Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok erröl?...

Ti mit gondoltok erröl? Mindenki válaszát várom?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedik, hogy fessem a hajam természetes színüre, és hogy több fülbevalóm legyen (fültágító nem-nem is akarom, viszont annyi fülbevaló, amennyit szeretnék). Azt mondják, nem ettöl leszek rossz, hogy másmilyen a hajam színe vagy hogy mennyi fülbevalóm van. Viszont nem hallgathatok egy csomó zenét, meg filmeket sem, pl nem engedték, hogy megnézzem a Sid and Nancy-t. Vagy nem hallgathatok Rammsteint.

Ti erröl mit gondoltok? Igazat adtok a szüleimnek? (14 leszek januárban)



2013. aug. 17. 08:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Sok szülő gondolja úgy, hogy a film és zenei ízlés meghatározó része a személyiségnek (a tinik is így gondolják, azért olyan borzasztó fontos tizenéves korban, hogy ki-mit hallgat, még akkor is, ha neki nem tetszene, de alkalmazkodik a tömeghez). Van, aki úgy gondolja, hallgasson a gyerek, amit akar. Alapvetően azt gondolom, hogy szélsőséges határokig én el tudom fogadni a szabad stílusválasztást (hatalmi jelképek, egyenruhák vagy sátánista és egyéb dolgok megjelenéséig), de minden szülőnek máshol van ez a határ. Van, aki már egy kicsit erősebb rockzenétől megijed. Egy biztos. 14 évesen egyáltalán nem vagy annyira lekorlátozva, ha több fülbevalód van és festett hajad. Attól pedig nem lesz bajod, ha nem hallgatsz Rammsteint. Szerintem elfogadható kompromisszumok lehetnek ezek. Sokkal rosszabb lenne fordítva, ha azt hallgatnál és néznél, amit akarsz, de nem engednék, hogy a testeden változtass kedved szerint. Kicsit korlátozóak, de nem mondanám őket szigorúnak.
2013. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem meg pont fordítva van a helyzetem, és én inkább azt mondom, hogy jobb így, mint ahogyan a Te szüleid csinálják. Bár a hajfestést én is ki szeretném próbálni.:) Ezer lyuk meg nem kell a fülembe, megvagyok az 1-1 párossal. De azt, hogy a szüleim megtiltsák, hogy mit hallgassak/nézzek, azt nem lennék képes befogadni.

16/L

2013. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont fordítva kéne.
2013. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Zenehallgatásban hogy tudnak korlátozni? Letöltöd és lemented telefonra aztán fülhallgatóval hallgatod.
2013. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a fülbevalóval nincs gond,és szerintem a zenehallgatás is magánügy,de hajat festeni szerintem baromira nem kéne engedni egy 14 évesnek ahogy a tetkót és a piercinget sem.
2013. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
a Rammstein nem durva én is mindig azt halgatok 15f
2013. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont fordítva lenne a normális/jó.

A személyiség szabad fejlődése és kialakulása sokkal fontosabb mint a külső változtatások. Igen az is a része a személyiségnek, de még így is fontosabb a lelki része.

2013. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik dolog sem az ördögtől való.


1. hajfestés: Természetes színűre oké, ha nagyon akarod. Nem vagyunk már - sajnos :) - egy korosztály, de ahogy látom, még ma sem annyira elfogadott a hajfestés az általános iskolákban. Nem szeretném, hogy a tanárok csak ezért másképp nézzenek a gyerekemre. Ha eredetileg szőke a hajad, és szeretnél még szőkébbet, vagy a barna hajadat szeretnéd másfajta barnára festeni - rendben van. De szőke hajból feketét és fordítva nem engednék neked általánosban.


2. fülbevaló: A fültágítót én sem engedném, mert az nem olyan, mint egy sima fülbevaló, amit ha megunsz, akkor beforr a lyuk. A lyukak számát nem korlátoznám, de szeretném, ha ellenőrzött, tiszta körülmények között történne a lyukasztás.


3. zene és filmek: Ez nehéz kérdés. Nem örülnék neki, ha agyatlan horrorokat néznél, de nem is akarnálak a mesék szintjén tartani... a mai világban úgyis megtalálod a módját, hogy bármit megnézz. Inkább próbálnálak az igényesebb filmek felé terelni, elvinni moziba, közösen filmezni otthon, ajánlani, hogy mit nézz meg.

Rammstein témában nem tudok nyilatkozni, elég elfogult vagyok :)

2013. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem mindenki nevelje úgy a saját gyerekét, ahogyan szerinte helyes! Én azért nem szeretném, hogy a gyerekem ilyen fiatalon például festesse a haját, mert szerintem ennyi idősen nincs rá szükség, csak tönkre teszi vele a haját. A sok fülbevalót is feleslegesnek tartom egy fiatal lányon/fiún. Egy lyuk mind a két fülbe szerintem elég, viszont akinek tetszik, az csináltasson nyugodtan és festesse a haját is. Azt meg, hogy mit hallgat úgy sem tudnám szabályozni, hacsak ő be nem tartja, amit mondok. Nekem a természetes fiatalok azok, akik az igazi szépséget és frissességet képviselik. :)
2013. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

4es: Elszedik a telóm és ami szerintük nem oda való, azt letörlik.


Igen, a hajam szöke, és most egy pár árnyalattal világosabb lett csak, semmi több. :)

2013. aug. 17. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!