Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem akarják a felnőttek...

Miért nem akarják a felnőttek +érteni azt hogy a mostani tizenévesek már készen állnak mind az éjszakai és a nemi életre?

Figyelt kérdés

A felnőttek nem veszik figyelembe hogy a világ felgyorsul a tizenhárom -tizennégy évesek már készen állnak a nemi életre és már bulizni mennek.

A mai egyre gyorsuló világban nem egy olyan visszamaradott szülőről hallottam aki nem engedte el a lányát/fiát még 1 házibuliba sem pedig van aki ilyen évesen már diszkóba megy.

A szülők nem akarnak haladni a korral; a gyerekeiket korlátozzák így az azok a "nagymenők" akiket elengednek ki is röhögik őket ezáltal csökken az önbecsülésük depresszióssá válnak és már csakazértis elmennek (itt érkeztünk el az EMO-hoz)

Ezek a tizenévesek ha nem tudnak otthonról pénzt szerezni akkor mér el is érkeztünk a fiatalkorúak bűnözéséhez.

A boltokban hipermarketekben nem akarják kiszolgálni a fiatalokat óvszerrel! Pedig ha nem tudnak védekezni akkor is csinálják szerintem inkább védekezzenek ha csinálják.

Ne higgye senki hogy nem tudom milyen!

Mellesleg 14 éves vagyok és kb. 13.5éves koromban vesztettem el.

Szarok az anyám fejére és az iskolára.

Ha úgy hozza a sors és jó napom van találok 1 házibuliba 2 csajt is akik akarják és akkor megvan az esti program is:))))

Igen a aki olvassa jól gondolja!


Csak van valami hozzáfűznivalód! Nosza ne kímélj!


2008. aug. 10. 02:15
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden szülő visszamaradott.Csak félti a saját gyerekét, pont azoktól amiket te leirtál.A kamaszok mindig lázadnak, a te szüleid sem voltak mások.Viszont normál keretek között működhetne a dolog,de a baráti társaságtól sok függ.Az hogy neked ciki hogy 13 évesen nem mehetsz diszkóba az elég gáz, meg amiket irtál hogy a szüleid és a suli sem érdekel..De ha nem tanulsz akkor inkább az utcán csövelnél?Elárulom hogy minnél jobban lázatsz annál inkább nem fognak megengedni neked ilyesmiket.Szerintem egy őszinte beszélgetés a szülőkkel sokkal többet ér mindennél!Viszont ne hidd azt hogy mindent megtehetsz és majd te marha nagymenő leszel mert sok lánnyal lefekszel, sőt később majd belátod hogy ultra ciki:) csak most látod marha menőnek.Szóval vegyél vissza egy kicsit neked is jobb érzés lenne ha jóban lennél a szüleiddel és közvetlenebb lenne a kapcsolatotok, de ha te ezt nem akarod mert neked ez a gáz, akkor legyél te is olyan debil kis senki mint a többi aki karcolgatja a csuklóját és úgy viselkefik mint egy zombi:D.Ui:lehet hogy egy szigor sem ártott volna a nevelésedben!
2008. aug. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
84%
Két nagy pofon észheztéritene, nem lenne ekkora arcod!Kicsit elszállt veled a paci igy 13 évesen nem gondolod?!
2008. aug. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
87%

Most őszintén szerinted a mai 13-14 évesek készen állnak a nemi életre?? Amikor nem védekeznek és utánna meg kérdezik,hogy teherbe lehet e esni? Rengeteg olyan kérdést olvastam itt is,hogy azt hittem leforulok a székről. Pl.ha ondó kerül a ruhára lehet e terhes vagy hasonlók.Ami teljesen azt tükrözi,hogy fogalma sincs az illetőnek a dolgokról. Neked is csak gratulálni tudok.Majd ha összeszedsz egy jó kis nemibetegséget,vagy ne adj isten az egyik leányzó bejelenti,hogy terhes megnézném az arcodat(bár remélem te ritka kivételek közé tartozol aki védekezik és gumival!)

Őszintén 3 gyermekem van.Még kicsik és nem mondhatom magam még idősnek(30 éves vagyok) Nagyon is jól emlékszem,hogy milyenek is a házibulik. Ezért teljesen igazat adok a szüleidnek(valószínű ők is jártak annak idején). Féltenek és ezt neked kellene megérteni. Én sem engedném egyik gyermekemet sem 13 évesen bulizni és nem azért mert visszamaradott vagyok. Egyszerűen gyerekek vagytok még és felelőtlenek.

Az EMO stílust meg hanyagoljuk.:D


Üdv

2008. aug. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
81%

Na mi van aranyom, még alszol ilyenkor? Csak este vagy nagylegény? Pedig most a sok aggódó anyuka próbál neked hasznos válaszokat adni! Igazán sajnálom a szüleidet, és csak remélni tudom, hogy a mostani anyukák, apukák, nem ilyenre nevelik a gyerekeiket mint amilyen Te is vagy. Tőled, és a hasonló kisfiúktól fogom félteni a lányomat.

A fütyikéddel meg nem nagyon dicsekednék, hogy milyen jól működik, mert még lehet hogy egy pár év múlva, amikor igazán kéne cserbenhagy és nem fog működni. Az lesz a CIKI emo-kám!

2008. aug. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy provokatív kérdés. Sem a stílus, sem a helyesírás nem egy 14 évesé. Ám ha tévednék. Én huszonéves vagyok, tehát még nem tartom magam öregnek, mégis azt mondom, hogy nem elég testileg éretnek lenni. Agyilag, mint az nálad is látható, még nagyon nincsenek felkészülve a nemi életre. Ha mégis, akkor talán fel vagy arra is készülve, hogy az édesanyád is szarjon a te fejedre, és old meg magad a főzést, mossál magadra, tartsd el magad. Rajta lehet probálkozni.
2008. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
93%
Az,hogy tudod hogyan kell szexelni,még nem azt jelenti fel vagy készülve a nemi életre.Ha netalán,elrabolnak,megerőszakolnak,összevernek egy ilyen "bulin"arra is fel vagy készülve?Vagy ,ha netán összejön a gyerek fel tudod nevelni?Ha netán fel vagy világosítva és tudsz védekezni akkor is 20 éves korodra egy kiégett, életúnt,csalódott valaki leszel aki irígyli azokat a lányokat akinek tisztességes szép családja,férje,gyereke van.Te meg nem érted "miért" nem találtad meg az igazit.
2008. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
92%
Jaj bocs ,most látom fiú vagy!Attól a megerőszakoláson kívül még vonatkozik rád is és mivel a kérdés a mai fiatalságra vonatkozik gondolj bele a lányok helyzetébe is magad.
2008. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
92%

Tudom, még messze van, de egyszer neked is lesz gyereked. Most biztos nem tudod elképzelni, de akkor meg fogod érteni, hogy a szülők miért féltik a gyerekeket. Amiről most még azt gondolod, hogy ugyan már, ez nem veszélyes, meg tudok én magamra vigyázni, azt szülőként már egészen más helyzetnek fogod érezni.

Azzal tisztában vagyok, hogy a világ felgyorsult, a fiatalok korábban kezdenek mindent. Elég, ha megnézem az én anyámat, aki 46 éves, meg magamat, aki 21 vagyok. Én 15 évesen veszítettem el, és ezt teljesen normálisnak tartottam (tartom a mai napig), anyám 18 évesen, akkor ez volt a teljesen általános. Nem mintha az baj lenne, ha valaki később veszíti el, de én a magam részéről teljesen rendben valónak érzem, hogy 15-től 18 éves koromig is gyűjtöttem szexuális tapasztalatot. És igen, anyám idejében még csak este 10-ig, 11-ig tartott a diszkó, főleg iskolaidőben, nem is volt nyitva tovább, max nyáron a Balatonon, de ő nem is 13-14 évesen járt oda, hanem volt már vagy 16-17, amikor először mehetett. Ha fiatalabb korában ment volna oda, ki is röhögték volna, hogy kis pisis, mit akar itt. Ma már ez nincs. Amikor én voltam 15, akkor kezdtem el buliba járkálni, akkor még a mi korosztályunk volt a legfiatalabb. Persze azt ne hidd, hogy az éppen legkisebbeken nem röhögnek a "nagyok", hogy mekkora arcnak képzelik magukat, közben meg dedósok. Nyilván rajtunk is röhögtek. Most, ha néha elmegyek buliba, és látom a 13-14 éveseket, hát tényleg elég röhejesek tudnak lenni, pláne ahogy isznak, berúgnak, fetrengenek. Gondolom nem mindenki, de én ilyeneket látok. És ezek után még pofátlankodnak azokkal, akik mondjuk náluk 10 évve idősebbek, akik számára úgy valójában van az a szórakozóhely (ne értsd félre, ezt úgy értem, hogy a szórakozóhelyek a "felnőttek" igényeit igyekszenek kielégíteni, egész egyszerűen azért, mert amúgy is tőlük remélik a bevételt, mivel ők nem a zsebpénzüket, hanem a fizetésüket költik ott). Meg mondjuk az tényleg nem szimpi, hogy 14 évesen valaki osztja az észt, mert neki már annyi tapasztalata van, mert esetleg már egy éve eljár bulizni. És azt hiszi, hogy mindent tud az életről, miközben fogalma sincs arról, hogy mit jelent pl. dolgozni, saját lábán megállni, milyen az, amikor meg kell keresni a pénzt, és be is osztani, hogy bulira is, kajára is, lakhatásra is jusson. Persze ezt egy 14 évesnek nem kell tudni, hiszen azért 14 éves GYEREK! De akkor ne szólja le a nála idősebbeket, akiknek az életéről vajmi keveset tud. Igen, ennyi idősen is tapasztalatot kell szerezni, és mivel ma minden korábban történik, mint régen, persze megtapasztalják, milyen az éjszakai élet, milyen inni, milyen átlépni bizonyos határokat. Ezzel még nem is lenne gond. Csak nem kéne olyan nagyra lenni magukkal. Persze ez meg életkori sajátosság, amit majd egyszer kinőnek. És ennyi idősen senki nem veszi tudomásul, hogy ő nem marad ilyen, mert egyszer majd úgy valójában is felnő. A felnőttség ugyanis nem ott kezdődik, hogy eljárok bulizni meg iszom és szexelek. Hanem amikor már valaki tud előre gondolkodni, másokért is felelősséget vállalni, megérteni mások nézőpontját is.

Meg itt van az, hogy a szülők nem adnak pénzt, amikor kér a gyerekük. Hát ha minden alkalommal adnának, lehet, hogy hónap végére nem lenne mit enni. Kicsit jobban meg kéne azt becsülni, hogy a szülő az, aki megdolgozik azért a pénzért, és igazából nem kötelessége a gyereke szórakozását minden hétvégén finansziírozni, miközben ő maga talán egy fél évben egyszer ha eljut valahová. Persze ad pénzt, mert a gyerekének nincs keresete, de azért ezt nem kéne ilyen magától értetődően elvárni.


Szex: a felelősségteljes és érett szex ott kezdődik, hogy a fiú és a lány is tisztában van vele, hogy milyen következményekkel járhat az együttlét, tisztázzák, tudják, hogy mit akarnak egymástól és megfelelően védekeznek. A fiú is! Nem próbál meg kibújni a dolog alól, hogy hátha nem szól a csaj, hogy vegyen gumit, és akkor mindegy. Mert nem így van. Meg mondjuk érdekelne, hogy az ennyi idősek hol szexelnek. Hazamennek, és otthon? A szülők tudnak róla? Vagy otthon nem lehet, és majd egy vécében, vagy egy árnyékos sikátorban? Mert az marha romantikus lehet... Persze a szex célja nem mindig a romantika, de én úgy gondolom, az első jópár alkalom még erről kéne hogy szóljon. Oké, én nem tudom, hogy megy ez, mert amikor én voltam tini, nekem nálam idősebb pasim volt, akinek volt saját lakása, nem volt az ilyenből gond. Mondjuk én vele is voltam 3 évig, talán csak szerencsém volt, hogy elég hamar találtam valakit, akivel egymásnak megfelelőek voltunk, és ha vele nem találkozom, akkor nem lett volna ilyen hosszú kapcsolatom. Nem tudom.


De kérlek kedves kérdező! Mielőtt számon kérsz dolgokat a szülőkön, felnőtteken, kicsit vizsgáld meg a dolgokat az ő szemszögükből is!

2008. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk azért azt remélem, hogy az én fiam ennél jobban fogja tisztelni az anyját, de ehhez nevelés is kell, nem elég mindent a popsija alá tenni. Kedves kérdező, neked kell valamit segíteni otthon? Van valami kötelességed, ami a te dolgod? Mert azért régen ez így volt szokás, pláne egy ilyen korú gyereknél már, de kisebbnél is, hogy az ő feladata volt pl. a mosogatás, vagy bármi ilyen. Ma már valahogy sok szülő azt gondolja, hogy a gyerek az azért gyerek, hogy játszon, és semmit nem követelnek meg tőle, azt hogy alkalmazkodjon pláne nem. Aztán amikor kamasz lesz, majd jön a szarok az anyám fejére szöveg. Tudom, hogy nagyon elcsépelt duma, de arra is gondolj, hogy az anyád szült meg téged, etetett, ruháztatott, a mai napig eltart. Ezek után te ne szarj a fejére. Persze, nem kérted, de mégiscsak a világra pottyantál.

Ja, még annyi, hogy ugye én 21 éves vagyok, tehát abszolút nem öreg, bár hozzád képest mégis csak sok. De sebaj. Nekem 9 hónapos fiam van. Én nem mondom, hogy 13 évesen nem mehet bulizni, mert valószínűleg ez akkor már egy teljesen általános jelenség lesz. DE! Nagyon valószínű, hogy én el is viszem majd magammal, nem 13, hanem már 11-12 évesen (én amúgy szeretek bulizni és szoktam is menni, ha van rá mód), nem azért, hogy ott igyon, vagy bármi, hanem, hogy lássa, hogy ez milyen, ne az legyen, hogy tizenévesen beszabadul valahová anya nélkül és akkor ott azt csinál, amit akar. Hanem, hogy tudja, hogyan lehet bulizni normálisan, kulturáltan, és hogy azok, akik már tudnak egyet s mást, hogyan állnak ahhoz, ha valaki matt részegen fetreng. Nem képzelem azt, hogy az én fiam sose fog nagyon berúgni, de azt remélem viszont, hogy tudni fogja, hogy hogyan KÉNE. És nagyon merem remélni, hogy sikerül benne tudatosítanom, hogy egy családban nem csak nekem vannak kötelességeim, hanem neki és, és nem fog olyat mondani, hogy szarok az anyám fejére.

Ja, az iskolára meg ne szarj, légyszíves. Ezt is nehéz megértetni egy fiatallal, velem se nagyon tudták, de én meg is tanultam a saját káromon. A középsulit nagyon el is linkeltem, nem érdekelt az egész, 10 osztály végzettséggel ott is hagytam a sulit (18 évesen, mert egyszer meghúztak, aztán egyszer meg átmentem szakmunkásba, amit szintén nem fejeztem be). Hogy majd inkább elmegyek dolgozni, és akkor lesz pénzem is, és nem kell a suliban rohadni. Na ja, szerinted a nagyon sok 10 osztályommal milyen munkát kaptam? Nem tudom, te hol laksz, itt nálunk (Pécs) képtelenség ezzel a végzettséggel munkát találni, max. a kukásoknál. Egy évig nem volt munkám, aztán felmentem Pestre, ahol nagyon fényes karriert építettem a Burger Kingnél. Amúgy elsőre még szerettem is, meg tényleg megtanultam, mi az a munka, amikor hajnali kettőig melóztunk, amúgy a kolegák tök jófejek voltak, szóval nem panaszkodom, szerettem csinálni, csak amikor terhes lettem, és táppénzre kerültem, akkor gondolkodtam el rajta, hogy nem a BK-ből akarok nyugdíjba menni, meg hogy talán olyan munkám is lehetne, ami érdekel. Na képzeld, gyerek mellett tanulok most, hát azért egy kilenc hónapos pici baba mellett előrehozott érettségit tenni, hát nem egy nagyon kellemes és laza dolog, és jövőre vissza van a többi része. Aztán meg az egyetem. Csinálhattam volna egyszerűbben is, de nem. Pedig mindenki megmondta, hogy addig örüljek, amíg csak tanulnom kell. Nem hittem el. Mostmár elhiszem. Majd egyszer te is rájössz, hogy nem a legjobb dolog leszarni a sulit, mert végzettség nélkül nem sok mindent tudsz kezdeni. A szüleid sem tartanak el a végtelenségig.

2008. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a kérdést nem egy 14 éves fiú tette fel, de ha igen, akkor minden jókívánságom küldöm..remélem, ha 15 évesen apa leszel..a 8 általánosután eltakarodsz dolgozni, hogy fizethess a gyereked után...!!

Gondolkodj már!

Jó esetben buliba se mennél nehogy már felállj a szüleidnek, akik számítógépet meg internetet fizetnek neked!

Tudod mit kapnál ha én lennék az anyád??- ne is gondolkodj rajta.

Amikor majd anyád nem él (ne adj isten) és nem fizeti tovább a kajád a tiszta ruhád, a netedet..stb..akkor próbálj büdösen , éhesen , csövesen fittizni a csajoknak!

Inkább menj oda anyukádhoz és köszönd meg, hogy itt vagy a világba, mert neki van köze hozzá.

Jézusom! tudja hogy ilyen gyereke van?

2008. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!