Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy nagyon szeretem, de elköltözöm?

Figyelt kérdés

5 éves koromban váltak el apával.Később megismerte a mostohaapámat,aki budapesti (mi vidéken éltünk).A pasi össze akart anyával költözni,de azt mondta,hogy nem költözik le vidékre,ezért 14 éves koromban anya közölte,hogy költözünk.Kiborultam miatta nagyon,pont beilleszkedtem a gimibe és kezdhettem elölről.

15 éves koromban megszületett az öcsém.Azóta megváltozott minden.Olyan,mintha én nem is tartoznék a családhoz,anya férje semmit nem engedett soha az öcsémmel kapcsolatban,nem jöhettek hozzám barátnők,nem vehettem fel nagyon sok ideig,nem vigyázhattam rá.Mintha én valami idegen lettem volna.

Utána jöttek a családi programok,amikre nem hívtak,mert a pasi szerint "amúgy se élvezném".

Sokat veszekedtem vele és anya mindig,mindenben neki adott igazat,az utóbbi pár hónapban már nem is akartam,hogy mellém álljon,tudtam,hogy reménytelen.Beleszól abba,hogy anya miket enged meg és már rosszul vagyok tőle,ha csak meglátom.


Jövő héten lesz a 18. szülinapom és elköltözöm.Nem akarom anyát megbántani,de nem bírom itt tovább.

Hogy közöljem vele?



2013. nov. 3. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hova szeretnél költözni? Van saját kereseted?
2013. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Anya,elköltözök.Téged nagyon szeretlek,de mindig a mostohaapám mellett álltál.Nem bírom így tovább,végleg elmegyek.

Tényleg..és van saját kereseted,ahogy az előző is kérdezte?Vagy biztos helyed,ahova költözhetsz?

2013. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A barátomhoz.Mondhatjuk,hogy van saját pénzem,igen.
2013. nov. 3. 20:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csak akkor költöznék, ha van saját keresetem, nem tudom, hogy az a "mondhatjuk" mit jelent. Megértem a helyzeted, de bizonytalanba nem ugranék fejest.
2013. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem lesz a barátod,akkor egyedül is képes leszel megélni?

Ezt azért mérlegeld,mielőtt elköltöznél!

2013. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Közöld anyuddal. Aztán hátha kicsit magába néz és azt mondja ne menj el,megoldòdik minden :) Lekell ülni és megbeszélni.
2013. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthető hogy el akarsz költözni otthonról, valószínűleg én is így állnék hozzá ehhez a dologhoz de az hogy 18 évesen a barátodhoz akarsz költözni szerintem nem a legbölcsebb dolog. Bár nem írtad hogy mióta vagytok együtt és milyen szoros ez a kapcsolat de még nagyon fiatal vagy (gondolom ő is) és bármi történhet ami miatt a kapcsolatotok megromlik, szakítotok. Ha van elegendő pénzed esetleg még munkád is akkor én inkább egy albérleten gondolkoznék. Vagy mondjuk apukáddal nem tartod a kapcsolatot? Oda nem tudnál költözni?
2013. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nos ah apukádhoz költöznél azt mondanám hajrá én is ezt tettem,bár én főleg az idióta nevelőapám miatt,de a barátodhoz,nem jó ötlet pláne hogy nincs munkahelyed sem és tanulsz még.
2013. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Ahhoz, hogy ketten elvigyetek egy háztartást kényelmesen, mert gondolom te és a barátod élnétek egy fedél alatt, havi kb 120ezer kéne fejenként. Ha most van tegyük fel 250ezred zsebben azzal kihúzol egy-két hónapot.

Legjobb esetben is csak egy érettségid van, azzal meg hova mennél? Esetleg még az játszik, hogy estin tanulsz és eljársz mellette valahova dolgozni, de képzettség nélkül pénztárosnál messzebb nem nagyon jutsz. Azt javaslom menj el valami olyan iskolába, ahol mindenképpen koleszos lennél, így hetente 1 napot kéne otthon töltened, szerintem ez a leginkább esélyes dolog.

Van egy lány ismerősöm, aki ennyi idősen ment el a barátjával, mert olyannyira de önállónak hitték magukat. Jelenleg a srác öreganyjának a nyugdíján élnek.

2013. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
azért havi 250 az már egy gyerek eltartásához is elég kényelmesen én inkább 160ezret mondanék min.
2013. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!