.baratnokkel a varosba fel 8ig enged el.ja,meg tancos buliba majd ugy 10-11ig mehetek majd.

most ennyi jutott eszembe,eleg almos is vagyok,de remelem,ertheto volt:)

13L

2013. jún. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen, érthető volt:) és még egyszer köszönöm a válaszokat:)

De ha már itt tartunk és ha már egyszer ennyire ráérek leírom én is:D

Szóval az hogy elmehetek-e ide-oda nem függ sem attól, hogy kitakarítom-e a szobám(mert általában azért rendet tartok), sem pedig a tanulmányi eredményemtől(ha rosszabb jegyet kapok akkor anyukám nem kezd el patáliázni, inkább megkérdezi, hogy hogy 'hoztam össze' azt a szépséges jegyet és megkér, hogy javítsam ki). Ez a kimenős dolog meg inkább attól függ, hogy milyen évszak van:D Mármint télen hamarabb haza kellett jönnöm(bár alapból hazajöttem a hidegből:D), viszont most nyáron nem igazán van megszabva hánykor jöjjek haza, mivel mindig időben hazaérek (ha elmegyek 9-10fele akkor is még éjfél előtt mindig hazajöttem), de anyukámnak 3 kikötése/feltétele van

-telefon mindig legyen nálam

-tudja hogy kivel leszek

-valaki mindig kísérjen haza

Szerintem ezek nem nagy kérések.:)

Ami meg a bulit illeti, amikor elkezdtem bulizgatni úgy beszéltük meg, hogy 2 havonta max 3x mehetek..hááát..azóta ez egy kicsit változott:) Mostanában majdnem minden hétvégén megyek fel a barátaimmal, de ez általában csak abból áll, hogy beülünk a közeli sörözőbe(velünk egy korúak szoktak ott lenni mert elég modern hely:) ) és beszélgetünk. Maximum fél 3ra haza kell érnem, ami szerintem tök korrekt tekintve hogy egyszer eléggé elszaladt velem a ló és reggel értem haza(kicsit ittasan ráadásul..).Szóval volt, hogy ittasan jöttem haza, na most már nem csinálok ilyet:) Megtanultam a saját káromon az alkohol hatását, és azóta csak mértékkel 'iszogatom'.:)

Ezen kívül hogy mennyire engedékeny anyukám? A hajfestést nem hiszem, hogy engedné, de a melírokat meg olyan ombre hajat igen. A műkörmöt nem preferálja de én sem szeretnék mivel szép körmeim vannak(de ha nem így lenne akkor inkább venne ilyen köröm erősítő cuccokat, inkább mint a műkörmöt). Az öltözködésembe nem szól bele, de mégis legszívesebben vele megyek vásárolni is mert szeretem ha neki is tetszik ami rajtam van:)

16/L

2013. jún. 24. 10:13
 19/24 anonim ***** válasza:

Nekem elég szigorúak.. nem mehetek egyedül sehova se, bulizni se járok.. elég régimódi gondolkodásúak.

14/L

2013. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem engedékenyek.

A szobámat én porszívózom, rendben tartom. A lakást felmosni szoktam, illetve mosogatni. A tanulmányi eredményem jó, egy nagyon erős gimnáziumba járok, és így 4,4-es az átlagom, Este általában utolsó buszig engednek el, azzal a feltétellel, hogy tudják, kivel/kikkel vagyok és nem rúgok be. Nyilván nem hülyék, tudják, hogy ha beülök valahova, megiszok 1-2 sört vagy fröccsöt, de ennél többet nem engednek, és meg is értem. Disco-ba nem igazén járok, az nem az én világom, életemben egyszer voltam életemben, mert a barátnőm születésnapja volt, akkor kaptam taxira pénzt, és kb. éjjel 2-kor mentem haza taxival. Házibulikba gond nélkül elengednek, mivel ismerik a barátaimat és megbíznak bennük, illetve bennem is.

Barátom volt már, összesen 3, ebből egy volt komolyabb, őt ismerték egyedül, de a másik 2 srácról is tudtak, tehát nem szoktam előttük titkolózni.

Egyébként szerintem a szüleim jól nevelnek. Nem akarnak sem burokban tartani, ahogy 1-2 szülő teszi, ugyanakkor nem is engedik meg, hogy hetente más pasit hozzak haza, vagy részegen mászkáljak a városban mindennap éjjel 3-ig, ahogy 1-2 ismerősömnél látom.

16/L

2013. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!