Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek, ha a kamasz...

Ti mit tennétek, ha a kamasz gyereketek bejelenti, hogy ő muszlim lett?

Figyelt kérdés
Katolikus családról van szó.

2013. aug. 13. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Fiú vagy lány? Az iszlámnál nem mindegy. Ha tiltod, azzal csak még inkább arra felé hergeled. Ez egy tipikus kamaszkori lázadás, mint a tetoválás, a extrém sportok stb. Majd lecseng. Biztosítsd arról, hogy bár nem értesz egyet a döntésével, muszlimként is ugyanúgy fogod szeretni. Lehet, hogy csak a te szeretetedet teszteli tudat alatt. És imádkozz érte! És ne feled, akik a Krisztuséi, azokat senki sem ragadhatja ki az ÚR kezéből. Benne van a Bibliában.
2013. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Semmit, ha ő abban hisz miért ne lehetne az, egyébként az nem úgy van, hogy csak úgy bejelentem, ha meg van keresztelve, egyébként nem kell érte bántani a kereszténység és a muzulmán nép között már jó ideje barátságos viszony van (persze politikában nem, de mint két vallás úgy igen) ha ez a vágya had higgyen Allahban...ugyan annyi joga van hozzá, mint neked vagy nekem Krisztusban...
2013. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Lány. Értem.
2013. aug. 13. 13:47
 4/17 A kérdező kommentje:

Lány.

Megpróbálom ezt tenni.

2013. aug. 13. 13:48
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha fiú,ha lány elfogadnám,kivéve akkor,ha a bizonyos vallás tagjai olyan dolgokra vennék rá,ami nem emberséges.

Ilyen például a szcientológusok meg a jehovatanúi kiközösítése.Na a kikzösítés miatt ezt a két vallást nem engedném felvenni a gyerekemmel.Ez butaság lenne.

2013. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Leülnék vele beszélgetni. Nem én beszélnék, hanem ő. Meghallgatnám, mit jelent ez, feltennék vagy 100 kérdést, hogy jobban megismerjem a gondolatait, és hogy miről szól, ami ennyire vonza. Tltásnak nincs értelme, de a megértésnek mindig van!
2013. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is csak egy kamaszkori fellángolás, szerintem jót tenne egy jó ki beszélgetés köztetek.

Egyébként én is katolikus családból származom, de nem igazán foglalkoztam vele soha. Most leszek 30, szép család, két gyerek mellett most kezdtem foglalkozni a buddhizmussal. És? Semmi rossz nincs ebben.

2013. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Nyugi,nem hiszem,hogy ez komoly dolog.Amikor az iszlámokról tanultunk tavaly töriórán,én is megfogadtam,hogy idén tartani fogom a Ramadánt..Aztán hallottam a híradóban,hogy most lett vége:D teljesen elfelejtettem..16/L
2013. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 13. 17:02
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

Csak nehogy össze akadjon 1 muszlim (pl.arab) fiúval! Itt Magyarországon akad bőven. Egyik barátnőm anyja is úgy járt, hogy az egyetemen megismerkedett egy arab (muszlim) fiúval.. A fiú tette a szépet, aztán összeházasodtak, a nő szült 2 kislányt. Az idősebbik a -már említett barátnőm. Az apja 7 éves korába bezárta őt egy szobába, kikötözte, és éheztette. Hogy miért? -Mert nem FIÚ-nak született. Pár évvel később a barátnőm, a húga és az anyja hazaszöktek.

Persze ez nem jelenti azt, hogy minden muszlim ilyen. Pl. Törökországban nem veszik ennyire 'komolyan'. Nem kell csadort hordani, nem kell a nőknek takargatniuk magukat, de...mégis már ők (a törökök is)másabbak mint mi. Szemérmesebbek. A nők nem hordanak túlzottan kivágott ruhákat, visszafogottabbak...


De egyébként szerintem sem gondolja a lányod túl komolyan. Ez nem csak úgy van. Ismernie kell a koránt, a hagyományokat, szabályokat, meg kell tanulnia sok dolgot, és ami a legfontosabb: ÁT KELL SZELLEMÜLNIE.

16l.

2013. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!