Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam nem tud külön...

15 éves fiam nem tud külön szobában aludni. Mit javasoltok mit tegyek? (Ha rossz a kategória elnézést)

Figyelt kérdés

Egy szobába aludt velünk külön ágyon.Az utóbbi időben megelégeltük és nem engedtük be hozzánk, így a saját szobája maradt csak, de minden reggel kialvatlanul ébred, nem alszik éjszaka semmit.Beszéltünk már vele és azt mondta hogy azért van mert "élénk a fantáziája" és a sötétben mindenféle dolgokat beképzel.Az élénk fantázia tényleg megvan nála mert néha olyanokat rajzol, meg beszél hogy mintha egy sci-fi regényt olvasnék, de ez már kicsit túlzás.

Napközben rendesen elvan a szobájában csak éjszaka nem mer.

Pszichológus nélkül szeretnénk megoldani



2013. aug. 8. 21:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%
Ez így nem igaz az a jó ha a gyerek külön ágyban és külön szobában alszik a kezdetektől....
2013. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

Én kb 10 éves koromig aludtam anyáékkal, aztán lett egy szobám de egybe van nyitva egy dupla ajtóval a szüleimhez. Én is féltem de kb úgy két hete már nem. (szóval sötétben is ki merek menni pisilni :D)

Javaslom az időzítős tv-t, vagy az éjjeli lámpát!


16L

2013. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
23%

Miért pont 15 éves korában jöttetek rá, hogy ez nem jó? Komolyan nem szeretkeztetek egy jót este 15 éve???:O Az durva.


5-ös!


Akkor ezek szerint az emberek nagy többségének sekélyes a fantáziája, mert tud sötétben aludni? Kötve hinném...

Mellesleg az egy dolog, hogy beképzeli magának a dolgokat, de 15 évesen azért már tudnia kellene különbséget tenni a valóság és a beképzelés között. Kisebb koromban én is féltem elmenni éjszaka WC-re, de ha nagyon kellett, akkor nem volt más választásom :D

Kitaláltam magamnak egy játékot, azt képzeltem nindzsa vagyok és nem volt szabad semmihez sem hozzáérnem/nekimennem a sötétben, úgy kelett eljutnom a WC-re :D


Szóval a lámpa pl jó ötlet, szerintem segíteni fog. Mindenképpen következetesnek kell lennetek, ne hagyjátok visszakönyörögni magát. Hidd el lesz az az álmosság egy idő után, hogy előbb elalszik, minthogy magára húzná a takarót :)

2013. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Valaki0505 válasza:
49%
Kedves szülők! Ezt jól elcsesztétek. Kicsi koromban én is féltem az óra kattogásától, de ez senkit nem hatott meg (így is volt ez rendjén). Egy szóval kifejezve ez szégyen. Ha a gyerek magától nem akar külön szobába feküdni - ami ilyen idősen elképesztő - akkor ott valami gondok lehetnek. Én a szülő helyében erőt vennék magamon, és azt mondanám, hogy holnaptól a helyeden fekszel kisfiam! Máshogy nem megy.
2013. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Talán úgy kellene nekiállni, mint a kisgyerekeknél. Menj át a szobájába, és mondd, hogy ott alszol. Aztán ha ő maga elaludt, akkor menj vissza a saját ágyatokba. Így majd rájön, hogy nem hal bele, ha egyedül tölti az éjszakát.


Amikor kicsi voltam, akkor én magam erőltettem a külön alvást, de sokszor meghátráltam, és visszaspuriztam a tesóimhoz. Ekkor kaptunk egy játéktelefont, amin felhívhattam őket, ha féltem, ő megnyugtattak, és elaludtam.


Az is megoldás lehet, hogy nyitva hagyjátok a ti ajtótokat és az övét is, így tudni fogja, hogy ha baj történne, akkor egyből rohanhat hozzátok. De kössétek a lelkére, hogy csakis akkor mehet át, ha megtámadja az ámokfutó baltás gyilkos... :D


Esetleg adjatok neki egy baseball ütőt, vagy bármilyen eszközt, amit önvédelemre lehet használni, az is biztonságérzetet nyújthat. A nővérem pl. serpenyővel aludt régen :)


Azt pedig tudatosítani kell benne, hogy nincsenek szörnyek, szellemek, nem fog kiugrani sem a mumus sem boogeyman a szekrényből.


Nem szed semmit amúgy? Nem hallucinál? Vannak rossz álmai?

2013. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
Én sem tudok egyedül aludni, pedig már 30 éves vagyok. Jelenleg az élettársammal lakom, úgyhogy nem kell egyedül aludnom, de mikor egyedül éltem gyakran áthívtam valamelyik barátnőmet és a vendégszobában aludt, de nyitvahagytuk az ajtókat, hogy egy légtérben legyünk, úgy nem féltem. Én is élénk fantáziával lettem megáldva, aminek nagyon örülök, de egy sötét szobában ez inkább átok. A lámpa nagyon jó ötlet, de szerintem önmagában nem elég, kell valami kis háttérzaj, ami úgymond a valóságban tart, nem hagyja szárnyalni az elmét. A tévé villogó fénye szerintem zavaró lehet, inkább egy rádió legyen halkan bekapcsolva. A serpenyőt, baseball ütőt meg ilyen baromságokat felejtsd el, amitől a sötétben félünk az ellen semmi ilyesmi nem véd meg, ugyanis a saját fejünkbe vagyunk ilyenkor zárva, a félelmeink, a stressz, a szorongásaink élednek fel ilyenkor, amit a fantáziánk felturbóz. Minél nyugodtabb az ember lelke, annál kevésbé fél.
2013. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
50%
én kb. 6 éves koromig aludtam a szüleimmel. az első éjszaka rossz volt de a másodikra már megszoktam. Sólámpa az téllege jó de néha gyertyát is gyújtottak. Én nemrég kaptam egy emeletes ágyat és azon még jobbam biztonságban érzem magam mert fönn t vagyok és elérem a plafont.
2013. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

"amitől a sötétben félünk az ellen semmi ilyesmi nem véd meg, ugyanis a saját fejünkbe vagyunk ilyenkor zárva, a félelmeink, a stressz, a szorongásaink élednek fel ilyenkor, amit a fantáziánk felturbóz."

Pontosan így van! Én is sötétben félős vagyok, felnőtt férfi létemre. Boldog lennék, ha olyasmitől tartanék csak, amit egy serpenyővel el lehet intézni. El is intézném. De a fantáziánk szüleményeivel szemben nem elég bátornak lenni. Sötétben a legapróbb kis stressz is el tud hatalmasodni és szörnyű szorongásokat produkál. A fiad kapcsoljon be rádiót vagy valami monoton zenét és koncentráljon arra, amíg el nem alszik, hogy ne tudjon rossz dolgokon agyalni. Nekem néha a birkaszámolás is segít, nem véletlen, hogy évezredes hagyománya van. :D

2013. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
És éjjel a ti szobátokban világos van? vagy ott miért jobb neki aludni? vagy csak egyszerűen a tudat,hogy ott vagytok? Gondolom már jó párszor elbeszélgettetek vele erről. Ő egyébként akarná a különalvást, csak nem megy, vagy egyáltalán nem is akarja? Ilyenkor azért már vágyik mindenki saját szobára, fura, hogy ő nem.
2013. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez akkor is nagyon fura, hogy egy felnőtt ember nem tud elvonatkoztatni a saját agyszüleményeitől.

Nekem is vannak irracionális félelmeim, pl tériszony. De szépen fokozatosan le tudom azt is küzdeni. Volt barátnőmmel felmentünk a budai "hegyekben" lévő 10 emeletes társasházuk tetejére. Először kb mozdulni sem bírtam, de aztán szép lassan megszoktam, lépésről-lépésre kényszerítettem magamat közelebb a korláthoz. Így meg tudtam csodálni a kilátást, ami tényleg jó volt :) 10 perc után már nem zavart, hogy olyan magasan vagyok.

Szóval ha akarod, akkor meg lehet akadályozni, hogy elöntse az agyadat a hülyeség :)

2013. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!