Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem, ez nagyon nem...

Úgy érzem, ez nagyon nem normális. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

A 15 éves lányom Edgar Allan Poe műveit olvassa és a művek alapján készült filmeket nézi mindig... Úgy gondolja, zseniális ahogyan megírja a különböző gyilkosságokat és egy lángész volt... És felnéz a slasher sorozatgyilkosokra.. Kedvenc idézete egy Závada Péter versből van (Élek, s ez nem az én hibám/ Ígérem orvosolva lesz.) Ilyen és ehhez hasonló zenéket hallgat: http://www.youtube.com/watch?v=VurhzANQ_B0

Általában feketében jár, feketére lett festve a haja, minél több lyukat akar a fülébe, Van fültágítója és viccesnek gondolja azt, hogy amikor eggyel nagyobbat tett be legutóbb a fél karja csuron vér volt és tetszik neki, hogy fáj... Szinte teljesen érzéketlen (mármint érzelmeket nem nagyon érez..). Utálja az emberi fajt. Ha ez nem lenne elég, még Istenben sem hisz... Mostanában észrevettem, hogy sátánizmussal kapcsolatos dolgokat olvasgat (a Sétén Bibliája például). Utálja a kisgyerekeket. Ha valakit utál, akkor azon gondolkozik (csak azért tudom mert szoktam hallani, amikor magában beszél ezzel kapcsolatban), hogyan tudná addig kínozni, amíg meghal... Ha összeveszünk és addig szórakozik az idegeimmel, hogy azt mondom hogy még egyszer obszcén megjegyzést tesz rám, akkor felpofozom, akkor mondja, hogy en.. hanem inkább fogjam meg a kést és állítsam feje a fejébe (mutatja, hogy az állánál felfelé, mert hogy akkor majdnem biztos, hogy meghal).. vagy vágjam el a torkát... vagy legalább mérget tegyek a kajájába.. vagy lőjem le, mert ő nem fog mozdulni...



2013. júl. 29. 00:24
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Voltak páran sajnálatos módon... A pótapja.. (már kiadtam az útját a férfinak).. És én mindig mellette álltam ki sjanos, mert úgy álltam hozzá, hogy a lányom csak egy gyerek.. Biztosan kitalál minden félét, hogy jobban figyeljek rá... De mint utólag kiderült, nem így történt.. Az iskolában is sokat csúfolták és azt mondta a lányom, hogy mostanában egy lány az iskolában azt terjeszti, hogy a lányom megfenyegette stb... Összevesztek ezzel a lánnyal és most a lányom minden barátját próbálja elmarni mellőle és meg akarja utáltatni a lányomat mindenkivel... Pedig nem csinált semmit szegény, csak jóban volt olyanokkal is, akikkel ez a lány nem...
2013. aug. 2. 23:14
 32/38 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a választ és a bizalmat.

Szerintem sajnos lehet, hogy éppen a pótapás bántások az okai az ilyesféle bajoknak, amikről írtál. Mert éppen egy felnőtt tud súlyos rombolást csinálni a lélekben, (pláne ha családtag is). Szóval egyszerűen túl közel van, és épp ezért igen súlyos sértéseket is tud csinálni. Mármint lelkileg.


Írtad, hogy a lányod egyébként elég jól áll ahhoz az ötlethez, hogy pszichológussal is beszéljen, nem fél tőle, nem érzi megalázónak, sőt gond nélkül el merne menni. Persze nem gyógyszeres kezelésre gondoltam, hanem olyanra, ahol beszélgetések vannak. Vannak olyan pszichológusok, akik kifejezetten ahhoz értenek, hogy a korábban bántalmazott gyerekeknek segítsenek, hogyan tudják feldolgozni ezeket a rossz emlékeket.

2013. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Szóval az jó, ha a pszichológus gondolata nem vált ki belőle ellenkezést, nincs gondja ezzel az ötlettel.

Attól nem kell félned, hogy ne tartja be az orvos utasításait, mert (én úgy tudom) nem lesznek utasítások, nem lesznek gyógyszerek. A bántalmazott gyerekeknek nem gyógyszert vagy utasításokat szoktak adni, hanem valahogy segítenek beszélgetésekkel nekik abban, hogy az rossz gonosz régi emlékeket feldolgozzák magukban.

2013. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Rendben, el fogom vinni :)

De szerintem az is közre játszhatott, hogy összejött egy fiúval, akit ő az iskola leg aranyosabb, jóképűbb és kedvesebb fiújának tart, nagyon szerette és még mindig szereti, de a fiú szakított vele.. Mi több.. Azt mondta neki, hogy soha többet nem akarja látni és hiba volt az is, hogy egyéltalán szóba állt a lányommal...

2013. aug. 3. 21:59
 35/38 anonim ***** válasza:

Persze ezt azért mertem így írni, mert elsőre úgy értettem, hogy a lány kifejezetten jól fogadja az ötletet. Ha esetleg viszont kifejezetten nem akarná a dolgot, akkor pontosan nem tudom, hogy érdemes elindulni. Az apás, ill. általában a szülői családi bántások nagyon erős nyomot tudnak hagyni, főleg akkor ha kisebb korban történtek a bántások. Ilyen szempontból jól jönne egy direkt erre szakosodott pszichológus, viszont nem tudom, hogy szabad-e forszírozni a dolgot, ha mondjuk Ő épp nem akarja. Lehet hogy az lenne a jó dolog, hogy először csak beszélgetni vele, aztán felkeresni több szakembert is, és Ő választhatná ki hogy melyikben tud megbízni. Vagy ilyesmi. Nem tudom, hogyan áll Ő hozzá az ötlethez.


Úgy tudom, teljesen maguktól a rossz emlékek, élmények nem múlnak el többnyire. Mármint az ilyen gyerekkori verésekre gondolok.


A fiút nem tudom, de az ilyen később jött, már kamaszkorban szerzett élmények szerintem már nem tudnak olyan sokat rombolni, mint mondjuk egy kisebb gyerekkorban verő családtag.

2013. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
az a baj hogy egyáltalán nem nevelted ezt a gyereket így nem is kell meglepődni hogy ilyen depis fa#
2013. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
66%

"Felpofoztam (kicsit nagyra sikerült.. mert még fél óra múlva is látszott a nyoma..), de ő csak kiröhögött és bevonult a szobájába netezni..."


Hoppá, úgy látom te se vagy egy szent. Egy jó szülőnek még eszébe se kéne h jusson h akár szóban, akár fizikailag bántson egy gyereket, egyáltalán bármelyik embert vagy állatot.

Amikor engem is csak egyetlen egyszer bánt/megbánt valaki, akkor onnantól emlékezni fogok rá és én is úgy viszonyulok az illetőhöz. Azt adunk amit kapunk. Aki kedves, foglalkozik velünk, érdekli őket hogy mit miért csinálunk, ahhoz mi is úgy viszonyulunk, míg mondjuk egy dühös agresszív személyre visszafordítjuk a tükörképét. Egyébként biztos vagyok benne ha nem kezded el piszkálni ezért azért, ő se fog neked esni spontán obszcén szavakkal.

Mondjuk egy "Miért dobod úgy el a cipődet? Talán letörne a kezed ha a helyére raknád?" típusú kérdést egy lázadó gyerek már "támadásnak" tekinthet aztán visszaszólhat valami cifrát érte, ezért inkább valami szelídebb "Ha legközelebb leveszed a cipőt, megtennéd hogy a helyére teszed?" A lényeg próbálj minél kevésbé indulatosan viselkedni vele és akkor talán ő is visszább fogja magát.

A tinik ilyenek, meg ebbe a korban nagyon érzékenyek, esetleg próbáld meg kitapintani h mi az ami bántja és együtt kigondolni valami megoldást. És nem úgy kezelni mint egy ellenséget. Vagy beszélj a barátaival, hátha ők tudnak hatni rá. A fiatalok egymásra jobban hatnak, mint a felnőttek, pont azért mert a gyerek-felnőtt kommunikáció nem működik. "Anyám már megint dilis, nem lehet vele szót érteni, mindenért ordít." - ez egy tipikus tini felfogás. Sztem itt a GYAK-on is százával vannak hasonló üzenetek. Nem tud kivel beszélni, marad a számítógép.


[link]

[link]


Szerintem nem kéne piszkálni a kinézete miatt, meg miket szeret, úgy se tehetsz semmit, de ha rendszeresen szóvá teszed, csak a köztetek levő ellentét nő vele. Egyszer ráun, max. pár év és kinövi, ha munkába áll, majd úgy is visszafogja magát mert cikinek kezdni majd érezni ezt a stílust. Vagy ha beleszeret egy olyan srácba, aki a nem extrém kinézet kategória, a kedvéért is lehet megváltozik.

1 hónappal ezelőtt voltam a M'era Luna-n, te jó ég ott is milyen arcok voltak! Egyik-másiknak én sem irigylem a szüleit. Bár feltételezem hétköznap csak nem sminkelik ki magukat az emberek csontváznak. :D

2013. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Bocs, de szerintem is te vagy az a 15 éves lány.
2013. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!