Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok erröl?...

Ti mit gondoltok erröl? Mindenki válaszát várom?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedik, hogy fessem a hajam természetes színüre, és hogy több fülbevalóm legyen (fültágító nem-nem is akarom, viszont annyi fülbevaló, amennyit szeretnék). Azt mondják, nem ettöl leszek rossz, hogy másmilyen a hajam színe vagy hogy mennyi fülbevalóm van. Viszont nem hallgathatok egy csomó zenét, meg filmeket sem, pl nem engedték, hogy megnézzem a Sid and Nancy-t. Vagy nem hallgathatok Rammsteint.

Ti erröl mit gondoltok? Igazat adtok a szüleimnek? (14 leszek januárban)



2013. aug. 17. 08:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nézzük sorban:

Haj: Én a hajfestés ellen vagyok. Borzasztó az a rengeteg kemikália, amit így a szervezetedbe juttatsz. Hosszú távon nagyon ártalmas, de mivel az "én testem, én döntök" elvet vallom, ha valakinek az a szíve vágya, hogy az eredetinél egy árnyalattal sötétebb/világosabb haja legyen, hát tőlem! Én senki felett nem fogok pálcát törni.

Fülbevaló: Jómagam eddig csak 3 db lyukkal rendelkezem, de tervben van még egy pár :) Szerintem semmi baj sincs a sok fülbevalóval, ha megunod, kiszedet, összeforr. Ha meg mégis marad egy kis lyuk/heg, hát annyi baj legyen, nincs szem előtt annyira, mint pl az arcon. De fontos, hogy megfelelő higiéniás körülmények között, SZAKEMBER végezze a lyukasztást!

Zene: Én azt az elvet vallom, hogy önmagában a zene nem változtat meg embereket. A metált én kicsit se tartom károsnak, sőt! Egy-egy durvább szám meghallgatásával az emberből kimegy a feszültség, lenyugszik és utána sokkal tisztábban látja a dolgokat. Ráadásul a zene mellett nagyon fontos a szöveg is. Mikor anno Lordit hallgattam, mindenki odavolt, hogy az milyen durva, sőt beteg(!!), mivel az énekes hörög a tagok meg szörnyjelmezben parádéznak. Most már inkább a progresszív zene felé hajlok és elnézve a dalok szövegét/mondanivalóját (pl) Roger Waters-re előbb mondanám, hogy őrült, pedig hát a Pink Floyd nem egy heavy metál. A lényeg, hogy tovább kell látni a formaságokon, ha a zene igazi értékét (vagy az esetleges negatív mondanivalóját) akarjuk megérteni.

Film: És mi lenne, ha a szüleiddel néznéd azt a bizonyos Sid and Nancy-t? (Nem vagyok biztos benne, ez az a Sex Pistols-os film, ugye?) Én is apámmal néztem "A fal"-at, ő meg közben magyarázott nekem, elvégre az ő fiatal korában volt mindez aktuális. Szerintem a szülő-gyerek kapcsolatra is jó hatással van a közös mozizás, és a film átbeszélése.

Egy szó, mint száz: kommunikáció! Beszélgess erről minél többet a szüleiddel,vázold fel az álláspontodat, hallgasd meg az érveiket stb. Sok szerencsét! 17L

2013. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Borzalmas ez a kontroll. Burokban nevelnek. Műveld magad, tudd, hogy van világ azon kívül, amit a szüleid engednek neked, és nem minden rossz abban a világban.


Nem szeretném megsérteni a szüleidet, de ez a tipikus gyökér felfogás.

Én Tarantino filmeken, meg metal-on, rock-on, punk zenén nőttem fel, mégis teljesen normális vagyok.

Sőt! Rengeteg dolgot tudtam kiskoromban, amiről addig fogalma se volt kortársaimnak. És nem, nem vágott tönkre az, hogy 10 évesen már tudtam hogyan lövik a heroint, vagy az, hogy tudtam, ki volt Kurt Cobain, és hogyan végezte.

Az érettebb gondolkodás feltétele szerintem az, hogy körbenézzen az ember a világban, és saját maga ítélje meg, szerinte mi jó, és mi rossz.

Ha téged elzárnak ezektől a tapasztalatoktól, abból bezony baj lesz...

15 évesen több Orwell könyvön is átrágtam magam például, és megtaláltam azt a foglalkozást, amivel leszeretném élni az életem. Vannak céljaim, amiket saját magam tűztem ki, és nem a szüleim.

Ha engem is burokban tartottak volna engem is, nem hiszem, hogy képes lettem volna feldolgozni egy olyan remekművet mint az Állatfarm, vagy az 1984, sőt, valószínűleg eszembe se jutott volna ezt a hivatást választani.


Műveld magad, érdeklődj, a szülői tiltás ellenére is, és ha kell, titokban nézz meg 1-1 filmet amit szeretnél, vagy hallgass meg egy albumot. Döntsd el te, hogy mi a jó neked.

Lassan elég idős leszel már hozzá... Ideje lenne...

2013. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!