Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan keltsem fel egy 8. kos...

Hogyan keltsem fel egy 8. kos (14 éves) fiú érdeklődését a tanulás iránt?

Figyelt kérdés

14 éves mindent megpróbálok hogy nem ér el semmit az életben utcaseprők lesz de blá blá blá nem érdekli semmi és szörnyen lusta. Amúgy jó eszű gyerek 4. ig szín kitűnő volt de most csak a a számítógép érdekli és fogalma sincs hogy mit akar az élettől...

valaki segítsen mert most már megőrülök:S


2009. nov. 18. 20:45
1 2
 1/15 anonim válasza:

Először is próbálj meg példát mutatni, próbáld meg rávezetni. Ne mondogassátok előtte, hogy a diploma szart se ér, minden csak a kapcsolatokon múlik. Ha nem válik be, akkor meg számítógép tápkábel elvesz, ha megtanult visszaad. Ha karót hoz egy nap tápkábel nélkül.


És a 8.kos-t ne írd le előtte kérlek.


Egy 10.-es.

2009. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rá kéne vezetni hogy a számítógépne is lehet tanulni. Sőt hamarabb meg is találhat vmit interneten mint tankönyvekben.


Én középsuliban a gyakorlaton elvégzett feladatot mindig legépelve adtam le. Sok mindent úgy meg tudtam keresni hogy a könyvet sem kellett kinyitnom hisz ott az internet (persze nem minden 100% ami a neten van). Egy kicsit próbáálj meg vele leűlni a gép elött. Előszőr próbálgassatok nyelvi CD-ket hátha meg tetszik neki utána lehet a házi feladatot begépelni és szépen lefűzni ami ak ésöbbiekben jól jöhet.

2009. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Zsarolás, jutalmazás, tiltás.

Pl a számítógépezés: akkor gépezhet, ha tanul. Ha nem tanul, nincs gép.

Számítástechnikát is lehet tanulni, informatikára kellene mennie, készülnie, erről is beszélgethetnétek. Ha nem érdekli semmi más, tanulja azt, ami érdekli, legyen informatikus. Na és persze a magas fokú angol sem árt hozzá.

Én nem engedném a gép elé, amíg meg nem tanulta a leckéjét! 14 évesen még nem felnőtt, most fogjátok meg, míg lehet.

2009. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem nagyon lehet. amikor az anya haza ér csak azt tapasztalja hogy a gyerek a gép előtt van

ki se jön onnan csak enni meg WC re


Amúgy flegmatikus típus (nem érdekli semmi) nem tudom mit mondjak neki mivel fenyegessem hogy mi lesz ha nemtanul

mert minden hidegen hagyja

2009. nov. 20. 23:59
 5/15 anonim válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van, a büntetés és jutalmazás elve nagyon jó.Illetve izgalmasabbá kellene tenni a tanulást, valamivel úgy mond megkellenne fogni.

Iskolában például mostanában egyre többször megy az óra projektorról vagy ezért vannak az interaktív táblák.Persze ezzel nem azt akarom írni, hogy vegyetek projektort csak ne a hagyományos úton próbáljatok megtanulni.Illet ne kényesztesétek el hagy érezze, hogy valamit valamiért.Ne csavarogjon és ne kapjon édességet.Vagy ha nincs más az edzéstől kell eltiltani ja mindig kérdezzétek ki a leckét és nézzétek át a könyveit füzeteit minden nap.rövid pórázon kel fogni.

2009. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
első vagyok, leírtam. tápkábel elvesz--->büntetés megfenyeget,h tápkábelt elvesz--->fenyegetés picit értelmezni kéne a leírtakat
2009. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a túlképzett 10. esnek!!!!!

nem kell ennyire okosnak lenni szerinted hányszor vettem el?

van neki másik már az egész gép bezúzásával is fenyegettem és nem rémült meg......................

2009. nov. 21. 21:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Talán másfelől kéne közelíteni.

Egyébként hova megy továbbtanulni????

Számtek suli ott nyomhatja ezerrel.

Én a lányom mellé különtanárt fogadtam, az bevált.

2009. nov. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tényleg a büntetés a legjobb megoldás, vegyél el tőle mindent amit szeret, egy darabig még bírni fogja ezt a minden hidegen hagy játékot, de meg fog törni...
2009. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Azért komoly a kis srác, ha több tápkábele van...
2009. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!