Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az ilyen anya megpróbál...

Az ilyen anya megpróbál mindent megadni a gyermekének ilyen hozzáállással?

Figyelt kérdés
A lányomnak van egy kis baratnője, illemtudó, rendes gyerek. Egy párszor volt már lehetőségem négyesben 'pénzt költeni' velük. Tudom, hogy jobban állunk anyagilag mint ők, de ők sem állnak rpsszul. Szóval fogszabályzásra vittem a lányom(egy rés miatt a 2 szemfog között, persze ő is akarta). A másik kislány beszélgetett az anyukájával, hogy ő is szeretne(egyik metszőfog a másikon) mire az anyuka kijelentette, hogy: na az az, ami neked soha nem lesz! Nagyon megszprult a szívem ezt a jelenetet látva... Aztán elmentünk plázázni, a kislány nem is mert már ott kérni semmit, csak mutogatta a ruhákat az anyukájának aki még azt is ferde szemmel nézte. Mi 2 táskával metünk haza...venni akartam a kislányak egy pólót mire az anyuka leszögezte, hogy nem kell neki. Mi járhat a fejében ilyenkor és vajon a lánya boldog? Nekem úgy látszik semmit nem kap meg amire vágyik.
2013. nov. 10. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég kétséges, lehet sok a hitelük nem tudhatjuk mi van a dolgok mögött. Bár akkor is beszélhetne szebben a gyerekkel.
2013. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnád hányan szeretnének sokmindent, de nem tudják megvenni!

Nem mindenkinek van fogszamályozóra 200.000 Ft-ja, pénze új ruhàkra...

Sokan csak turiból öltöznek, sokaknak még arra sem telik!

Az oviban a lányom csoportjában nem egy gyereknek lyukas a ruhája!

Sokan örülnek ha enni kapnak, tudnak venni húst!

2013. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Kedves ötlet volt, hogy venni akartál egy pólót a kislánynak, de képzeld bele magad azért a másik anyuka szerepébe. Számára bizonyára megalázó, hogy egy másik szülő vegyen az ő gyerekének valamit. Tényleg nem tudhatod, mi van a háttérben, én ebből kimaradnék a helyedben.
2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a stílussal van a gond! Tény, hogy nem mindenki engedhet meg magának mindent, de ezt el lehet normálisan magyarázni egy gyereknek. Nem kell lélekbe gázolva lehordani, hogy még ő érezze magát rosszul. Ráadásul egy fogszabályzó nem olyan kérés, mintha a tízen sokadik cipőért nyafogna...
2013. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó,de nézzük azt is,hogy ha a barátnő nem akart volna fogszabályzót,akkor a lány se,legalábbis valószínű.


Nem hiszem,hogy boldogtalan,én se kapok meg mindent amit kiejtek a számom mégis boldog vagyok,és megbecsülöm amit kapok. Meg lehet azért nézett rá így,mert otthon meglett beszélve,hogy most nem tudnak semmit venni (szerintem nem sorolom,hogy ennek mennyi oka lehet) és esetleg az anya azzal a feltétellel ment el,hogy nem vásárolnak.


Számomra meg az az unszimpatikus,hogy úgy gondolod,hogy az anya azért nem veszi meg a lányának a ruhát,táskát,mert ilyen a hozzáállása és rosszat akar a lányának,valószínűleg neki is rossz,hogy nem teheti meg azt amit ti. Itt inkább a te hozzáállásoddal van baj.

2013. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Lehet már nem ebben a világban élek de gyereknek a helyi SZTK-ban egy fogszabályzó biztosnem kerül 200 ezerbe.
2013. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Valóban nem kétszázezer hanem 80-100 SZTK-ban, ami akkor is egy ember fizetésének felel meg ma Magyarországon.


Szerintem is megpróbál mindent és anyagi helyzetén belül megad mindent a gyereknek. A családi életükbe, anyagi helyzetükbe nem látsz bele így jobb ha kimaradsz az ügyeikből.

2013. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
jó de ha kell akkor összekel spórolni rá a pénzt. Jön a karácsony a szülők senkitől nem kérnek ajándékot hanem inkább annak az árát a szabályzóra vagy bármi. Most ez kb. olyan mint a szemüveg, akkor szegény gyerek egész gyerekkorát élje le úgy, hogy nem lát?
2013. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, akár teljes fizetés akár nem, jelen esetben a lánynak KELL, még egyszer csak neked: KELL fogszabályzó. Egyik szemfog a másikon, vagymi?!
2013. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gagyi, hogy ebből az egy alkalomból messzemenő következtetéseket vonsz le, arról hogy mit és miért kap meg a más gyereke. Semmi közöd az anyagi helyzetükhöz, nem tudod megítélni hogy szüksége van-e fogszabályzóra a kislánynak, most hogy ő egyszer mondta az anyukájának, hogy neki is kell, az nem jelent semmit. Mi az, hogy ilyen anya? Már maga a kérdésed címe is felháborító. Nem vagy jobb anya, mert két szatyorral mész haza egy shoppingolásból!
2013. nov. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!