Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha van hónaljunk, akkor...

Ha van hónaljunk, akkor lennie kell hón-unknak is? Komolyan gondolkodom rajta, bocsi ha rossz a kategória.

Figyelt kérdés

szóval van? ha van akkor hol?

köszi a válaszokat :)


2010. aug. 15. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van, éppen a hónaljunk fölött :=)
2010. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a hón a vállat jelenti nem tudom milyen nyelvi eredetből kiindulva
2010. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez az egyik legvitatottabb kérdés a világon a tyúk vs tojás mellett. A mai napig nem tudták bebizonyítani a tudósok hogy a hón létezik-e valójában és hol található. Egyesek a hónalj feletti területre esküdnek, míg mások a váll környékét preferálják. Én a következményekre való tekintettel személy szerint okosabbnak találom ha nem foglalok állást egyik nagyobb bázis szemlélete mellett sem, inkább független maradok.
2010. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

etimológiai szótárban:

összetett szó, melynek előtagja a mára elavul 'hón' = a kar öve alatt levő üreg (1435), utótagja pedig az 'al' ~ 'alj' főnév

az előtag ősi finnugor, esetleg uráli kori szavunk

eredeti alakja 'hónal' lehetett, később, a gyakran használt hónalja birtokos személyjeles alakból vonódott el a 'hónalj'

2010. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez csak most tűnt fel, de hallottam már a szüleimtől a "hón" szót, pl. abban a környezetben, hogy "fogd meg a hóna alatt", mikor egy gyereket a hónaljánál fogva emelnek fel. Úgyhogy szerintem tényleg külön szó volt régebben, ami mára csak kifejezésekben rögzülve maradt meg.
2012. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!