Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ez a lányomnál?

Normális ez a lányomnál?

Figyelt kérdés

Nem rég töltötte a 16. életévét, és eddig annyira nem, de most egyre inkább kezdem furcsállni a dolgait, amik már körülbelül 13 éves kora óta kezdődtek.


Sokszor beszél magához hangosan, és vitatja meg a dolgait magával. Sőt, még veszekedni is szokott..

Eleinte csak akkor figyeltem fel erre, mikor egyedül volt, vagyis úgy mondanám, nem tudta, hogy rajta kívül tartózkodik más valaki is a közelében. Mostanra már mások előtt is szokott magához beszélni, és válaszolni is rá.


A másik:

14 éves kora körül kezdődött az, hogy egy gyilkosságon gondolkozik. Régebben azt hittem poénnak gondolja, de egyre komolyabb terveket mesélt, hogy egy "Tökéletes gyilkosságot" hozzon létre. (Ő nevezi így) Engem ez kicsit megijeszt, mert szerintem nem egészséges azon gondolkodni, hogy játssza ki a rendőröket, nyomozókak és nem tudom én kiket.

Általános iskolában, mikor még alsós volt, a tanárnőnek azt válaszolta a kérdésére, ami az volt, mi szeretne lenni, ha nagy lesz, ő azt mondta sorozatgyilkos. Természetesen beszéltem is vele, hogy tudja-e mi az, és teljesen tisztába volt vele...


Nem tudom köze van-e bármihez, de nagyon megszállottja a II. Világháborúnak, és mindennek, ami akkor történt, főleg Hitlernek. Ezt a rajongást sem tudom hova tenni...

Ezen felül Sherlock Holmest tartja a példaképének, már fiatal kora óta.


Egyébként nagyon intelligens, sokat olvas, és az angol nyelvet is furcsa, de nagyon jól beszéli, pedig nem rég kezdte, de már letehetne egy nyelvvizsgát. Büszke is vagyok rá, de tényleg vannak furcsa dolgai.

Lehet csak én viszem túlzásba? Lehet ez normális az ő korában?



2013. aug. 31. 17:51
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
14%
Lehet, hogy csak unatkozik és így hívja fel magára a figyelmet. Intelligens lány lehet valószínű és jó szórakozásnak gondolja ezt az egészet, közben meg téged sokkol vele. Aranyos :) Bár lehet, hogy orvosi eset, de szerintem csak sok filmet néz/könyvet olvas.
2013. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem normális semmilyen korban, szerintem orvoshoz kéne vinned. Engem is megszállottam érdekelnek a gyilkosságok, a bűntények, a rendőrök, meg Sherlock Holmes is, meg minden de soha (pont ezért) eszembe sem jutott volna, hogy meg akarjak ölni valakit vagy hogy magamban beszéljek. De amúgy nem értem a logikáját, őt a gyilkosság érdekli, akkor miért Sherlock Holmes a példaképe? Ő a bűnözés ellensége volt.
2013. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

1. A magában beszélgetés NEM normális dolog. Először beszélj vele miért csinálja ezt. Esetleg ezek után keressetek fel egy pszichológust.

2. A "tökéletes gyilkosságról" is beszélgessetek és utána ugyan úgy orvosi segítség.

3. azzal nincs gond hogy bírja a II. világháborút..

4. Sherlock Holmes nyomozó volt nem gyilkos. Semmi baj ezzel sem.


Szóval az első két dolog eléggé "beteges" (Már bocsánat.) szóval egy kiadós beszélgetés után szakszerű segítséget kell bevonni.

2013. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Igen, a Sherlock Holmes példaképeset leírhattam volna bővebben. Mikor rákérdeztem, miért pont ő, hiszen, mint ti is mondtátok, ő épp a "jó" oldalon áll, azt felelte, mert szeretne egy olyan bűntényt, amit még ő se tudna megoldani, ha könyv íródna belőle, de csodálja, hogy annyira zseniálisnak írták meg a férfit.


Nem hiszem, hogy a figyelmet szeretné magára vonni, mert nem ilyesféle ember.


Az orvost már sokan ajánlották, de nem tudom, hogy elvigyem-e, mert sokszor csak beléjük köt, és helyesbít stb. Sajnos a legrosszabb, hogy sokszor tényleg tudja, az orvos mit mondana.

Kicsit meg is ijedtem, hogy ti is ezt javasoljátok, mert így lehet tényleg valami komoly baj van vele...

2013. aug. 31. 18:10
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Én is szoktam magamban beszélni néha , felrakok egy kérdést megválaszolom..elvagyok:D

És Hitler engem is érdekel, meg az egész akkori dolog amik történtek a II.Világháborúban , zsidóüldözés stb

Érdekelnek a sötét dolgok, szellemek, stb

Csernobil,Pripjaty .. emellet érdekel a filozófia..irodalom.:D

És nem vagyok egy depressziós befordult ember.-szociális fóbiám mondjuk van..de az se mindig jön elő ..alapjában véve meg szeretem az embereket a társaságot..nademindegy én alapból elég paradoxon emberke vagyok:D xDD 19L

2013. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Ő sem depressziós, és egyéb ilyen betegsége sincs.

Sokszor úgy érzem, mintha egy más korban élne.

2013. aug. 31. 18:16
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

tehát 3 éve érzed, hogy baj van, de nem akarod elvinni orvoshoz?!

Bocs, most lehet kicsit durvább leszek a kelleténél, de TE NEM AKAROD ÉSZREVENNI, hogy baj van a lányoddal... Nézd meg, leírod a problémákat, de mindig írsz valami 'mentséget' is, holott nagyon komoly személyiségzavaros tüneteket írsz le... Térj először is Te észhez, és vidd el szépen egy pszichológushoz, mielőbb!!!!!!!

Ne várj még 3 évet...

2013. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
1%
Nagyon buszke lehetsz ra.:')
2013. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van, és már el kellett volna vinnem és hibásnak is érzem magam.

Keresek is egy jó pszichológust.

2013. aug. 31. 18:29
 10/34 anonim válasza:
38%
Ez nem normális. Vidd pszichiáterhez (ne pszichológushoz, mert azok nem orvosok, csak egy bölcsész diplomájuk van).
2013. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!