Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem, ez nagyon nem...

Úgy érzem, ez nagyon nem normális. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

A 15 éves lányom Edgar Allan Poe műveit olvassa és a művek alapján készült filmeket nézi mindig... Úgy gondolja, zseniális ahogyan megírja a különböző gyilkosságokat és egy lángész volt... És felnéz a slasher sorozatgyilkosokra.. Kedvenc idézete egy Závada Péter versből van (Élek, s ez nem az én hibám/ Ígérem orvosolva lesz.) Ilyen és ehhez hasonló zenéket hallgat: http://www.youtube.com/watch?v=VurhzANQ_B0

Általában feketében jár, feketére lett festve a haja, minél több lyukat akar a fülébe, Van fültágítója és viccesnek gondolja azt, hogy amikor eggyel nagyobbat tett be legutóbb a fél karja csuron vér volt és tetszik neki, hogy fáj... Szinte teljesen érzéketlen (mármint érzelmeket nem nagyon érez..). Utálja az emberi fajt. Ha ez nem lenne elég, még Istenben sem hisz... Mostanában észrevettem, hogy sátánizmussal kapcsolatos dolgokat olvasgat (a Sétén Bibliája például). Utálja a kisgyerekeket. Ha valakit utál, akkor azon gondolkozik (csak azért tudom mert szoktam hallani, amikor magában beszél ezzel kapcsolatban), hogyan tudná addig kínozni, amíg meghal... Ha összeveszünk és addig szórakozik az idegeimmel, hogy azt mondom hogy még egyszer obszcén megjegyzést tesz rám, akkor felpofozom, akkor mondja, hogy en.. hanem inkább fogjam meg a kést és állítsam feje a fejébe (mutatja, hogy az állánál felfelé, mert hogy akkor majdnem biztos, hogy meghal).. vagy vágjam el a torkát... vagy legalább mérget tegyek a kajájába.. vagy lőjem le, mert ő nem fog mozdulni...



2013. júl. 29. 00:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Nektek kettőtöknek kell egymáshoz közeledni. Ez amit csinál csak segélykiáltás. Ha most nem tereled a megfelelő útra akkor el fog veszni. Mutass neki egy másik világot. Mindenképpen váltson iskolát.
2013. júl. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez egy nagyon jó iskola.. És a barátnője szerint egészen kivirul a kollégiumban és ez amúgy is egy nagyon jó iskola.

Már volt szobafogságban nem is egyszer, akkor méginkább magába fordult..

Már nem kap pénzt és szerintem már maximum 1000-2000 forintja lehet...

Az első szerelemig? Már több mint 7 hónapja sír egy pasi miatt.. A barátnője szerint halálosan szerelmes a fiúba..

2013. júl. 29. 01:10
 13/38 anonim ***** válasza:
74%

Az első szerelemig, előtte is járogattam fiúkkal, ilyen 1-2 hónapokig, egyikbe sem voltam halálosan szerelmes. Halálosan szerelmes még soha nem voltam. De az egy komolyabb kapcsolat volt, akkor komolyodtam meg én is.1 napnál tovább soha nem sírtam fiúk miatt.

Szóval, erőszakosság, psziHHHHológus (pszichológus) szerintem nem tuti megoldás, bár meg lehet próbálni, de nagyon is elképzelhető, hogy az is ellenszegülést vált ki. A nyugodt, higgadt hangnem, a bizalommal teljes közeledés szerintem hatásosabb, amikor azt érzi, nem csesztetni akarod már megint, hanem emberszámba veszed, és nem akarod elnyomni, hanem együtt akarsz működni vele.

Egyébként kíváncsi lennék nagyon, ugyan mit mondana a lányodra egy psziHHHológus. Mert vagy úgy gondolja, nem kell semmit csinálni vele, mivel életkori sajátosság, vagy szabatos embert akar majd faragni belőle, de szó szerint, ahogy itt sok anyuka is tenné, vagy teszi. Talán még nyugtatókat is ír fel. Az én barátnőmet 17 évesen tette nyugtatófüggővé a psziHHHológus, én is jártam hozzá, de volt egy pont, amikor rájöttem, nem tud segíteni, hát,barátnőmnek meg így segített. Na, és mikor már nem tudott nyugtatóhoz jutni, szóval ki lehet találni, miért épp Hollandiába ment ki dolgozni.

Aki itt folyton psziHHHológusért kiált, annak van gyereke, ilyen korú, és tökéletes? Vagy hordta már dokihoz?

Komolyan, egyáltalán odafigyeltek arra, milyen lelki változásokon mennek keresztül a gyerekek, vagy csak a külsejükig juttok el?

2013. júl. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ...

"több mint 7 hónapja sír egy pasi miatt."


Ezek szerint nem igaz az, hogy érzéketlen, sőt!

Igenis, nagyon érzékeny, és nem azért, mert a pasi miatt bőgi tele a párnáját. Sokkal érzékenyebb most, mint kisebb gyerekként, hihetetlen módon stimulálja minden, ami a környezetében történik, de ez ijesztő és így palástolja.

Nem akar már gyerek lenni, de még felnőtt sem. Utálja, ha gyerekként kezelik, de terhes számára, ha felnőttként kell viselkednie, mert még nem tudja, hogyan kell. Ez az egész időszak egy érzelmi túltöltöttség és káosz egyben, és ebben próbálja megtalálni a helyét minden egyes serdülő. Na, most már emlékeztek, milyen volt?

Támogatni kell őket és szeretettel, megértéssel, türelemmel, finoman terelgetni, ahogyan, emlékeztek, az első lépéseknél, mikor járni tanultak. Ha akkor volt türelem, most hol van?

2013. júl. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokszor próbáltam közeledni hozzá.. Elvittem nyaralni, csak mi ketten mentünk (az apja meghalt). Nem lett jobb. Sőt, mindig próbált egyedül lenni. Nem hiszem, hogy ellenkezne akkor, ha pszichológushoz vinném, de tudom, hogy akármit is mondana, nem tartaná be, nem szedne gyógyszereket stb. Akárki, aki orvos mond valamit, azt biztos nem tartja be. Az antibiotikumokat vagy el se kezdi szedni, vagy (ami még rosszabb az orvos szerint) elkezdni szedni és 2-3 tabletta után abbahagyja..
2013. júl. 29. 01:39
 16/38 A kérdező kommentje:
Az a fiú és 1-2 barátja az, aki iránt érez valamit is.. Az a fiú az, akit szeret. A többieket kedveli. Még a család is közömbös számára. Ezt a barátai is mondták már, mert megkeresett 2 barátja, hogy így gondolja a lányom és ez ellen kéne tenni valamit. Én ezzel már rég óta tisztában voltam, és próbáltam is tenni ellene, de nem ment.. És most se megy..
2013. júl. 29. 01:42
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Tini...

Edgar Allan Poe egy jó író, ennek örülnöd kéne. Ez a zene amit linkeltél egy pop-rock szám, semmi extra nincs benne. Lehet, hogy 40 évesen elborzaszt, de nekem 20 évesen semmi bajom nincs vele. Teljesen átlagosan nézek ki, egyetemre járok, aztán hallanod kéne, hogy én miket hallgattam ennyi idősen, meg még most is. Ez lófütty. Ráadásul én is imádom a horrorfilmeket és horrorkönyveket, a 17 éves húgom is, aztán ő is teljesen normális, jó gimibe jár, kitűnő tanuló, tizedikes de már két érettségije van, mindkettő 95% fölötti.

Istenben pedig a mai fiatalok 90%-a nem hisz, ezen nem kéne csodálkoznod. Viszont itt van egy kis ellentmondás, ami miatt látszik, hogy teljesen komolytalan az egész. Ha sátánista akkor kéne hinnie Istenben. Viszont ő nem hisz, tehát csak lázad.

A kisgyerekeket szintén nem bírja sok ember, felnőttek se.

Kamaszodik, annyi az egész. A fültágítót én viszont nem igazán engedném a helyedben, mert ha úgy dönt, hogy mégsem tetszik neki, akkor bizony kemény százezrekbe kerül, hogy visszacsinálják a fülét.

2013. júl. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Istent úgy értettem, mint annak a vallásnak az Istenét, amibe beleszületett, a keresztény Isten.. Nem tudom, hogy emnnyire komolyan híve a sátánizmusnak.. de engem ez akkor is egy kicsit megrémít..
2013. júl. 29. 02:04
 19/38 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem hagyd rá,bár vigyázz vele.. még akkor is,ha a saját gyereked.Nem normális.Ez már tényleg nem az.Sajnálom,hogy ilyet kell írnom.
2013. júl. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem csak rád akar ijeszteni. Polgárpukkasztásból sosem elég ebben a korban, minél furábbnak és ijesztőbbnek találják őt, ő annál jobban érzi magát. Tudod, különlegesnek.


Ki kellene röhögnöd, amikor ilyen dolgokat vág a fejedhez. Nem árt, ha kicsit letöröd az önbizalmát, mert jelenleg úgy érzi, irányíthat. Viselkedj vele úgy, mint ahogy egy totálisan konszolidált kinézetű gyerekkel tennéd, kérdezd meg, mi volt az iskolában, milyen jegyei vannak, esetleg hogy akar-e komolyabban a biológiával foglalkozni. Lehetne pl. sebész, boncnok...


A Sátáni Biblia egyébként nem ír hülyeségeket, de mint a Bibliát, azt sem célszerű minden tekintetében elfogadni, és azon elvek szerint élni az életet. Nem sátánimádást diktál, hanem az egyén tiszteletét.


Természetesen ez csak egy korszak, és amint komolyabban el kell majd kezdenie foglalkozni az életével, nem lesz már ideje folytatni ezt az életmódot. Ahogy a sok, fontos feladat a nyakába szakad, nem lesz ereje, és kedve sem gyűlölködni/szomorkodni/idegesíteni. Csak várd ki.


Addig pedig a feladatod az, hogy biztos pont legyél az életében. A barátok, szerelmek egyik pillanatról a másikra eltűnhetnek, anyu viszont csak egy van, és ő örökké ott is marad veled, nem számít, milyen butaságot művelsz. Tudnia kell, hogy ha nagy bajba kerül, akkor számíthat rád.


Igyekezz nem teljesen szabadjára engedni, érdeklődj a barátai felől, nehogy rossz társaságba kerüljön, és keményen drogozni, inni kezdjen.

2013. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!