Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem világosítja fel sok...

Miért nem világosítja fel sok szülő a gyerekét időben? Nem 14 évesen, az már sok esetben késő. Nem mernek róla beszélni?

Figyelt kérdés

Nekem sosem beszéltek róla, a suliban sem volt felvilágosítás csak egyszer, azt is elvicceltük, nem emlékszem hogy bármi hasznosat mondtak volna.

Még a menstruációról sem szóltak egy szót sem, hónapokig titkoltam hogy vérzek mert azt hittem ez valami rossz dolog. Sosem tudtam mit tegyek mert senki nem beszélt semmiről.


2008. jún. 26. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert azt hiszik, így eltolhatják a dolgokat, pedig nem, így hozzák csak igazán előre, és kezdik el a gyerekeik tudatlanul.
2008. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok helyen azért is lehet,mert talán nem tudják elképzelni,hogy ennyi idős korban egyáltalán ez még megtörténhet.Annak idején a legtöbben ezeket a dolgokat 17-18 éves korban kezdték el.Manapság már előbb és mikor már beszélnének esetleg ezekről,már sok esetben valóban későn...

De gondolom vannak olyan esetek is,ahol a szülőkkel erről nem lehet beszélni,vagy nem is akarnak ilyenekről beszélni stb.

2008. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

".Annak idején a legtöbben ezeket a dolgokat 17-18 éves korban kezdték el."


Na igen, ez a mellébeszélés része. Annak idején is elég korán kezdték, csak az akkori kor követelményeinek megfelelően ha "becsúszott" a gyerek akkor össze is házasodtak, különben kiutálták volna őket (meg kell nézni a statisztikát mennyi 16-18 év körüli lány házasodott), valamint annak idején virágozott az abortusz-biznisz, amikor nőgyógyászok "magánrendelésen", sokszor az otthonukban végezték el a "kaparást" (mivel máshol nem lehetett). Ennek pont az volt az oka, hogy az akkori "erkölcs" szerint a szülők nem beszéltek a gyerekekkel a szexről, mert az "bűnös dolog". A mai napig is vannak ilyenek, akik felháborítónak tartják hogy a gyereket már alsós korában (persze korának megfelelő stílusban) megpróbálják felvilágosítani. Az ő érvük szerint ez azzal jár, hogy ha a gyerek ilyen korán megtudja, hogy mi az a szex, akkor korán ki is próbálja. Ez a legnagyobb baromság, hiszen a szexuális érdeklődés a másik nem iránt gyakorlatilag már óvodás korban megjelenik (és ennek semmi köze az általános közerkölcshöz, ez ösztön), ami persze az idő előre haladásával erősödik, ha pedig elhallgatják a gyerek elől, akkor biztosan ő maga fogja "kipróbálni", hogy mi is ez. Felvilágosítás nélkül tiltás esetén pláne, hiszen semmit se tud róla, csak azt, hogy nem szabad, és akkor már csak azért is kipróbálja. Legextrémebb esetben (különösen a már-már fanatikusan vallásos családokban) a gyereket nem is engedik szinte sehova, nehogy bárhol halljon róla. Ennek a következmény lesz egy magába fordult antiszociális ember.

Összefoglalva általában a túlzott vallásosság, vagy a szülő esetleges félelme az oka, hogy nem beszél a gyerekének a szexről. Ezért lenne tényleg szükség, hogy az iskolákban, esetleg már az óvoda utolsó évében elkezdjenek valamilyen szintű felvilágosítást tartani.

2008. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
18 ével elmúltam, de a szüleim soha nem beszélgettek velem olyasmiről. Nem merték felhozni a témát, mindig halogatták... Igazából a mai napig tabu ez a szex téma itthon, pedig már azért nem egyszer itt aludt a barátom, én náluk, de gondolják, hogy vigyázunk egymásra, tudunk mindent. De valóban sokkal könnyebb lenne, ha mindenről lenne szó.
2008. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülők a legfelelőtlenebbek nagyon sokszor, később meg könnyű nekiesni a gyereknek, ha teherbe esik, vagy rájönnek, h vmit túl korán kezd el... Hihetetlen, és az a baj, hogy mindig lesznek ilyen szülők. Kevés családba nem tabu a szex.
2008. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mondtak soha semmit sem a menstuaciorol sem a szexrol!De en eldontottem hogy en sosem leszek olyan szulo mint az enyemek!:(
2008. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves vagyok és nekem sem mondtak itthon soha semmit a szexről, ennek ellenére nem mentem el 14-15 évesen hogy gumi nélkül mindenkivel lefeküdjek és itt is a legtöbb kérdésre sokkal értelmesebb választ tudok adni mint a kérdező gondolná.

Amit mondani akarok az az hogy ha valaki értelmes azt nem kell igazán felvilágosítani mivel magától utánanéz a dolognak és érdeklődik, akiben meg az értelem szikrája sincs meg annál már nagyon késő.

Ez nagyon sokban múlik a szülőkön is. Manapság hazamennek és leülnek a tv előtt és meg sem próbálnak beszélni a gyerekeikkel, nem hogy erre a témára terelődjön a szó, és néha azt is el tudom képzelni hogy kevesebbet tudnak ők maguk a szexről mint a gyerekeik.

2008. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Az én szüleim, ahogy levettem, nem igazán tudják kezelni az ilyen helyzeteket. Mindig amikor feltettem egy felvilágosítással kapcsolatos kérdést, egyszerűen kerülték a témát. De az iskolám ilyen szempontból jó volt. 10 éves korom óta évente kétszer folyamatosan kaptunk felvilágosítást...
2008. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
én anyummal bármit megtudtam(ok) beszélni pl.:12 évesen megkérdeztem hogy "mi az az orális szex?" nagyot nézett,de elmondta!:))nagy szerencsém van hogy ilyen az anyum!sok bajt meg lehetne előzni,ha a szülő időben felvilágosítja a csemetéjét!
2008. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 16éves srác vagyok és a szülim semmit nem montak nekem a sexröl meg az ilyesmi dolgokról ... Amikor érdekelt a dolog leültem a géphez beirtam a keresöbe és megkaptam a választ ... A felvilágosítás a suliba eygszer volt még 5.-be ott körülbelül azt monták el mint az oviba a fuknak fütyijük van a lányoknak meg puncijuk ennyi volt az iskola részéről ami szerintem szánalmas dolog ...

Barátnömel szerintem nemsoká eljutunk arra a szinte h nála alszok csak arra vagyok kiváncsi hogy ere a szüleim mit fogank lépni ? 16évesen kezdenek mesélni a védekezésről ? Szerintem 9-10 éves kor körül lenne ideális ...

2008. jún. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!