Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a gyereketek meg akarná változtatni a nevét?

Figyelt kérdés

A nevemet, mióta csak az eszemet tudom, mindig is gyűlöltem, egyáltalán nem illik hozzám, amikor valakinek bemutatkozom, csak a becenevemet mondom, bár az se valami szép, de inkább azt tudják, mint az eredetit...a volt barátom is, miután elkezdtünk járni, kb. 1 hónap múlva tudta meg a barátnőmtől, hogy mi az igazi nevem...nagyon utálom..

Ezért elhatároztam, hogy amint betöltöm a 18-at, megváltoztatom egy normálisra. Viszont már mondtam ezt a szüleimnek is és le lettem oltva, hogy milyen hülye vagyok, mert ők ezt a nevet adták nekem és ezzel kell élnem. De már nem azért, ha ennyire szégyellem ezt a nevet, miért kéne életem végéig ezt viselnem??

És amúgy még annyi lenne a kérdésem, hogy ez kb. milyen költségekkel jár? Szóval úgy sacc/kb. hány forintot kéne fizetnem ezért?

15l


2013. okt. 29. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
18 éves kor elött is lehet változtatni,csak ahhoz ugy tudom a szülő is kell.
2013. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Miért útálod ennyire? mi a rendes neved? leírhatod, itt úgysem ismer senki.
2013. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1.: Tudom, csak úgy hallottam, 18 éves kor alatt csak úgy lehet megváltoztatni, ha valami nyomós indokod van rá, szóval pl. csúfolnak miatta, vagy ilyesmi. Bár ha nem így lenne, a szüleim akkor se egyeznének bele sajnos, mert nekik nagyon tetszenek az ilyen csicsás nevek...
2013. okt. 29. 08:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szomorú lennék, hogy szerinte kiszúrtam vele, de ha nagyon utálja, nem állnék az útjába (végülis utónévről van szó, nem családtól akar szabadulni) - már ha elég régóta tart ez a utálat ahhoz, hogy lássam, komoly. Viszont a születési neved, azt hiszem, akkor is marad az eredeti.


[link]

"Kiskorú gyermek névváltoztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, kivéve, ha az egyik szülő szülői felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette."

"A névváltoztatási kérelmet az e célra rendszeresített nyomtatványon, személyesen kell benyújtani bármely polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál. Az eljárás illetéke 10 000 Ft (ismételt kérelem esetén 50 000 Ft), melyet a kérelmen illetékbélyeg formájában kell leróni."

+ nyomtatvány is letölthető

2013. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. okt. 29. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Először is, ahogy mar írtak, mindket szülő beleegyezese kell hozza. Másodszor a névváltoztatást kérelem valoban. 10e, viszont amellett jon meg a lakcím kartya, szemelyi, diák igazolvány es a bizonyitvanyok cseréjének költsége is.....
2013. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neved? Biztos nem olyan rossz!
2013. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!