Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mi számítana...

Szerintetek mi számítana hasznos tevékenységnek?

Figyelt kérdés

Anyummal a múltkor azért veszekedtünk, mert szerinte nem csinálok semmi hasznosat. Megkérdeztem, hogy akkor mi az, ami szerinte hasznos, mire azt mondta, hogy a mozgás. (nem sport, arra nincs pénzünk, hogy órákra/edzésekre járjak) bevallom, nem igazán élvezek a tévé előtt állni, benne az ő DVD-jével, és közben ugra-bugrálni (tudom,a sport egészséges, meg stb, csak én nem élvezem(, de ha ettől jobb, akkor megteszem.

Biztos sokan írnátok a házmunkát, minden nap kiporszívózok, leviszem a kutyát meg a kukát, illetve a szelektívet, magam után elmosogatok és a saját szobámat viszonylag rendbe tartom.

Ezenkívül azt is mondta, hogy nincsenek barátaim, pedig van 2 barátnőm, akikkel szoktam is találkozni.

Kérlek segítsetek, írjatok dolgokat, hogy mit csináljak.

15/L


Ui.: Ezeken kívül olvasni és gépezni szoktam.



2013. aug. 9. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnél pl. önkéntes valami szervezetnél. Ha szereted az állatokat, menj el egy menhelyre. A kutyákkal való foglalkozás, séta, akármi igencsak átmozgatna, sokat lehetnél szabad levegőn, és az állatok meg a dolgozók is hálásak lennének, hogy jött egy új önkéntes. Meg a cicák is örülnének némi plusz dögönyözésnek.

Ráadásul új barátokat találhatnál, és az ilyesfajta önkéntes munka nagyon is menő, sokat nőnél az ismerőseid szemében, és te is önállóbbá, magabiztosabbá válnál. Anyukád is biztos meg lenne ezzel elégedve.

2013. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Csak az baj, hogy a környékünkön lévő állatmenhelyre csak 16 éves kortól van lehetőség önkénteskedni. Nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e, de itt igen. :/

2013. aug. 9. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Sportolni nem csak a tv előtt lehet anyu kazijára. Nem kell ahhoz fitness terembe járni. Szép az idő, kora reggel vagy este 6 után lehet futni is, biztonságos környéken. Megtanulhatsz főzni otthon, az is hasznos, esetleg kézimunkázni, a régi, már nem hordott ruhákból is csomó hasznos újat lehet csinálni kis ötlettel (patchwork takaró, kötöt holmi újrakötése, horgolás, stb.) Tanulhatsz nyelvet is, akármelyiket, amelyik tetszik, tuti nem tekinti időpocsékolásnak! Barátokat is szerezhetsz külföldi levelezőlisták tele vannak! :) Sokminden van a takarításon túl is, nem csak a tv nézés és a net marad! :) Légy kreatív! :)
2013. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A futásról annyit, hogy köztudottan az legjobb mozgás fogyásra (legalábbis ezt olvastam), én meg inkább hízi szeretnék, dehogy fogyni!

Szerintem a főzést nem nagyon díjazná (ha nem sikerül elpazarlom a hozzávalókat...), de már én is gondoltam rá. :) (egyébként cukrász suliba megyek, szóval nincs bajom az ilyenekkel)

Nos, ez lehet, hogy nem éppen varrás, csak hasonló, de elkezdtem ilyen indiáncsomózásos karkötőt készíteni, csakí mivel nincs hozzá megfelelő fonalam, ezért 1000X macerásabb. :/

Amúgy pont egy hete kezdtem el tanulni a franciát, szóval a nyelvtanulás kipipálva. :D

2013. aug. 9. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:
az én anyám szerint az lenne hasznos ha egész nap az ő seggét nyalnám... mármint nem szószerint csak úgy hogy a kicsi csicskája lennék..
2013. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tallinn válasza:

Szerintem igaza van anyukádnak a sport lenne a legjobb időtöltés és ha ezt írnád hogy unalmas nem feltétlen egyszer már leírtad, hogy a futás hasznos sport de ha akarod nem muszáj egy unalmas sportpályán futnod. Ha egy kicsit izgalmasabbá vagy hangulatosabbá akarod tenni akkor kocogj a kedvenc helyeden pl:tópart, parkok, stb....

Ha pedig hízni szeretnél egy kis trükk hogy mielőtt futni mész egy órával előtte teleeszed magad(lehetőleg fehérjével) és amikor futsz a szénhidrátok felszívódnak és a fehérje megmarad és nemtől függetlenül jó alakot kölcsönöz. Remélem segítettem :) 14/F

2013. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz olvasni, akkor kipróbálhatnád az írást is ( blog, fanfiction, novella, vers bármi, akár idegen nyelven) A sport tényleg fontos lenne, bár én a futást nem ajánlom... Én fogyni akartam, nos ez összejött, csak nem úgy, ahogy elképzeltem... 1 mérettel kisebb melltartó és vastagabb, izmos combok....brrr. Jelenleg jógázok, de pilateseztem is, nézz videókat róla:-) Ja, amúgy megpróbálhatnál ismerkedni is, hátha.. Zenélni nem szeretnél? Az is hasznos lenne:-)
2013. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Utolsó: Imádok írni, tervezem is, hogy nyitok egy blogot a történetemnek. :)

Az ismerkedés nem igazán megy... elég önbizalomhiányos, félénk és visszahúzódó vagyok. :/

Egyébként meg szeretnék tanulni gitározni, de az meg megint pénz... :/

2013. aug. 9. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!