Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a fiatokat?

Ti elengednétek a fiatokat?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, és érdekelne a "gyakorizó" felnőttek véleménye.

Ti elengednétek a fiatokat baráti társasággal: -Punnany Massif koncertre

-Zöld Pardon-ba (zöld kártyás rendszer)

Amit rólam tudni kell: A tanulmányi eredményeim jók, felvettek egy elég erős iskolába, tehát arról szó sincs, hogy "nem teljesítek".

A baráti társaság főleg fiúkból, és 2-3 lányból áll. A fiúk (akárcsak én) sose voltak azok a kimondott "jó gyerekek", de tudják hol a határ, ha fogyasztottak is alkoholt, sose kerültek miatta bajba, nem lettek rosszul, nem őrjöngtek. A lányok nem "szabad szelleműek", nem áll fenn annak a veszélye, hogy épp ilyen helyen kezdik el élni nemi életüket.

A társaság már bulizott együtt, tanári felügyelet alatt, (csak épp tanár nem volt a közelben...)szerintem tudunk vigyázni egymásra, és mértékkel iszunk.

Szerintetek?



2013. júl. 3. 00:03
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

A szüleimnek ehhez szerintem nem sok köze van. Ha a te véleményed osztanák, biztos vagyok benne, hogy teljesen lerészegednék párszor, már csak tini-dacból is.

A tiltás nem egyenlő a neveléssel. Engem arra tanítottak, hogy az alkohol egy súlyosan addiktív dolog, és életeket tehet tönkre, de ez nem fekete-fehér. Igenis lehet mértékkel fogyasztani.

A véleményedet természetesen tiszteletben tartom, és habár lenne miről vitatkozni, felesleges, te nem tudsz meggyőzni engem, és én se téged.

2013. júl. 6. 23:03
 22/30 anonim válasza:

Mikor lesz Punnany a zp-ben?

Amúgy én is 15 vagyok (lány) és engem is kb. most kezdenek a szüleim elengedni ilyen helyekre.Persze nem egyedül és vannak feltételek is,de szerintem ez normális. :)

2013. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem a ZP-ben lesz sajnos. A Budapest Park-ban lesz, 25-én. Remélem, nem korhatáros buli lesz. Néztem a BP Park oldalát, de nincs feltöltve házirend...
2013. júl. 7. 01:18
 24/30 anonim ***** válasza:
Figyelj egy 15 éves tegye össze a kezét ha elengedik koncertre,meg buliba mert baromira korai még,nem mondom évben kb 2szer belefér.De az,hogy alkoholt is igyon nem fér bele és érdekes nevelés,hogy igyon a 15 éves,de mértékkel,mint mondtam az,hogy ünnepekkor fél pohár,bor vagy pezsgő 15-16 évesen oké,dehogy amúgy bulikba,koncerten inni az nagyon nem.Nem tiltásról van szó,nevelésről.
2013. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

24. hozzászólónak:

Minden embernek meg van a saját útja. Azért, mert valaki más, mint te, nem kell elítélni. Nincs két egyforma ember. Nem lehet tudni, hogy az egyik ember, ha 15 évesen szeszt iszik vagy nagyon berúgna, nem-e éppen annak lenne olyan hatása, hogy utána soha többet ne tegye azt.

"Neveléssel" nem lehet mindent elintézni.

Az emberek saját tapasztalatokat szereznek és azok alapján eldöntik, hogy az milyen hatással van, volt lesz az életükre.

Amiatt nem kell elítélni valakit, mert nem úgy gondolkozik, mit te vagy más, vagy akár a norma.

Egyáltalán, mi a norma? Mi az átlag? Miért kellene ahhoz igazodni vagy mások elvárásaihoz?

Akinek pedig van egy kicsi önismerete, az úgyis rájön magától idővel, hogy milyen cselekedetre mi volt a motivációja.

Úgy érzem, hogy a kérdezőnek meg van a magához való esze. Egyébként pedig inkább most próbálja ki, mit 10 év múlva, amikor esetleg családos ember lesz.

2013. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a különbség aközött, hogy egy 15 éves iszik vagy egy 18 éves? A legtöbb 15 éves már sokkal érettebben gondolkodik mint pár éve. A kérdező írásán is látszik, hogy nem egy idióta kisgyerek. Ebben a korban már néha-néha belefér, hogy egy kicsit becsiccsentenek. Így fogják megismerni a korlátaikat.
2013. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem amúgy miért ezzel jönnek,hogy családos ember blablabla... 15 éves még gyerek nagyon is az,hogy 17-18 évesen 20on évesen bulizik iszik az ember az a normális,akkor van itt az ideje nem 14-15-16 évesen,tiniként fél év alatt rengeteget változik az ember érik.Épp azért mert értelmes engedik el gondolom egyszer-egyszer bulizni,de nem értem az alkohol mi a fenének kell egy gyereknek lesz még bőven ideje inni,lassan az is normális lesz ha általános iskolás gyerekek isznak,mert hogy majd tanulnak belőle
2013. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
" A Budapest Parkot 18 éves kor alatt csak szülői felügyelettel lehet látogatni !"
2013. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 14 vagy 18 esetleg 20 évesen tartanak egy embert "felnőtt"-nek, csupán kultúra és szokás kérdése. Különböző népcsoportok más-más életkorú egyéneket tartanak érettnek. Egyébként, ha az ivarérett kort vesszük figyelembe és mérvadónak a felnőtté váláshoz, akkor az igenis korábban van, mint 18 vagy 23 év.

És egyáltalán nem arról volt szó, hogy mi a kérdezőt vagy a kortársait arra buzdítanánk, hogy legyen iszákos, nem-nem. Hanem tiszteletben tartjuk a döntését.

2013. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
engem anno mindig elengedtek
2019. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!