Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy nagyon szeretem, de elköltözöm?

Figyelt kérdés

5 éves koromban váltak el apával.Később megismerte a mostohaapámat,aki budapesti (mi vidéken éltünk).A pasi össze akart anyával költözni,de azt mondta,hogy nem költözik le vidékre,ezért 14 éves koromban anya közölte,hogy költözünk.Kiborultam miatta nagyon,pont beilleszkedtem a gimibe és kezdhettem elölről.

15 éves koromban megszületett az öcsém.Azóta megváltozott minden.Olyan,mintha én nem is tartoznék a családhoz,anya férje semmit nem engedett soha az öcsémmel kapcsolatban,nem jöhettek hozzám barátnők,nem vehettem fel nagyon sok ideig,nem vigyázhattam rá.Mintha én valami idegen lettem volna.

Utána jöttek a családi programok,amikre nem hívtak,mert a pasi szerint "amúgy se élvezném".

Sokat veszekedtem vele és anya mindig,mindenben neki adott igazat,az utóbbi pár hónapban már nem is akartam,hogy mellém álljon,tudtam,hogy reménytelen.Beleszól abba,hogy anya miket enged meg és már rosszul vagyok tőle,ha csak meglátom.


Jövő héten lesz a 18. szülinapom és elköltözöm.Nem akarom anyát megbántani,de nem bírom itt tovább.

Hogy közöljem vele?



2013. nov. 3. 20:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Valahogy így: "Anya, nagyon szeretlek, de elköltözöm, mert engem le se sz@rsz, mindig csak az öcsém meg a mostohaapám. Vasárnaponta várlak ebédre. (Már ha várod, ha nem akkor ezt a részét hagyd ki) Puszi!"
2013. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Remélem, még otthon vagy...

Én abból a kevésből, amit mondtál, azt veszem ki, hogy éppen ki akarsz bánni magaddal és szabad utat adni a mostohádnak. Ebből az első a rosszabb. Anyagilag még nem vagy önálló, addig a szülő csak tartson el. Azt meg lásd be, hogy anyád élete az övé, így döntött, fogadd el, nyeld le. Nem tudsz rajta változtatni és főleg nem tudsz rajta veszekedéssel változtatni. Neki kellene okosabbnak lenni, de nem így van - te meg felejtsd el, hogy mi jár neked, nem te vagy isten ostora sem az igazság bajnoka. Maradj otthon, mert még profitálhatsz belőlük, tanulj, és akkor indulj, ha már kész vagy. Előtte ne.

(egy másik Skorpió vagyok, közel azonos helyzetben voltam, mint te, ilyen koromban - én megtettem a szívességet, hogy elmentem otthonról, mondhatom, hogy nem kellett volna)

2013. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!