Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tizenévesek! Hogy bírnátok...

Tizenévesek! Hogy bírnátok ki, ha egy hónapig csak ezek az eszközök állnának rendelkezésetekre? (lent)

Figyelt kérdés

-A mobil csak telefonálásra és SMS-kezelésre alkalmas.

-Internet csak laptopon vagy PC-n, otthon.

-Zene csak ugyanezen a két eszközön, illetve CD-n, bakeliten, kazettán.


Nálam ez volt a helyzet annak idején :)


2013. okt. 18. 22:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezen nem is kéne mit kibírni, nagyjából így is élek, nem örökké a netet nyomkodva. Talán a telefonon való zene hallgatás hiányozna, mert az általad írt kettőn kívül csak ezt csinálom telón, de ez sem létszükséglet. :)


Amúgy hetes válaszoló, elég durva az általánosításod. A tízes éveim végét járom, és a környezetemben lévő velem egykorúak tudják, mi az a könyv, és nem, nem a Twilightig jutunk. Nem kéne a 8. óta bukdácsolókat általánosnak venni... :)

2013. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

nálam is ez van..és láss csodát.. semmi bajom.. :)

neten meg tudom nézni azokat a filmeket vagy sorozatokat, amiket akarok, zenét is tudok hallgatni rajt.. és a mobil.. kész.. :)

16L

2013. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
79%
Az itt a baj hogy már 7 éves gyereknek igazi mobilja van, laptop előtt ül iskola után! Rengeteg gyerek azt se tudja mi a kazetta! én gyerekkoromban még azzal szórakoztam hogy vettem fel rá minden hülyeséget. 21 éves létemre nincs szuper okostelefonom, sőt, még telefonom sincs :) egy alaptelót használtam, tönkrement a töltő a napokban azóta be sincs kapcsolva. van vezetékes telefon arról tudok hívni. Net így is csak a gépen van.
2013. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálam most is ez a helyzet.

Egyébként amikor én felnőttem:

Mobil egyáltalán nem volt. Sőt vonalas telefon se nagyon, ha telefonálni akartam akkor kerestem egy utcai fülkét, de nem akartam mert nem volt kinek.

Internet szintén nem volt. Normális számítógépet a főiskolán láttam először.

Zene a rádióban esetleg kazettán vagy lemezjátszón de ez nem érdekelt a csöndet most is jobban szeretem.

Szórakozásnak ott volt még tv mind az 1 csatornával, kivéve persze hétfőn amikor adásszünet volt.

Szerintem tök jól kibírtam, sőt boldog gyerekkorom volt. Az elektronikus kütyük nyomogatása helyett pl. minden nap úsztam a folyóban, nyíllal lövöldöztem, fára másztam és legfőképp végigolvastam minden nyarat.

2013. okt. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

# 14


Azért a zene az jó dolog.:) Szerintem zenélni, illetve zenét hallgatni jó dolog, zene nélkül nem bírok ki 10 óránál többet. És szerintem nem vagyok egyedül. Bár tény, hogy nem ez a sok kis cuccon kell zenét hallgatni, hanem bakelitről, vagy koncerten. csak ma már minden digitális, így hát marad a hifim a gépre kötve...

2013. okt. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Mivel sikeresen elrontottam a telefonom, ezért nálam kb 1 évig ez volt a helyzet (na jó +hangfelvevő, és zenelejátszó, de semmi játék vagy egyéb), netezni előtte sem neteztem rajta...

Bár júliusban lett új telefonom, szóval most már bírok elég sok mindent csinálni, és lett új előfizetésem, szóval netezni is lehet. :)

Egyáltalán nem halnék bele, ha most is ugyanez lenne a helyzet, de azért így kényelmesebb.

2013. okt. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
51%

A könyvek nem tudom hogy vágnak témába, de a technika fejlődik és aki akar az jóra is tudja használni.

Tolsztoj nagyon jól elfér Freud és populáris irodalom mellett. De nem csak a polcon,igazi fából készült papíron, hanem a laptopom memóriájában vagy az A/5-ös mappányi e-olvasómon.

Igaz nem tudok senkit agyonverni a Háború és békével ebben a formátumban, de hát a fejlődés ilyen hátrányokkal is jár.

Na meg buszon sem tudsz azzal felvágni,hogy orosz vagy francia irodalmat olvasgatsz szabadidődben, óh de rohadt ciki is ez. *dramatikus sóhaj*

(Félreértések elkerülése végett, én is imádok olvasni de soha nem értettem azokat akik felsőbbrendűnek képzelik magukat csak azért mert érettségi után is alkalmanként klasszikusokhoz nyúlnak. Nagy pacsi nekik, de sokkal inkább kirajzolódna a vélt intelligenciájuk ha nem viselkednének sznobként és nem nyilvánítanák ki,hogy mások s*gg hülyék csak azért mert nem tudnak fejből Shakespearet idézni a jól ismert Lenni vagy nem lennin kívül.)

2013. okt. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Annyi változna, hogy a Wc-n olvasnék. Zenét nem is hallgatok külön.
2013. okt. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Én most is így élek, azt hittem ez a normális.

-A mobil csak telefonálásra és SMS-kezelésre alkalmas. - nekem mindegy, amúgy sem használom sokat. Igaz fényképezésre még jó lenne, de abba sem halok bele.

-Internet csak laptopon vagy PC-n, otthon. - miért ezen kívül még hova vagy mire kéne??

-Zene csak ugyanezen a két eszközön, illetve CD-n, bakeliten, kazettán. - az a zene pont elég ami ott van, amúgy is inkább rádiót hallgatok.

2013. okt. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Ejjha, hát nálam is ugyan ez a helyzet.:D

- a mobilt csak telefonálásra és sms-ezésre használom

-internetezni csak laptopon szoktam

-zenét szintén csak a laptopon hallgatok ill. utazáshoz még az MP3-ast előkaparom.:D Nolám,mégis élek virulok. Szerintem ezekkel semmi baj sincs. Igaz a mobilnetet elfogadnám(és ha jól megy kapok is új telefont amin lesz is rá lehetőségem), mert akkor kevesebbet telefonálnék. Hasznos is lehetne, pl.ha a városban lennék és anyukámnak inkább egy üzenetet írnék,arról, hogy mikor megyek haza vagy valami, addig sem a pénz fogyna a telóról. De ez csak egy példa, a másik szemszögből viszont örülök, hogy nincs rajta net, legalább nem vagyok függő.

16/L

2013. okt. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!