Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Elengednétek a 17...

Szülők! Elengednétek a 17 éves gyereketeket egy melegfelvonulásra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 13:45
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Tehát akkor mégis fogadhatnak örökbe. Egyébként egy együttélő férfi és nő, ha nincs köztük semmi, de együtt nevelnek egy gyermeket, az sem számít családnak."


Azonban egy együtt élő férfi és nő bármikor családdá válhatnak, ha úgy döntenek.


"Férfinek nem lehet férje, de ez a "férj" szó jelentéséből ered, nem a jogszabályokból. Olyan, mintha egy csoport kitalálná, hogy a körtét ezentúl almának kell hívni."


Ki, vagy milyen csoport határozta meg a férj szó jelentősét mint "nő házastársa"? Miért ne jelenthetne "férfi házastárs"-at?


"Egyébként ha olyan a vallásom, és szervezek poligámiát népszerűsítő felvonulást, eljössz?


És ha Indiából származok, és feleségül akarnék venni egy 5 éves kislányt, támogatnál?"


Attól, hogy kapnál jogot hozzá, nem kötelező mindenkinek élnie vele. Jogod olyan dolgokhoz kell legyen, ami nem árt másoknak. Nem tudok egy indokot sem, hogy a melegházasságok engedélyezése miért ártana és kinek.

2013. júl. 10. 17:14
 22/33 Golan Trevize ***** válasza:
15%

"Ki, vagy milyen csoport határozta meg a férj szó jelentősét mint "nő házastársa"? Miért ne jelenthetne "férfi házastárs"-at?"


A magyarok, még elég régen.


A "férj" férfi házastársat jelent. A "feleség" női házastársat. A "házastárs" lehet férfi és lehet nő is.

Egy hímnemű gyermek megnevezése "fiú". Nem hívhatod lánynak, de hívhatod gyermeknek.

Attól, hogy az asztalra ülsz, és a székre teszed a tányérodat, az asztal még asztal marad, a szék pedig szék.


""Egyébként ha olyan a vallásom, és szervezek poligámiát népszerűsítő felvonulást, eljössz?


És ha Indiából származok, és feleségül akarnék venni egy 5 éves kislányt, támogatnál?"


Attól, hogy kapnál jogot hozzá, nem kötelező mindenkinek élnie vele. Jogod olyan dolgokhoz kell legyen, ami nem árt másoknak. Nem tudok egy indokot sem, hogy a melegházasságok engedélyezése miért ártana és kinek."


Kitérsz a válasz elől...

2013. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"A magyarok, még elég régen.


A "férj" férfi házastársat jelent. A "feleség" női házastársat. A "házastárs" lehet férfi és lehet nő is.

Egy hímnemű gyermek megnevezése "fiú". Nem hívhatod lánynak, de hívhatod gyermeknek.

Attól, hogy az asztalra ülsz, és a székre teszed a tányérodat, az asztal még asztal marad, a szék pedig szék. "


Nem értem, miért ne változhatna meg egy szó jelentése. A világ fejlődik, így a szavaink is. De ha valakit ez mégis zavarna, szerintem szívesen fogadnának bármilyen alternatívát.


"Kitérsz a válasz elől..."

Sajnálom, hogy nem tudtad leszűrni. Igen, támogatnám, hogy kapjál jogot hozzá, viszont szubjektív véleményem alapján nem értenék egyet. A különbség közted és köztem az, hogy én a szubjektív véleményemet nem keverem bele mások életébe, jogaiba.

2013. júl. 11. 12:50
 24/33 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Nem értem, miért ne változhatna meg egy szó jelentése. A világ fejlődik, így a szavaink is. De ha valakit ez mégis zavarna, szerintem szívesen fogadnának bármilyen alternatívát."


Nem a szavaink fejlődnek, hanem a szókincsünk. Új foglamakra új szavakat kell alkotni.


"Igen, támogatnám, hogy kapjál jogot hozzá, viszont szubjektív véleményem alapján nem értenék egyet."


Ez viszont önellentmondás. Hogyan tudsz támogatni valamit, amivel nem értesz egyet?

2013. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"Nem a szavaink fejlődnek, hanem a szókincsünk. Új foglamakra új szavakat kell alkotni. "


Az én felfogásom szerint, egyáltalán nem kell, csak lehet. A szavak nem bírnak önálló, megkérdőjelezhetetlen, szilárd jelentéssel, minden azoktól függ, akik használják őket

"Ez viszont önellentmondás. Hogyan tudsz támogatni valamit, amivel nem értesz egyet?"


Bizonyára ismered azt az érzést, amikor valaki akit szeretsz olyan dologba kezd bele, ami neked nem tetszik. De mivel a kapcsolatotok olyan, mégis támogatod. Nem értesz egyet a dolgával, de mégis támogatod.

2013. júl. 11. 13:31
 26/33 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Bizonyára ismered azt az érzést, amikor valaki akit szeretsz olyan dologba kezd bele, ami neked nem tetszik. De mivel a kapcsolatotok olyan, mégis támogatod. Nem értesz egyet a dolgával, de mégis támogatod."


Nem ismerem ezt az érzést.

Mindig megmondtam nekik, hogy ne haragudjanak, de vagy nem csinálják ezt, vagy ne várják el, hogy támogassam őket ebben.

2013. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

"Nem ismerem ezt az érzést.

Mindig megmondtam nekik, hogy ne haragudjanak, de vagy nem csinálják ezt, vagy ne várják el, hogy támogassam őket ebben."


Régebben egyet értettem volna, viszont megtanultam, hogy a kölcsönös emberség egymással fontosabb az elveknél.

2013. júl. 11. 13:49
 28/33 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Régebben egyet értettem volna, viszont megtanultam, hogy a kölcsönös emberség egymással fontosabb az elveknél."


Nálam az "emberségnél" fontosabb dolog az, hogy szóljak valakinek, ha szerintem hülyeséget csinál.

Akikkel közeli kapcsolatban vagyok, ők ezt el is várják tőlem.


Nem az a barát, aki adja az ember alá a lovat, amikor hülye, hanem aki rászól.


De egy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől. ;)

2013. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Nálam az "emberségnél" fontosabb dolog az, hogy szóljak valakinek, ha szerintem hülyeséget csinál.

Akikkel közeli kapcsolatban vagyok, ők ezt el is várják tőlem.


Nem az a barát, aki adja az ember alá a lovat, amikor hülye, hanem aki rászól.


De egy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől. ;)"


Az egyik nem zárja ki a másikat szerintem. Elmondhatod bárkinek a véleményed, vagy egyetért vagy nem, de ettől még nem a te tiszted eldönteni, hogy neki mi a hülyeség.

2013. júl. 11. 14:16
 30/33 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Az egyik nem zárja ki a másikat szerintem. Elmondhatod bárkinek a véleményed, vagy egyetért vagy nem, de ettől még nem a te tiszted eldönteni, hogy neki mi a hülyeség."


Nem is ezt mondtam, csak azt, hogy nem fogom támogatni őket ebben.

2013. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!