Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon szeretnék menni, de...

Nagyon szeretnék menni, de holnapig ki kell valamit találjak mit tegyek hogy mégis elengedjenek?!

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. A tavalyi nyaram eléggé unalmas volt szinte semmit sem csináltam,úgyhogy erre a nyárra elég sok dolgot terveztem,persze teljesen normálisak. Azt itthoni barátaim vagy nyaralnak,vagy táborba vannak,vagy nem érdeklem őket. És ezt előre tudtam. De vannak tőlem messzebb lévő barátaim is,velük terveztünk még hogy találkozunk. Ebből van amelyiket megengedték és van amelyiket nem.Van két barátnőm ők is 14 évesek,3 éve ismerem őket és eléggé messze laknak tőlem,kb. 300 km. de persze ők is még Magyarországon belül meg én is. A szüleim ismerik a szüleiket és tudják hogy mennyire megbízhatóak,meg stb. Már találkoztam is velük,még régebben egy napot az nagyon jó volt nagyon sok mindent csináltunk. Most meghívtak nyárra magukhoz egy hétre. Nagyonnagyon sok programot kitaláltak,és a legtöbbet én még életembe nem csináltam (lovaglás,sátorozás..komolyan nem lovagoltam és sátoroztam még:D:S),szóval ők is be voltak lelkesedve meg én is. A szüleik is rendesek mert ők is várják nagyon hogy menjek:) Csak egy gond van. Anyuék először megengedték. Azt mondták,hogy oké,miért ne mert bár szétfogják izgulni azt az 1 hetet hogy 300 km.re tőlük mi lehet velem,de mivel tudják hogy ott vigyáznak rám,elengednek. Másnap megnéztük a buszokat/vonatokat,hogy mikor hogy mennek stb. És itt bizonytalanodtak el. Hogy ők most komolyan engedjenek el engem 14 évesen egy ilyen hosszú útra? Mert mi lesz ha bajom esik..és itt komolyan egyre több dolgot kezdtek felsorolni hogy miért ne utazzak így oda..Mondtam anyunak hogy akkor jöjjön velem,és nem fogok egyedül sem utazni így meg semmi.Erre is nemet mondtak,és azóta azt mondták hogy nem megyek semmiképp,és csak emiatt a hülye hosszú út miatt..Én megértem őket hogy féltenek,de ezt annyira nem szeretném kihagyni :( Komolyan úgy érzem hogy tönkre van téve a nyaram ha nem engednek el. De közbe meg tudom hogy igazuk van,én is félteném a gyerekem ilyen utazástól.És gondolkoztam megoldáson de nem jutott eszembe semmi.A barátnőmék meg még mindig úgy tudják hogy megyek,pedig kb. 1 hét van vissza,én annyira nem akarom ezt visszamondani. Mit csináljak?? El szeretnék menni,de nagyon.:(
2013. júl. 10. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Azzal teljesen egyetértek,hogy 14 éves ne utazgasson 300kmert,nem tudna az egyik barátnőd anyukájával eléd jönni,és akkor nem utaznál egyedül,visszafele meg egyik szülőd kísérne haza?
2013. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Én elengednélek de el is vinnélek ha az én lányom lennél. Vagy ha nincs kocsi elkisérnélek. De autóval jóval olcsobb és hgyorsabb és egyszerübb.

Mivel már elötte belementek nem hiszem hogy nem fognak elengedni végül.

2013. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen, mikor 15 voltam, és engem elvittek kocsival és értem is jöttek... Pedig azelőtt sosem történt ilyen és nagyon meglepődtem, hogy belementek.

De azt mondták, hogy inkább így, mint egyedül.

Esetleg még annyi, hogy biztosan át kell szállnod. Mi lenne, ha félútig eléd jönnének és fél útig elkísérnének a szüleid, ott meg "átadnának"?

Plusz kirándulás.


Vagy mi lenne, ha előtte te hívnád meg őket 1-2 napra. Szerveznél valami klassz programot, aztán pedig együtt utaznátok hozzájuk?

2013. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az autós részen nem értek egyet mivel ha van közvetlen átszállás a vonat olcsóbb is mint az autó üzem anyaga

én saját részről elengednélek mivel 300 km nem a világvége és még országon belül is van az meg teljesen mellékes ,hogy én is szoktam egyedül ennyit utazni(szintén barátnőkhöz) és csak egy évvel vagyok idősebb

2013. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!