Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a 14 éves...

Mit tegyek ha a 14 éves lányom nem akar egy szobában lakni a húgával?

Figyelt kérdés

2 lányom van, az egyik 9 éves (most megy 4. osztályba) a másik 14, most kezdi a gimnáziumot. Közös szobában laknak. Sajnos nem megoldható egy új szoba kialakítása, bővítés se lehetséges. Sajnos a nagyobbik lány nagyon szeretne saját szobát, nehéz középiskolába megy (matematika tagozatra) így sokat kell majd tanulnia, az is zavarja, hogy a kisebb piszkálja a holmijait és, hogy a sajátját mindig elől hagyja. Attól is tart, hogy így majd nem tudja meghívni hozzánk a barátait, később párját.

Felajánlottuk neki a férjemmel, hogy megkaphatja a mi szobánkat, majd mi alszunk a nappaliban a kihúzható kanapén (így is sokszor alszik egyikünk ott, akár délután pihenni, akár ha a párom későn ér haza és nem akar felkelteni). A szobánkban igazából csak éjjel tartózkodunk, a ruháink is a nappaliban lévő szekrényben vannak. Nekünk nem lenne nehéz, hisz csak 4-5 évről lenne szó, utána úgyis egyetemre menne.

Ő visszautasította, mert kényelmetlenül érezte magát, hogy ,,kitúr" minket meg az egyik barátnője anyukája (elvált szülők) is a nappaliban alszik és szerinte ez ,,tök ciki lenne nekünk".

Tudom, hogy mindennél jobban vágyik rá, szüksége is lenne rá a későbbiekben.

Szóval a véleményeteket szeretném kérni! Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Köszönöm előre is!



2013. jún. 27. 21:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit NE csináljatok: a titokban átköltöztetést. Hogy miért? Mert a kamaszok utálják, hogy ha mondanak valamit és a hátuk mögöttmég is megcsinálják. Én tuti kborulnék, és az ismerőseim nagy többsége is.

Mekkor a ti szobátok? Nem lehetne mondjuk átköltöztetni az íróasztalát? Ha ti ugyse vagytok sokat ott akkor ez lehetne az ő kuckója, csak a hugával kéne együtt aludnia, ez szerintem nem akkora tragédia. Ha majd a barátnők ájönnek, akkor szerintem úgyis a nappaliba kötnének ki, hiszen ilyenkor egymás hegyén hátán aludni a legjobb, ha pedig csak egy barátnő jönát vagy a jövöbeni párja, akkor meg a hugit át lehet a ti szobátokba paterolni egy szivacsra szerintem, egy éjszakába senki nem hal bele. Vagy akár fordítva is meg lehet csinálni.

A másik lehetőség egy spanyolfal, de ez nem old meg mindent.

Ha most a lányod azt mondta, hogy nem akarja, akkor vess föl neki más ötleteket, pl. a föntieket, és beszéljétek meg. Semmiféleképpen ne intézkedj a háta mögött. Lehet később majd meggondolja magát, de ha most nemet mondott akkor tartsd tiszteletben, bármennyire is jót akarsz.

Egy 15 éves lány, aki nagyon nem örülne, ha a szülei a háta mögött cselekednének egy ilyen ügyben

2013. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Költöztessétek át a hugit a ti szobátokba. Így nem túr ki a nagylány:)
2013. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a spanyolfal lenne a legjobb megoldás.

Semmiképp ne költöztessétek a hugit a ti szobátokba, mert akkor abból lesz a balhé, hogy miért ő ment a felnőttek szobájába.

2013. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy gondolatom, hogy lehet megoldani. Azt írtad, hogy a falhúzás nem megoldható.


Egy ismerősöméknél úgy volt megoldva annak idején, hogy a szoba közepére raktak egy szekrényt ami ketté osztotta a szobát.

Ez tulajdonképp úgy nézett ki, hogy volt egy igazi ajtó amin be lehetett menni ha az egyik irányba mentünk ott is ki volt alakítva egy 'kis szoba szerűség/ ha a szekrénytől balra mentünk ott is volt egy. Persze egy szoba maradt.

/mondjuk ezt ilyen sor szekrénnyel lehet a legjobban megoldani, hogy tényleg csak ellehessen menni mellette.


A kicsivel meg meg kell beszélni, hogy az egyik az ő területe a másik a nagyé.

2013. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

teljesen normális ha ennyi idősen külön szobát akar. Hiszen kamasz megvannak a saját gondolatai és ilyen korban tényleg nagyon nagy a hangulat ingadozás meg a szeszélyesség st.


A fél év vagy negyed év tényleg jó megoldás mert egy 9 éves más. Ő még játszik mindent megnéz nyúkál és ha tényleg egy erős suliba megy ahol sokat kell tanulni akkor tényleg jó ha van külön helye.


Nyilván azért mondta hogy nem akarna titeket "kitúrni" mert szeret titeket és úgy gondolja nektek ez kényelmetlenség

Amit tanácsolni tudok: egy negyed év , fél év múlva kérdezzétek meg újra és addigra spóroljatok egy kis pénzt ha esetleg oda jutna a dolog h átköltözik egy másik szobába hogy egy kicsit magára alakíthassa . Persze ha ez nektek is belefér :)

2013. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék soha a szüleim szobájába költözni. Oké, hogy teljesen normális a szexuális élet, meg én is szexelek, de nem szeretnék abban az ágyban aludni, ahol a szüleim szexeltek.

Legfőképp szexelni nem szeretnék abban az ágyban, milyen morbid lenne már.


Persze lehet, hogy csak nekem ilyen személyes és intim dolog az ágy...

2013. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem egy függönyt, paravánt ha beállítotok az is valamennyire megoldást jelenthet! a cuccok kipakolásának elkerelüséért pedig zárható szekrényeket rakhatnátok be. vagy a nappalit nem tudjátok kettéválasztani?
2013. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én is egy szobába laktam a húgomal sokat rágtam anyu fülét hogy legyen elválasztava a szoba eredménytelenül aztán betöltöttem a 18.életévem meguntam hogy szekrénnyel volt elválasztva a szoba..gyüjtöttem pénzt hívtam egy köművest és 1nap alatt állt a szobám fala :D . Igaz nem volt olcsó de ennyit megért :D
2013. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, lett valamilyen megoldás?
2013. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 szilvia505 válasza:

Ha elég nagy a ti szobátok akkor azt lehetne csinálni hogy:

A ti szobátokból egy sark részbe költözik a kissebik lány.(a sarokhoz nincs fal)

A nagy pedig a szobába.

(mert nekem is Így volt 4-5 évig amíg nem kaptunk egy kis pénzt rendes szobára) üdv szilvia(12 éves vagyok)

2014. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!