Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek ez kedvességnek számíta...

Nektek ez kedvességnek számítana vagy inkább már idegesítő? Többi lent

Figyelt kérdés

Anyósom folyton olyan dolgokat vesz meg hozzájuk, amiket én is megveszek itthonra a kislányomnak. Oké, érezze magát otthonosan náluk. De miért jó az, ha ott ugyanazokat a dolgokat látja, mint itthon? Most a biztit az ugyanolyan formájú, alakú, méretű, színű, márkájú bili verte ki. Érdekes, anyukám teljesen másmilyet vett és mégis tudja a gyerek, hogy az a bili és mire való. De ez van játékokkal, mindennel...

Engem ez picit zavar. Vagy örülnöm kéne mennyire figyelmes?


2012. jún. 11. 11:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy különösebben nincsen gond ezzel, próbál neki otthonos környezetet teremteni, hogy ne legyen "honvágya" érezze magát otthon nála is. Ami szerintem probléma lehet, az az, hogy unalmas lehet mindig ugyan azokkal a játékokkal játszani, érdekesebb lenne neki, ha ott új, más játékokkal játszhatna. Szerintem ezt próbáld meg elmondani neki.
2012. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem akart rosszat venni, úgy volt vele, hogy ha ugyanolyat vesz, akkor az biztosan megfelel.


Én ennek örülnék, sokkal rosszabb lenne, ha másmilyet venne, ami mondjuk neked nem tetszene, és akkor meg az lenne a bajod.


Semmi idegesítőt nem látok ebben.

2012. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ebben semmi rossz nincs, nyilván nem azért csinálja, hogy direkt idegesítsen.
2012. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy vesz valamit.

Mondjuk az ugyanolyan bili egyáltalán nem zavarna, gondolom csak a példád rossz.

Ilyenekből, hogy evőeszköz, szb. nem baj, ha ugyanolyan. sőt...


Biliből sem jó.


Játékból én örülnék másmilyennek, az újdonság ereje..

de ezt el is mondhatnád, hogy ilyen van, olyat válasszon, ami új.


Én amúgy bárminek örülnék, az én anyósom egy egyszerű műanyag tányérkát sem képes venni a gyerekeknek, mindig üvegből kell ott ennie.

2012. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs képben mi a jó manapság és nem akar mellélőni azzal hogy mit vesz. szerintem idegesítőbb lenne ha pont olyat venne ami kiveri nálad a biztosítékot, mégis azt kellene odaadnod mert csak az van.
2012. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Inkább az zavar, ahogy kihangsúlyozza, h kaptál ezt meg azt amivel csak ITT játszhatsz, csak ITT használhatod. Semmi olyat nem kap ami "elviteles". Mondjuk itthon úgyis lenne olyan... :))
2012. jún. 11. 11:35
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj vele, hogy ha akar venni máskor játékot választasz te, hogy különböző legyen, mint otthon. Hosszú távon jobb, mint mindenből kettő. Próbáld valahogy kedvesen.
2012. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

OFF: az én anyósom meg azt hangsúlyozza ki hogy direkt neked tisztát vettem, direkt miattad kitakarítottam, direkt lecseréltem a függönyöket, kifényesítettem az almát,vagy elmentem a sokkal messzebb lévő boltba miattad mert az a zöldborsó sokkal jobb stbstb. Ha önzetlenül adná, nem kellene folyton az én (mert ugye agyerek nem érti és nem díjazza) orrom alá dörgölni.


1. mintha mi koszosban járnánk a gyerek előtt vagy abban élnénk

2. mintha számítana a tiszta ruha, szoba, amikor rágyújt a szobában ha a kicsi a másikban alszik.


Azt már épp letojom ha nem hoz(hatom) el az oda vett játékokat, vagy megveszi a turiban az 30. plüssfigurát, miközben a gyermek már a 20.ra sem tekintett rá, mert nem szereti.


anyósügyben vannak dolgok, amiken vagy dünnyögünk, vagy elfogadjuk hogy ott ez van. Nem érdemes bosszankodnod rajta, gondolj arra hogy lehetne sokkal rosszabb.

2012. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szerintem ő kedves akar lenni, hogy legalább ezeket a dolgokat ne kelljen cipelni hozzájuk.

Anyósom lesett, mikor a gyerekkel küldtük az ágyneműt is ottalvásra, aztán este látta, hogy a gyereknek szüksége van rá, még az ágyát is kereste. A bili fontos, mi is kettőt vettünk, mire kiderült, hogy ő csak pirosra ül rá, a kékre nem...Játékból mondjuk jó lenne másfajta, de a használati tárgyakból, pl. pohár, fogkefe, bili, az idézze csak az otthont.

2012. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy örüljön mindenki, akinek az anyósa kedveskedik a gyereknek. Az anyósok is tudnak alkotni, elhiszem és tapasztalom is :), na de sokszor ahogy olvasom, a menyecskék már abban is a rosszat sejtik, ha anyós csak levegőt vesz.


Ha ugyanolyat vett oda mint otthon, az ne zavarjon, mert neked nem fáj, és a gyereknek sem. Nem bántott meg ezzel, nem volt udvariatlan, nem okozott költséget neked, nem okozott fájdalmat, stb......miért lenne tehát baj? Nem szabad mindenben csak a rosszat látni (keresni). Mert akkor megmérgezed a saját gondolataidat is anyósod felé. Kinek jó ez?

2012. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!