Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 14 éves...

Szerintetek egy 14 éves lánynak kell sminkelnie, magassarkút hordania, parfümöt használnia, ékszereket hordani?

Figyelt kérdés
A családom szerint igen mert, hogy ne legyek igénytelen. Viselkedjek úgy mint egy lány meg érdekeljen a külsőm. Direkt ékszereket vesznek, amiket úgysem hordok, de ők azt akarják, hogy igen. Én idegenkedek ezektől, de a korosztályomban, a barátaim is "ilyenek". Kicsit hülyén érzem magam a csilli-villi lányok között. Próbáltam, de még kellemetlenebbül éreztem magam. Ezeket én nem tudom elviselni magamon. Félreértés ne essék, nem vagyok se büdös, se ápolatlan, slampos. Szóval szerintetek ez "gáz"?

2013. okt. 31. 11:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem gáz. Az a gáz, hogy a családod nem fogad el olyannak, amilyen vagy. Az gáz és ezt nekik is megmondanám. Nincs ilyesmire szükséged, főleg, ha nem is érzed jól magad benne. Én 18 évesen kezdtem sminkelni, de kb. kifulladt a szemhéjfesték és spirál kombónál, most 30 vagyok, és még most sem használok ennél többet, ezt is csak ha fontosabb helyre megyek. Ékszert nem hordok a karikagyűrűmön kívül, az is fehér arany és szolid, mert nem bírom a sárgát. 1 magas sarkúm van, mert egyes helyek megkívánják, hogy legyen ilyenje az embernek (színház, vendégség pl. esküvőn), parfümöm egy üveggel van, kb. 2 évig használom. Ettől függetlenül csinosnak érzem magam, tiszta és ápolt vagyok, nagy lányos loboncom van és sosem panaszkodtak rám a pasik, amíg még nem voltam férjnél és "pasiztam" :) Sokszor előny volt, és nem hátrány, hogy nem használok ilyesmit, gyorsan elkészültem, mindig lehetett velem futni mindenhová, mert sportcipős voltam, benne voltam minden vidám dologban, mert nem féltem, hogy pl, esőben leázik rólam a vakolat, vagy letörik a körmöm, a barátommal hülyéskedtem, sportoltam, kirándultam, és nem kellett azt hallgatnia, mint a haverjainak, hogy "jaj, esik az eső, lelapul a hajam, ne rohanjatok, ilyen sarokkal nem lehet, ne nevettess, mert elkenődik a szemem, és kérj a kólámhoz szívószálat, mert lejön a rúzsom, stb." :)))))))) Maradj meg annak, aki vagy, és ne engedd, hogy mások megváltoztassanak! A testedről és stílusodról mindig TE döntesz, és nem más!
2013. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

nem, nem gáz.


amúgy sem kell, de lehet.


én ennyi idősen egyáltalán nem sminkeltem nem volt magassarkum és ékszereim is alig.


Pár évvel később nagyon megnőiesedtem. Szinte csak szoknyát hordok általában magassarkúval ékszer mániás vagyok és max. 10 perc alatt feldobok egy telejes bulisminket. Hétköznapit még sokkal rövidebb idő alatt.

2013. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem. Öltözködj úgy, ahogy jól esik. Az ápoltság nem feltétlen a csili-vili ruhákat és sminket jelenti. És 14 évesen még nem is kell ilenekkel foglalkoznod.:))

Ennyi idpsen én se voltam től nőies, és ez 18 éves koromig nem is igen változott.

2013. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem kell, főleg ha nem érzed tőle jól magad. 28 éves vagyok, magassarkút néha hordok, de sminket nagyon ritkán. Amikor a férjemmel találkoztunk, azt mondta azért tetszettem meg neki, mert látta ki vagyok, természetesen is szépnek látott, s nem a vakolat tett azzá.

A csilli-villi lányokkal soha nem tudtam kijönni én sem, mert nem tudtam ilyen dolgokról órákat beszélgetni, mint az alapozók, szolárium, divat márkák...

2013. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
70%

Nem hiszem hogy azt jelenti az igényesség, hogy milyen ékszereket hord valaki :O ... Ha a családodban tényleg ezt mondják akkor ebben tévednek.


Amikor 14 éves voltam én nem hordtam ékszereket, tűsarkút, erős parfümöt sem használtam, mert az osztálytársaim azokat k...nak meg r...nak hívták akik ilyenek voltak, ők sem hordtak ilyesmit. Most sem vagyok sokkal több, 16 éves vagyok, és az iskolában az olyan lányok akik így "kiöltöznek" csak fiúk társaságában vannak szünetekben és nyomulósak.


Viszont amikor elmegyek a pláza mellett akkor minden 13-20 vagy több éves lány tűsarkúban, nagy fülbevalóval megy a plázába és szerintem úgy néznek ki mint az idióták + nem is tudnak tűsarkúban járni :D

Lehet úgy hordani ezeket hogy szépen nézzen ki tőle egy lány, de a visszafogottság mindig szebb véleményem szerint.


Nem kell mindig másra hallgatni, főleg nem ha olyat is tanácsolnak hogy 14 évesen sminkeld magad, nekem rossz a bőröm és minden nap egy kg alapozót használok kábé, és már úgy nézek ki emiatt hogy sajnos távolsági buszon mindig elkérik a diákigazolványom mert nem hiszik el hogy csak 16 vagyok, és ez nekem nem jó érzés, a sminkelés nagyon rossz ötlet!

2013. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálunk is van, hogy a lányok kibeszélik egymást, hogy ri***c meg ku**a, de ők is ugyanúgy néznek ki mint akit kibeszélnek csak éppen haragszanak rá.
2013. okt. 31. 11:44
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

14 éves koromban én sem foglalkoztam ilyesmikkel. Alig volt 1-2 ékszerem, az is drága és értékes (arany, ill. ezüst), amit eszembe sem jutott volna hétköznapokra felvenni. Ajándékba kaptam őket, persze előfordult, hogy hasznát vettem, amikor tényleg nagy alkalom volt és úgy kellett felöltözni, megjelenni.


De nem igazán sminkeltem, max. egy kis szempillaspirált használtam, és inkább lazábban öltözködtem. Sokkal jobban szerettem az egyszerű dolgokat. Ettől még ápolt voltam. Ha kaptam egy parfümöt és tetszett, elfújogattam, de ha nem lett volna, akkor se hisztiztem volna.


De ez szerintem nem gáz. 14 évesen még gyerekek vagyunk. Nekem is voltak osztálytársaim, barátaim, akik már akkor is minden nap full belőtték a hajukat, sminkeltek, parfümáradatban úsztak és magassarkúban botladoztak. Mindeközben még nagyon gyerekek voltak, és így elég nevetségesen festettek.

Én nem bánom, hogy akkor nem majmoltam őket, mert így kialakult a saját stílusom. :)

2013. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
11%

Én 13 éves vagyok és én mindet használom amiket leirtál. És van akik azt irják h amikor ennyi idősek voltak ők se sminkeltek stb. Azokra ne feltétlenül hallgass, mert azóta változott a világ!

Az nem gáz ha nem sminkelsz, ha cs nem vagy pattanásos vagy miteszeres, mert akk nem ártana.

Magassarkút, és ékszert sem kell hordanod ha nem érzed magad jól benne/vele.

De azért parfümöt használhatnál, mert az alapvető. De ha parfümöt nem is remélem dezodort használsz!

Jah és egy tanács, ha ilyen arany vagy ezüst nyakláncaid vannak, azokat ne hord, mert öregesek.

Ui: Én gyerekesnek tartom azokat, akik ilyen kutyás pólóban jönnek suliban, meg olyan gatyában mint egy pizsi. Remélem te nem ilyen vagy.

És én a helyedben nagyon örülnék, ha ékszereket vennének.

2013. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem kell se smink, se parfüm, se magassarkú! Addig jó amíg természetes vagy!!!
2013. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

hát 16 vagyok,de nem sminkelek,mert lusta vagyok rá reggel,inkább addig is szundizok még 5 percet:D néha,amikor rám jön a "kicsit kicsípném magam",akkor is max. szempillaspirál.Magassarkút nem hordok,csak évzárón,iskolai ünnepségen.Parfümöm van vagy 8,de mindig elfeledkezek róluk.Ékszerem nincs is nagyon,idegesítene is a sok csörgő karkötő is.

Egyébként igaza van az egyik előző válaszolónak,minden eddigi barátom megjegyezte,hogy jó,hogy rám nem kell olyan sokat várni,meg nem kapok hisztirohamot,hogyha elered az eső,hogy mi lesz a hajammal,meg el mehetnek velem sétálni,mert nem rinyálok,hogy leszakad a lábam:)

2013. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!