Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak itt vallásos kamaszok?

Vannak itt vallásos kamaszok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 09:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én is vallásos vagyok, keresztyén.:)

Alapból vallásos családba születtem bele, és szó sem volt arról, hogy anyáék rám erőltessék, viszont elég korán tapasztaltam már, hogy ez nekem jó, így minden nap imádkozom, szoktam templomba járni, ifjúsági programokra, stb.

A többi vallás követőit nem nézem le, azokat sem, akik nem hisznek Istenben, viszont ha előttem szidják, akkor nagyon ki tudok akadni.

15/L

2013. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 nyugalom válasza:
Én nagyon sok fiatalt ismerek itt, Szolnok megyében, igaz, hogy ők Jehova tanúi, és nem kényszerítik a szülők egyiket sem, A kamasz az pár eltudja valamennyire dönteni, hogy mi az ami javára válik, mi az ami meg védi a bajoktól. Általában megfigyeltem, hogy ezek a kamaszok nem lázongóak, figyelembe veszik a bibliában leírt alapelveket ami rájuk vonatkozik Efézus 6:1-3
2013. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok!:)

De aki azt írta, hogy ritka mint a fehér holló a keresztény fiatal, az nem igaz. Csak jó helyen kéne keresni.

2013. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
valószínűleg egyre kevesebb és kevesebb lesz. ez leginkább azzal magyarázható, hogy a tudomány mára szinte teljesen rácáfol bárminemű vallás helyességére. mikor ezek kialakultak még semmit sem tudott az ember a világról, így felépített magának egy megnyugtató teóriát és valamilyen érthetetlen oknál fogva sokan még most is kapaszkodnak ebbe, de generációról generációra fogyatkozik az igazi hívők száma: nagyijaink, dédijeink hisznek teljes szívükből, nem életük utolsó szakaszában fogják eldobni azt, amiben nevelkedtek, szüleink neveltetésüktől és tájékozottságuktól függően hisznek vagy nem, mi hasonlóképpen, de én úgy gondolom, a vallásos fiatalok leginkább csak kényelemből és a biztonság illúziója miatt nem gondolnak a téma mögé. mennyivel megnyugtatóbb abban a hitben éli, hogy van aki mindig vigyáz ránk és ha jó fiúk/lányok leszünk majd örökké virulhatunk halálunk után is, mintsem abban, hogy felfoghatatlanul hatalmas világunkban a sok-sok galaxis között az emberi faj valószínűleg csak egy kis alulfejlett életforma, mint földi viszonylatban a hangyák vagy még inkább a baktériumok.
2013. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Én is keresztény vagyok és vallásos iskolába járok.

Mondjuk itt is változó,ki mennyire vallásos,de a családommal vagy magamban mindig imádkozok és templomba is járok.

De szerintem sokan azt hiszik,hogy égő vallásosnak lenni de nem!

2013. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én az vagyok
2013. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

15/F vagyok. Lassan 3 éve járok rendszeresen templomba, sokat imádkozok és református gimibe megyek.

Szóval itt vagyok.

2013. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Előző vagyok. Egyébként én is vallásos családba születtem és nem erőltettek semmit, de pl apámat erőltették és ő nem jár templomba de vallásos.
2013. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!