Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek a...

Szülők! Ti elengednétek a lányotokat a barátjával külföldre?

Figyelt kérdés
Én 17 éves vagyok, a barátom 18 és 2 éve vagyunk együtt. Megbízhatóak vagyunk és jól tanulunk. A nyaralást saját pénzünkből (diákmunka + spórolt pénz) fizetnénk. 5 napra mennénk Írországba.

2013. okt. 14. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon aggódva, de azt hiszem, ha tudnám, hogy megbízható a lányom vagy fiam, s ismerem a párját és ő is megbízható, akkor elengedném őket, de persze minden nap le kell jelentkezni. Ja és még annyi, hogy beszéljenek angolul. (Angliában élek, tudom, hogy azért kell angolul beszélni, hogy el ne vessz:D )Ennyi idősen már valószínű elég talpraesettek vagytok, hogy tudjátok, mit kell tenni, ha baj van. Helyi mentő számát tudjátok! Mindig legyen pénz a mobilon. Valaki ismerős van ott?
2013. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán nyárig még aludnék rá.
2013. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Burkina Faso-ba engedmém el max.
2013. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem felsőfokú, neki középfokú angol nyevvizsgája van. De nincs kint ismerősünk.
2013. okt. 14. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Vennénk apjával egy mély levegőt és igen, elengednénk. Minden óvintézkedést megtéve, amit gondolom a lány is megértene, tehát max-ra feltöltött telefon, napi értesítés, hogy jól vannak, előre elmondják kb. mikor-merre járnak, nagy vonalakban mi a program. A frász kiverne mindkettőnket, de úgy érzem, ha a "gyerekek" is korrektek, a kapcsolatuk 2 éve tart, megbízhatóak és minden, ráadásul saját pénzből, akkor megérdemelnek egy 5 napos nyaralást ott, ahová vágynak. Reménykedem, hogy korrektül lennénk tájékoztatva, hogy hová mennek pontosan, hol a szállás, stb. Nem a szex meg ilyesmi érdekel, vagy hogy buliznak-e, csak és kizárólag a gyerekek testi épségéért aggódom, hogy nehogy bajuk essen, de gondolom ezt ők is megértenék ebben a helyzetben.
2013. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Hihetetlen. Felnőtt emberek vagytok. Mi anno már gimikettőtől külföldre jártunk nyaralni a barátokkal. Egyikünk szülei sem problémáztak. 17 évesen már fel tud ülni a buszra meg leszállni. Ha meg nem néz szét a zebrán és elütik, az nem attól függ hogy 17 vagy 18 éves..
2013. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Na nem felnőttek abszolút nem,én nem engednélek el,most még nem,érettségi utáni nyáron már igen.
2013. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem a szüleim ugyanilyen korúan egy ETZ 250-es motorral elmentek görögországba, az akkori rendszerben, úgy, hogy se telefon se semmi! Más világ volt, de azért meredek dolog volt szerintem.:) De a szüleim engem elengednének elméleti síkon, mivel most megkérdeztem.:) (Annyi idősen!)


16/F

2013. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!