Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tanácsolnátok a 16 éves...

Mit tanácsolnátok a 16 éves kamaszlányotoknak ezekben a hatalmas szerelmi problémákban? Mivel vigasztalnátok?

Figyelt kérdés
Másfél éve van egy barátja, nagyon sokat veszekszenek mindenféle apróságon, mindkettőjük elég féltékeny típus, a bolhából is elefántot csinálnak. Ha kicsit elmúlik a féltékenységroham, akkor más valami a bajuk, most pl. azzal bántotta meg a lányomat a barátja, hogy nem ment oda hozzá, nem is köszönt neki, csak bólintott és elment mellette, mikor épp a barátaival volt és mentek valahova. De a legnagyobb problémát egy másik lány jelenti, akivel nagyon sokat beszél és állítólag flörtöl a fiú, néha együtt is lógnak. Állítólag a fiú le se tojja a lányom, ha az a lány ott van és beszélget vele. De a lányom szereti és beleőrülne ha vége lenne a kapcsolatuknak. Bármit mondok, nem jó, hetek óta ezen idegeskedik és szomorú. Ti mivel vigasztalnátok? Mit mondanátok neki? Tanácsok?
2013. aug. 9. 15:59
 1/6 anonim válasza:
100%

Nem hozzá való,a fiú nem is érdekli őt.Ilyen szokásos...Keressen normális barátot,aki szereti,gondoskodik róla,biztonságban érezné magát mellette a lány,tudná hogy a fiú csakis őt szereti.

14/F

2013. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ja megint én az előző,nincs lányom :)

14/F

2013. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szülő sosem tudhatja pontosan, hogy min is megy keresztül a tinilány, mert te az ő szemében az őskorban voltál fiatal. Viszont nagyon nyitottak a lelkizésre és nagyon vággyák a saját problémáikkal kapcsolatos témákat. Ajánlom neki ezt a videót, és hogy a saját személyiségének építésével foglalkozzon, agykontroll, önbizalom építés, szépség tippek, stb.

http://www.youtube.com/watch?v=-zRfr2vWoNQ

2013. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem vigasztalnám,csak odaállnék mellé,de keményen.Elmondanám neki,hogy nem kell féltékenynek lenni ennyire,meg a fiút se engedje ennyire féltékenykedni.Szerintem apró dolgokon izgul a lányod,és felkellene oldanod valahogyan észrevétlenül.:)
2013. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, ő hallani sem akar arról, hogy mást keressen. Ha csak utalást teszek erre, máris kiakad, berág rám is, hogy ilyet mertem neki mondani.

Harmadiknak köszönöm a videót.

Negyedik, ő már nem is olyan féltékenykedő, mint az elején, mikor még rá sem nézhetett más lányra, de a fiú igen, és ezzel nem tud mit tenni. Fel kellene oldani valahogy, igen, csak hogy?!

Tulajdonképpen a srác is rendes gyerek, mióta együtt vannak, a lányomnak a jegyei is sokkal jobbak, szorgalmasabb, mert ez a fiú igen komolyan veszi a tanulást. Mikor a lányom néhány hónapja nagyon beteg lett, kórházába került, minden nap bement hozzá iskola után, rengeteg nehéz cuccot cipelve kilométereket gyalogolt a borzasztó hóban és hidegben, mert busz nem volt, az egész napját vele töltötte. Mindig vesz neki valami apróságot, hogy örüljön, ha baj van, rohan át hozzánk mindent félbehagyva, törődik a lányommal, de közben mégis vannak furcsa dolgai, néha levegőnek nézi, mással flörtöl, megbántja, néha úgy beszél vele, mint egy kutyával. Sőt, még egy kutyával sem szoktak oly módon beszélni. Mikor meséli a lányom, miket mond neki néha, igen nagy szerencséje van a barátjának, hogy nincs itt. De jelen pillanatban csak ez a másik lány a gond, úgy hiszi (okkal), már őt szereti. Én mindig meghallgatom, mellette vagyok, egyetértek vele, ez jól esik neki, de sokat nem segít. Folyton idegeskedik, ő alapból is ilyen típus, ebben rám ütött, de mostanában már annyit, hogy alig eszik, rosszul érzi magát, szédül. Nekem meg őszintén szólva fogalmam sincs mit mondhatnék neki, amitől jobban érezné magát.

2013. aug. 9. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Folytasd. Továbbra is hallgasd meg, helyeselj, de ha úgyse fogadja meg a tanácsaid, hagyd rá. Ez egy olyan dolog szerintem, amin egyedül kell átesni, a saját fejünk után kell menni, és tanulni kell a hibáinkból.

Ha éhes lesz, majd eszik.

Arra figyelj, hogy ne fajuljon el ez az "önsanyargatás" annyira, hogy egészségtelen dolgokhoz nyúljon. Én pl. a 14 éves, idióta felfogásommal úgy voltam a dologgal, hogy ha már úgyse lehetek boldog a lánnyal, akkor élvezem azt a pár perc szédülést, amit a cigi okoz, vagy a pár óra mámort, amit az alkohol.


Mindig is tiszteltem az ilyen szülőket, büszke lehetsz magadra, hogy nem visszafogod, elnyomod, vagy "szívatod" a lányod, hanem segíteni próbálsz neki. Ritka az ilyen szülő!

2013. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!