Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Elengednétek a 17...

Szülők! Elengednétek a 17 éves gyereketeket egy melegfelvonulásra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 13:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%
Nekik voltak érveik. Neked annyi, hogy "nem jön be". Én nem akarlak megggyőzni, már megszoktam, hogy van, aki nem nyitott a világra. Én elengedem a fiam, lányom, ha menni akar mások egyenjogúságáért vagy a sajátjáért kiállni, és sosem fogom arra bíztatni, hogy maradjon csendben és szégyellje magát. Te nem engeded. Ennyi. N29
2013. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
21%
Figyelj mondtam ismerek melegeket nem sajnálják magukat,teljesen normális életük van nem bántják őket,mégis megvetik ezt a felvonulást.Hidd el sokkal nagyobb ellenszenvet vált ki az emberekből,ha felvonulnak,minthogy élik a saját életüket.
2013. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Golan Trevize ***** válasza:
7%

"hanem az egyenlőtlenségek. Jogilag az ő kapcsolataik nem léteznek."


Bocs, de teljesen pontosan ugyanolyan jogokat biztosítanak a melegeknek a törvények, mint a heteróknak.


"A hetero felvonulások azért nem léteznek, mert házasodhatnak,"


Bocs, de tényleg nem ismered a törvényeket. Melegek is házasodhatnak, sőt az első meleg közéleti személyiség, aki coming outolt Magyarországon (valami híradós csóka volt), na ő is házasságban élt. Gyereket is nevelhetnek. Mint az előbb említett férfinak is volt gyermeke, ha jól emlékszem, nem is egy. Stb., stb.

2013. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

" A politikai helyzet az LMBTQ-emberek számára tavaly óta tovább romlott, amit az alaptörvény negyedik módosítása és az új Ptk. is jelez. Előbbi a család és a házasság fogalmát kizárólag férfi és nő közti kapcsolatként ismeri el, utóbbi pedig csak a bejegyzett élettársi kapcsolatot engedélyezi a melegek számára, ami kizárja őket a mesterséges megtermékenyítési eljárásokból, nem fogadhatnak örökbe gyereket, és egymás nevének felvétele is csak külön eljárásban lehetséges."


forrás:


[link]

2013. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Magyarországon nincs melegházasság és egy meleg pár párként nem fogadhat örökbe gyereket sem.
2013. júl. 10. 15:02
 16/33 Golan Trevize ***** válasza:
15%

"Magyarországon nincs melegházasság"


Magyarországon pontosan egy darab férfi és egy darab nő köthet egymással házasságot, faji, politikai vagy szexuális orientációtól függetlenül. Attól is függetlenül, hogy szeretik-e egymást.

Nem érzem a megkülönböztetést.


"és egy meleg pár párként nem fogadhat örökbe gyereket sem."


Az örökbefogadás szabályai is pontosan defíniálva vannak. Sehol nem említik azonban, hogy melegek ne fogadhatnának örökbe. Ha a jogszabályok által előírt feltételeknek megfelelnek, ők is ugyanúgy örökbefogadhatnak, mint a heterók.

2013. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül írtam, hogy párként nem fogadhatnak örökbe. Egy meleg egyedülálló, ha megfelel a követelményeknek, természetesen örökbe fogadhat gyereket, majd együtt is élhet a párjával, de jogilag nem alkotnak egy családot.

A házasságot pedig érdemes lenne különválasztani a vallástól. Itt senki nem siránkozik templomi esküvőért, de egy férfinek férje papíron nem lehet, csak felesége, ami azért elég nagy megkülönböztetés.

2013. júl. 10. 15:40
 18/33 Golan Trevize ***** válasza:
15%

"Nem véletlenül írtam, hogy párként nem fogadhatnak örökbe. Egy meleg egyedülálló, ha megfelel a követelményeknek, természetesen örökbe fogadhat gyereket, majd együtt is élhet a párjával, de jogilag nem alkotnak egy családot."


Tehát akkor mégis fogadhatnak örökbe. Egyébként egy együttélő férfi és nő, ha nincs köztük semmi, de együtt nevelnek egy gyermeket, az sem számít családnak.


Ez a "család" definíciója miatt van így.


"A házasságot pedig érdemes lenne különválasztani a vallástól."


Én a magyar jogrendszer szerinti családról beszéltem folyamatosan.


"férfinek férje papíron nem lehet, csak felesége, ami azért elég nagy megkülönböztetés."


Férfinek nem lehet férje, de ez a "férj" szó jelentéséből ered, nem a jogszabályokból. Olyan, mintha egy csoport kitalálná, hogy a körtét ezentúl almának kell hívni.


Egyébként ha olyan a vallásom, és szervezek poligámiát népszerűsítő felvonulást, eljössz?


És ha Indiából származok, és feleségül akarnék venni egy 5 éves kislányt, támogatnál?

2013. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
12%

Te a 17 éves gyerek vagy, igaz?

Én nem engednélek el. Azért mert eléggé eltudnak durvulni a dolgok egy ilyenen és a végén még össze-vissza vernek stb.

Egyébként én is ellene vagyok a melegfelvonulásnak. Ezzel nem azt érik el, hogy jogokat kapnak, hanem azt, hogy az ellen vonulóknak lesz miért vonulniuk, a köznapi budapesti emberek, pedig nem tudnak tölük közlekedni, mert mindent lezárnak emiatt (a futóversenyektől szintén feláll a hátamon a szőr, fussanak a Margit-szigeten ne a város közepén, mielött ezt valaki megjegyzi). A legtöbb köznapi emebert is felidegesíti ez az egész (engem személy szerint) , hiszen borzalmas hallani, hogy egyes emberekben mennyi a düh, amit másokra probálnak kivetíteni, és emiatt megevetik őket stb.. Egyébként nincs bajom a melegekkel, de nagyon idegesít engem is ez a vonulás dolog, gyűjtsenek peticiót vagy nem tudom, de ez senkinek nem jó szerintem.

Szóval a válaszom nem. De ettől függetlenül elbeszélgetnék veled, hogy miért akarsz menni.

2013. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%
A szavakon lovagolsz és azt hiszed igazad van, pedig nagyot tévedsz. A legnagyobb baj, hogy egyes felnőtt fejekben sincs különbség a homoszexualitás és a pedofília között. Ezért tartanak ott, ahol. Szomorú, mert azt gondolná az ember, hogy felnőttek képesek tanulni a világról és ezáltal fejlődni, hisz már óvodában tanuljuk, hogyan éljük bele magunkat mások helyzetébe. De amíg Téged személy szerint nem érint valami, nem érdekel mások élete és sorsa. Kár. Több lehetnél általa.
2013. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!