Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem világosítja fel sok...

Miért nem világosítja fel sok szülő a gyerekét időben? Nem 14 évesen, az már sok esetben késő. Nem mernek róla beszélni?

Figyelt kérdés

Nekem sosem beszéltek róla, a suliban sem volt felvilágosítás csak egyszer, azt is elvicceltük, nem emlékszem hogy bármi hasznosat mondtak volna.

Még a menstruációról sem szóltak egy szót sem, hónapokig titkoltam hogy vérzek mert azt hittem ez valami rossz dolog. Sosem tudtam mit tegyek mert senki nem beszélt semmiről.


2008. jún. 26. 14:30
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Én egy 14 éves lány vagyok!Az én anyukám 12 éves koromban felvilágosított !De megérte mert így nem megyek bele semmilyen butaságba !!!!!!
2008. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, Sajnos a szülök egy többsége a biólogiaórára hagyatkoznak és azt gondolják, hogy minek otthon felvilágosítani a gyereket, ha megteszik helyettünk az iskolában is. Ez rossz döntés, a szülők feladata is, hogy megfelelő tájékoztatást kapjon a gyerek erről is, meg úgy általában.
2008. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
figyelj nekem volt egy barátom aki anno meghivott a 12ik szülinapjára ,(ennek 2 éve nem volt oly régen csak nekem) és bekapcsoltuk a báttyagépét mer tudtuk hogy van rajta SZEX FILM, és ott volt egy akkor 14 éves fiú aki sírvafakadt mikor megláta! azé mer azt mondta hogy ez nagy bűn meg minden, ugye ottthon a szülei erre tanították! most 16 és még nem is adott egy PUSZIT se csajnak de nem is volt neki csaja! persze az annya most a 8adik gyerekkel terhes (pont maláttam ) vagy csak 7dikkel nem tom de jó sok gyerekük van ja meg Omnibusszal járnak mert csak abban férnek el!
2008. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tom, én nem vettem észre, hogy kéne bármilyen felvilágosítás, elég ha bekötteted az internetet. Inkább arra kell rávenni a gyereket, hogy elmondja, ha valami történik. Pl. A lányok többsége már rég tudja, hogy egyszer majd menstruálni fognak, de mégis megrémülnek, mikor eljön a pillanat.
2008. okt. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Konzervatív, vallásos családban nőttem fel, a szüleimmel nem lehet beszélni a szexről. Egyszer, amikor anyám meglátta, hogy szőrös lett a hónaljam, kérdezte, hogy a suliban beszéltünk-e már a menstruációról, mondtam, hogy igen. Amikor először megjött, szóltam neki és segített, hogy pontosan mit hova rakjak. Lassan 25 vagyok, mai napig úgy érzem, rejtegetnem kell előle az óvszereket a szobámban. (Nem lakom otthon, de ott is tartok párat, hogy amikor megyünk látogatni a párommal több napra, legyen.) A kukába "becsomagolva" sem merem beledobni a használtat, mindig külön gyűjtöm és egy nyilvános kukába dobom. Apámmal még ennyit se lehet. Tesóimmal 1-2x volt szó róla. Megszoktam valamilyen szinten, nekem az a furcsa, hogy a párom családja simán beszél az anális szexről, meg az anyja mutogatja nekünk az új fehérneműjét meg dildóját.

Visszatérve a főkérdésre: Nekünk a suliban minden évben volt felvilágosítás + biológia órán is átvettük kb. 2 évente. Szerintem a szülők azért nem mondják el, mert ebben bíznak. Cikinek, illetlennek tartják, nem az ő feladatuknak. Gáz a szituáció, na.

2020. nov. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!