Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mennyire lennétek...

Szülők! Mennyire lennétek kiakadva, ha a 14-15 éves kamaszlányotok (nem rendszeresen) gyümölcsös sört inna?

Figyelt kérdés

Alkoholmenteset és alkoholosat is. Egyébként igen, én vagyok a lány. Csak alkalomadtán fordul elő a dolog, akkor sem iszom többet egy doboznál, sokszor az egész dolog kimerül egy pár kortyban, amit kóstolásra kapok. Azonban a minap két barátnőmmel vettünk alkoholmenteset és azt ittuk üdítő helyett egyikünknél. Mikor ezt elmeséltem, a szüleim teljesen kiakadtak, hogy mit képzelek én magamról, így lesz belőlem alkoholista. Egyébként nagyon jó tanuló, visszafogott kamasz vagyok, a gyümis sörön kívül egyáltalán nem iszok alkoholt, természetesen nem is cigizek. Ez tényleg ennyire felháborító?


14/L, 3 hét múlva 15.



2013. okt. 12. 16:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Te szegény, tényleg sajnállak, hogy a szüleid ilyen szigorúak.

Nem azt mondom, hogy 15 évesen be kell baszni minden buliban, de az alkoholmentes sörért szerintem túlzás hisztizni. Én 15 évesen ittam rendes sört, és belekóstoltam pár röviditalba.

Minderről tudtak a szüleim, és nem is volt belőle probléma, mert sosem ittam többet a kelleténél.

2013. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Olyan vészesen nem szigorúak, csak alkohol, cigi és főleg fiúk területén, emiatt tényleg nem kell sajnálni. :D

2013. okt. 12. 17:13
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit szörnyűek a szüleid. Az alkohol mentes sör lényegében üdítő, de még maga ezek a gyümi sörök is.
2013. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Ha tényleg olyan, mint az üdítő, akkor had kérdezzem meg, minek pont ilyet inni és a szülők agyára menni vele? Miben más, mint egy sima almalé? Menőbb a csomagolás?
2013. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Ez azért kicsit durva nekem.

Apu megveszi nekünk az egy literes vodkát is, még, ha ketten akarjuk meginni akkor is :D (bár nem mondom, hogy ez a helyes) Mondjuk anyu ennek nem igazán örül, de ő sincs teljesen ellene.

Szóval engem nem igazán érdekelne, ha a 14-15 éves lányomnak ez lenne a legnagyobb bűne, sőt inkább örülnék neki, hogy nem megy tovább.


16L

2013. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy mondod leginkább azért isszák mert menő. Ennyi, semmi bajuk nem lesz tőle. Ja és mielőtt szóbahiznád, nem egy tini vagyok, hanem egy anyuka.
2013. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Véletlenül sem azért. Ha senki nem látja, egyébként is felesleges "menőzni" (nem is vagyunk olyanok), egyszerűen csak szeretjük az ízét és épp kedvünk volt hozzá. (Utoljára ilyen júliusban fordult elő.)

Egyébként igen, máskor almalevet iszunk.

2013. okt. 12. 17:31
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen fejbevágnám néhányszor, és adnék neki valami normális sört ahelyett a gyümölcsös szar helyett.
2013. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim nem akadtak volna ki ettől. Alkoholmentes sör miatt senki nem lett alkoholista. Jó,tény,hogy a szüleim picit lazábbak,mint a többi szülő (nem-nem tolerálják ha alkoholt iszok, a cigitől őket is a hideg rázza stbstb) de minimális alkoholt ihatok,olyan 15-16 éves korom óta. Előtte meg csak 1-1 kortyokat ittam,de 14 évesen egyenesen utáltam az izét. Ahogy teltek az idők ez változott,de arra emlékszem,hogy régebben apa azt mondta,hogy inkább az ő kocsiját hánnyam össze,mint egy idegenét vagy bárki másét.


Igazából csak féltekenek,de ne az alkoholmentes gyümölcsös sörtől féltsenek,szerintem.

2013. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő,de nem látok benne semmi eget rengetőt,ahogy a szüleim sem.

Tesóm veled egyidős, hetente iszik alkoholmentes sört és alkalmakkor ő is megkapja a maga félpohár pezsgőjét.

2013. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!