Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam nem tud külön...

15 éves fiam nem tud külön szobában aludni. Mit javasoltok mit tegyek? (Ha rossz a kategória elnézést)

Figyelt kérdés

Egy szobába aludt velünk külön ágyon.Az utóbbi időben megelégeltük és nem engedtük be hozzánk, így a saját szobája maradt csak, de minden reggel kialvatlanul ébred, nem alszik éjszaka semmit.Beszéltünk már vele és azt mondta hogy azért van mert "élénk a fantáziája" és a sötétben mindenféle dolgokat beképzel.Az élénk fantázia tényleg megvan nála mert néha olyanokat rajzol, meg beszél hogy mintha egy sci-fi regényt olvasnék, de ez már kicsit túlzás.

Napközben rendesen elvan a szobájában csak éjszaka nem mer.

Pszichológus nélkül szeretnénk megoldani



2013. aug. 8. 21:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%
Vegyetek éjjeli fényt vagy valami gyenge fényforrást a szobájába.Annak idején én is így aludtam elég sokáig.Nálam bevált.És szerintem többet ne engedjétek be magatokhoz mert akkor soha nem fogja megszokni hogy egyedül kell aludnia.
2013. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én ha a gyerekem 40 éves lenne, és BÁRMILYEN problémája lenne amihez szüksége van a segítségemre, akkor is beengedném magamhoz.

Persze minnél előbb próbálnám orvosolni, de ha pillanatnyilag kellemetlen is a számomra, akkor is megtenném, mert kire számítson, ha nem a szüleire.

2013. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Mégis ki volt az aki lepontozta azokat akik azt kritizálták hogy későn szoktatták át? Én azt hittem teljesen természetes hogy olyan gyerek akit már nem kell szoptatni, az, ha van rá lehetőség, külön szobában alszik. Én nem is emlékszem hogy aludtam volna a szüleimmel egy szobában, szóval 2 éves korom óta biztos a saját szobámban alszom. Viszont voltak 2x-3x pár hetes időszakaim amikor nem tudtam egyedül elaludnim, mert mindig zaklatottnak éreztem magam, utoljára 9 évesen volt ilyen de ez azért is volt mert a szüleim 9 előtt ágyba küldtek úgy, hogy csak 7-kor kellett kelnem, nem csoda hogy nem tudtam elaludni.

De ezen hogy ez nem természetes hogy 1-2 éves korától külön szobában alszanak a gyerekek, ezen megdöbbentem.

15/f

2013. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát, tulajdonképpen elvileg ez a természetes, de mint mindenben, vannak kivételek.

Mindenkiben van valami olyan ami eltér az átlag "normáltól", ettől különbözünk egymástól.

De attól még nem kell elítélni. Neki ez, másnak más a gyengéje.

2013. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Túl sokáig vártatok a "különalvással".

Én pl 5-6 évesen egyedül aludtam.

2013. aug. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!