Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 évesen egy tini fiú titokba...

15 évesen egy tini fiú titokban cumit vesz, mert valamiért csak így tud jól aludni, szerintetek gáz? Ti megértenétek ha a ti fiatok tenne ilyet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 14:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy internetes fórumon így ki tudsz akadni, akkor tényleg keress egy szakembert Dominik. Ha a fiam lennél megérteném, de tenni szeretnék ellene.
2013. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a pillanat, amikor anyád bejön hozzád reggel, és látja, hogy cumival a szádban alszol, felbecsülhetetlen. Szerintem egy kicsit beteges, de hogy te cukinak tartod, az még rátesz egy lapáttal.

Szerintem kényszeres vagy, egy tárgytól teszed függővé magad (érdekes, hogy nem gondolod magadat bulizós típusnak, pedig ez inkább extrovertált hajlam), úgy érzed, nem tudsz nélküle létezni. Pszichoanalitikus megközelítésben valóban egy gyerekkori traumára vezethető vissza ez a fajta függés, de gyakorlatilag szerintem itt nem a cumi a lényeg, és a hozzá kapcsolódó dolgok, hanem az, hogy egy tárgyhoz kötötted az alvást (ez esetleg egy régi reflex lehetett), esetleg a cumi visszahozott egy régi nyugalmi érzetet, és úgy érzed, enélkül nem tudsz aludni. Amikor tudsz, a cuminak semmi köze hozzá. Lehetséges, hogy megnyugtat, gondolom már kicsiként összekapcsoltad az alvás gondolatával, de el kell fogadnod, hogy ez beteges. Az agyad gyorsabban vissza tudja rendezni magát, mint gondolnád, ha ezt tudatosan beismered magadnak, és megszabadulsz a cumitól, pár hónap után fokozatosan vissza is tud állni, még úgy is, hogy a két dolgot szorosan összekapcsoltad magadban mindidáig. Legrosszabb esetben két-három év a teljes "leszokási idő", de ennyi idő alatt az agy teljesen képes átrendezni magát, tehát egy ilyen piti dolognak én két-három hónapot mondanék.

Remélem, tudtam segíteni.

2013. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
van tesód?egyébként szerintem is cuki:DDnekem tesóm 14 fiú és az első rongynyusziával alszik még mindig és ezt csak én tudom mert anyának nem meri elmondani...szerintm ha van tesód akk mond el neki.
2013. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért az alvós állat és a cumi között óriási a különbség!
2013. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
hmm énmeg 15 éves lány vagyok... :D bár szüleim tudják és nem szokták a fejemhezvágni, nővérem is 16 éves koráig... :D
2013. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Snowboard válasza:
Ez te vagy igye?
2014. júl. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!