Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj a szüleimnek az,...

6 Days 7 Nights kérdése:

Miért baj a szüleimnek az, hogy elköltöm a saját pénzemet?!

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista srác vagyok.

1 éve dolgozom heti 20 órában, 82 ezer forintot keresek, plusz még kapok 24 ezer Ft árvasági ellátást, amiből 10 ezret a szüleimnek adok.


Egyre gyakrabban fordul elő, hogy a szüleim cseszegetnek, hogyha elmegyek itthonról valahova. Meg mindig azt mondják, hogy szórom a pénzemet... de szerintem nem szórom, csak próbálok normális életet élni.


Minden hónapban:

- legalább 2-szer szoktam elmenni moziba a barátaimmal és/vagy a barátnőmmel, ilyenkor kb 3.000 Ft-ot költök el

- 1-szer elmegyünk kocsmába: 2-3 ezer Ft

- veszek 2-3 pólót: 8-10 ezer Ft

- egyszer elszoktam menni egy normális étterembe: 5-6 ezer Ft

- hetente egyszer eszek gyorsétteremben: 1.500-2.000 Ft


Ezen kívül még:

- megveszem a bérletet (4 ezer)

- fizetem a telefonszámlámat (6-7 ezer)

- a suliban reggelizek és ebédelek minden nap (reggeltől késő délutánig ott vagyok): reggeli: 500-800 Ft, ebéd: 1000-1500 Ft


2013. szept. 6. 21:23
 1/7 Lamakid333 ***** válasza:
89%
Talán azért mert ha belegondolsz a fenntartási költséged ennek sokszorosa. Szerinted ha önálló lábra kellene állnod, mire lenne elég az a havi 10 ezer? Még a kajád is többe van. Ez csak jelképes összeg. Tőlem a szüleim havi 60-at kértek el + fizettem a telefonomat, meg minden egyebet amit magamnak akartam. És ez nem tartalmazott mást, csak a rezsit. Na ezek után gondolkodj el, hogy miért cseszegetnek. Szerintem szeretnék azt látni hogy ha már dolgozol keresel, akkor szánj többet arra hogy vissza segítesz a szüleidnek, főleg amilyen világban ma élünk. Ha van havi 106 ezred, abból 30-at 40-et simán leadhatnál a szüleidnek és még mindig megmaradna annyi hogy megfelelően tudd élni az életed amit akarsz... 29/F
2013. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azert, mert havi 10 ezer semmit nem fedez otthon a te költségeidbol? Villanyszámla, víz, fűtés, internet, mosószer, elelmiszer, stb. Engem is irritálna, ha a gyerekem elköltene 5-6 ezret egy étteremben, hiszen abból tobb mint egy étkezésre be lehet vásárolni egy négytagú családnak....
2013. szept. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is 10 ezret adok le,de csak aludni járok haza(zuhany,alvás és reggel 1 kávé+ heti egyszer ruhák mosása).Munkából netezek,tv-t nem nézek.Vasárnapoként eszek csak otthon pár szendvicset.Mindent magamnak veszek,ha szól anyu,hogy vegyek pár dolgot akkor azt megveszem(nem kérem el a pénzt érte nyilván),ezek a beeső vásárlások havonta 8-10 ezer forintot jelentenek maximum.

A napi kajám nekem is sokat elvisz,de azzal nem tudok mit csinálni,reggelizni nem szoktam,este meg mire hazaérek már nem eszek,szerencsére én kapok bözsi utalványt,többé-kevésbé az fedezi az éttermi menüket egy hónapra.

2013. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
2-3 pólóra 8-10 ezer forint? :D
2013. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg normális... nyilván nem éheznek otthon szülei különben nem menne el étterembe de ha már van rá pénzem még ha nem is vagyok dús gazdag had menjek már el néha étterembe és érezzem jól magam... Persze száraz zsemlét ennék mindennap az még olcsóbb lenne de hát vannak igények. 3 póló 8 ezer az nem olyan horribilis összeg. turkálón kívül mindenhol ennyi v drágább...
2013. szept. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 klopusz ***** válasza:

Szerintem ez megállapodás kérdése.


Nálunk anno úgy volt, hogy amíg otthon lakunk a tesóm meg én is, és rendelkezünk saját keresettel, akkor annak 30 %-át adtuk oda anyukáméknak. Persze ez sem fedezte a "fenntartási költségeinket".

2013. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ácsi! árvasági segély az hogy van, ha vannak szüleid?
2014. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!