Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a 14 éves...

Mit tegyek ha a 14 éves lányom nem akar egy szobában lakni a húgával?

Figyelt kérdés

2 lányom van, az egyik 9 éves (most megy 4. osztályba) a másik 14, most kezdi a gimnáziumot. Közös szobában laknak. Sajnos nem megoldható egy új szoba kialakítása, bővítés se lehetséges. Sajnos a nagyobbik lány nagyon szeretne saját szobát, nehéz középiskolába megy (matematika tagozatra) így sokat kell majd tanulnia, az is zavarja, hogy a kisebb piszkálja a holmijait és, hogy a sajátját mindig elől hagyja. Attól is tart, hogy így majd nem tudja meghívni hozzánk a barátait, később párját.

Felajánlottuk neki a férjemmel, hogy megkaphatja a mi szobánkat, majd mi alszunk a nappaliban a kihúzható kanapén (így is sokszor alszik egyikünk ott, akár délután pihenni, akár ha a párom későn ér haza és nem akar felkelteni). A szobánkban igazából csak éjjel tartózkodunk, a ruháink is a nappaliban lévő szekrényben vannak. Nekünk nem lenne nehéz, hisz csak 4-5 évről lenne szó, utána úgyis egyetemre menne.

Ő visszautasította, mert kényelmetlenül érezte magát, hogy ,,kitúr" minket meg az egyik barátnője anyukája (elvált szülők) is a nappaliban alszik és szerinte ez ,,tök ciki lenne nekünk".

Tudom, hogy mindennél jobban vágyik rá, szüksége is lenne rá a későbbiekben.

Szóval a véleményeteket szeretném kérni! Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Köszönöm előre is!



2013. jún. 27. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

hagyd


majd fél év múlva kérdezd meg újra valszeg addigra meggondolja magát

2013. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg benne vagytok a nappaliba költözésbe, akkor mond el neki, hogy ez nektek nem gond. A mostani szobájukat nem lehet valahogy kettéválasztani? Esetleg a nappaliból leválasztani egy részt?
2013. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, mentek a zöld kezek :)

Valószínűleg fél év múlva egyből igent mond, de addig?

Sajnos nem megoldható semmiféle fal felhúzása, leválasztása, semmi:(

Várom a válaszokat, esetleg tapasztalatokat!

2013. jún. 27. 21:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Lepjétek meg! :) Ha megy táborba, nagyszülőkhöz, esetleg barátokhoz nyaralni, mire hazaér, költözzetek ki a nappaliba, Őt (vagy a másik lányzót) költöztessétek be a ti régi szobátokba.

Mivel nagyon vágyik saját kuckóra (és valljuk be, ennyi idősen azért már szükség is van rá), biztosan boldog lenne tőle. Valószínű, hogy csak az irántatok érzett szeretete és tisztelete mondatja vele azt, hogy ez a megoldás nem megfelelő.

Mondjátok el neki, hogy nektek így sokkal szuperebb, mert ágyból nézhetitek a tvt, meg hasonlók. :)

2013. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

szia! én 18 éves vagyok, a mai napig közös szobában lakom nem hogy egy, hanem két húgommal. sajnos így jött ki a lépés, megvan az oka annak, miért nem lehetséges külön szoba kialakítása, beletörődtem. van egy "zugom" a házban, ott tanulok, ha megkérem őket, bevonulnak a szobába, és nyugi van (vagy fordítva, kint vannak, és én tanulok a szobában). leérettségiztem elég jól. néha ugyan tényleg nagyon nehéz, de elviselem, mert belátom, hogy nem lehet máshogy megoldani. párom is van évek óta, megoldjuk, hogy néha itt lehessen, bár persze emiatt többet vagyok én ott.


na ez egy kis kitérő volt, csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem hal bele, ha nem lesz külön szobája, semmiben sem fogja hátráltatni, ha ügyesen megoldjátok a kérdéses dolgokat.

egyébként próbáld vele megértetni, hogy ez most nem működik, kezeld nagylányként, hátha megérti, ha érettnek tekinted.

2013. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokáig mind egy szobában laktunk,majd a szülők ki költöztek a nappaliba,hogy több teret hagyjanak nekünk. Még így is egymás idegeit rágtuk tesómmal (korkülönbség ugyanannyi mint nálatok) a megoldás a bővítés lett.


Jó,hogy kompromisszumképesek vagytok és a megoldásban sem látok semmit ami ciki lenne, szerintem hagyjátok egyenlőre rá és majd lesz valahogy, ha a húgi miatt nem fog tudni tanulni, vagy idővel lesz egy barátja szerintem ő fogja kérni a lakás "megvariálását".

És persze mondjátok el neki,hogy ti mit gondoltok erről,hogy nem tartjátok kínosnak.

18/l

2013. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Négyes válaszoló ötlete nagyon jó, költöztessétek át titokban, meglepetésként. Ha már ott lesz minden holmija, nem fog tiltakozni.

Persze ezt csak úgy, ha ti is tényleg aludnátok a nappaliban.

2013. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Ha Nektek nem gond, hogy a nappaliba költöztök, akkor a nagylánynak se legyen ciki.
2013. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
és ha a kisebbik költözne?
2013. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
És ha ti költöznétek a kisebbik lánnyal egy szobába? Oké, az intimitás itt kérdés lenne, de ez már a ti dolgotok, ez csak egy tipp.:)
2013. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!