Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudom magam motiválni...

Hogy tudom magam motiválni ezekre? Főleg kamaszokat kérdezek, mivel én is az vagyok.

Figyelt kérdés
Van pár függőségem, cigi stb de a legrosszabb az a csokoholizmusom (csoki függőség). Napi egy táblát biztos megeszek idegességemben, ez az egész ott kezdődött, hogy kiskoromban, ha pl elestem anya csokit adott, hogy ne szomorkodjak, akkoriban nem tudta, hogy függőséghez vezrthet. Ha nem jutok csokihoz ideges vagyok, zabálok, hogy ne hiányozzon a csoki. Elsősorban erről szeretnék leszokni, mert nagyon dagadt vagyok, most a barátom meg is bántott, szóval le szeretnék adni legalább 10 kg-ot. Csak lelkileg nagyon nehéz, mert egy szorongó, negatív ember vagyok, de ezekre a tulajdonságaimra szükségem van, nem akarok szenvedés nélkül élni, viszont vékonyan nem ártana. Hogyan tudom motiválni magam? Eddig bármibe belekezdtem az befuccsolt. Jelenleg 170 cm vagyok és 60 kg. A barátnőimmel járunk mozogni, de nem mindig jön össze, egyedül meg nem szeretek mozogni. Hogyan fogjak neki?
2013. dec. 24. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Változtass az étrendeden, de leginkább lelkileg tedd magad rendbe: közösségi sport, új hobbi, teljesíthető célok, amik doppingolnak, helyes önértékelés. Próbáld magad, de ha nem megy kérd pszichológus segítségét. (pl. iskolai)
2013. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mozgás édeskevés, az étrendeden kell változtatni a fogyáshoz. Motivációval nekem is gondom volt (bár nem vagyok kamasz, de remélem nem gond, ha válaszolok. :-)), kifogásgyártás az ment, hogy miért nem tudok nekikezdeni. Ugyanis hiába van a nagy fogadkozás, előbb-utóbb úgysem bírom ki.

Első körben ne vonj meg magadtól mindent, az olyanok mint te (meg én is) úgysem bírják ki.

Azt nézd meg, hogy mit eszel. Ha rántott hús van ebédre egy hatalmas nagy adag sült krumplival, akkor egyél egy kisebb hússzeletet (jobb lenne roston, a panír nélkül), a sültkrumplinak csak a felét tedd a tányérra, a másik felét helyettesítsd salátával. Gyorséttermeket felejtsd el, de ha rendszeresen mennek a haverok, vagy mégsem bírod ki, akkor kevesebbet vagy egészségesebbet egyél. Mondjuk szereted a Whoppert, akkor kérj Whopper juniort. Az egészben az a lényeg, hogy ne szenvedj, az ízérzés, az élmény meglegyen, különben nem fogod kibírni, de mégse tömd magad egészségtelen, cukros ételekkel. A csokiból, rágcsából ne tarts otthon, illetve nagyon kicsi mennyiséget. Ne egy táblával egyél meg a csokiból, hanem pár kockát. Ne vond meg magadtól teljesen, mert ha nem eszel, és valamikor hozzájutsz, akkor ráveted magad és felzabálsz egy táblával.

Ne éhezz, hanem többször egyél kevesebbet és egészségeset. Kezdj el több salátát, almát, gyümölcsöt enni, ettől kevesebb egyéb vacak ételt fogsz enni.

A cukrozott üdítőket felejtsd el. Ebben jobban legyél szigorú, a dobozos gyümölcslevek felejtősek, kóla, minden, még akkor is, ha light. Az egy nagy átverés, ha nagyon akarsz kólát inni, inkább igyál meg hetente egy pohárral a sima kólából, de ne vedeld ezeket a termékeket.

Vagy gyümölcsteát igyál, de cukor nélkül.


Mozgásból meg ha nincs kitartásod, kedved (én egészségügyi okból nem tudok intenzíven sportolni), akkor azzal kezdd, hogy egy-két megállóra nem szállsz fel a buszra, hanem lesétálsz. Vagy előbb szállsz le, vagy később szállsz fel. Ha a barátnőddel csevegnél, akkor ne üljetek, hanem sétáljatok a környéken.

Gyors csodára ne számíts, nekem egy év alatt ment le 15 kiló. Előtte volt egy fogyókúrám, amikor koplalással egy hónap alatt ment le 4 kiló, majd a duplája jött vissza. Így viszont tartósan lement, nem ugrál a súlyom, nem híztam vissza, tudom tartani szenvedés nélkül. Semmit nem vonok meg magamtól, csak vagy jobban, vagy kevésbé korlátozom a fogyasztását.

2013. dec. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10 hét alatt letudni menni 10 kiló, bár necces, hogy milyen alakod lesz, mert ha 60kg-mal kövérnek látod magad, akkor nem hiszem , hogy sok izom van , ami az alakodat széppé formálná, ha leadod.

Ha a karácsonyi zabálások miatt érezted úgy, hogy pontban éjfélkor kell feltenned a kérdést, akkor élvezd ki ezt a 6 napot(meg a hetediket, ha másnapos leszel elsején)

Szerintem az se baj, ha az elején még nem diétázol, csak annyira, hogy a csokit kivágod, és megkéred anyukádat, hogy dugja el előled olyan helyre, ahol nem találod meg, és emellé elkezdesz mozogni.

Utána, mikor úgy érzed készen állsz, és már eleget olvasgattad a No exuces-os motivációkat, elkezdheted a diétát, ami nélkülözi teljesen a cukrot, és a fehér lisztet. Teljes kiörlésű kenyeret ehetsz, de nézd meg mit veszel, én eddig egy ilyet láttam, a tönkölybúzából készült kis felezett zacsikban árultat. Utána a következő, hogy mindig van a kezedben, az asztalodon egy vizes palack, és mint egy kényszerbeteg iszol

shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=1283 étrendi bevezető

[link] mintaétrend-szerűség

[link] motiváció

Ja és heti három edzés kötelező.

A függőséges részhez meg: nem tudom hány éves vagy , de ne legyen már ennyire függőség-tudatod, ha van függőséges, az nem kifogás, sőt.

2013. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=LbKkkZNwmN4

Itt van az egyik kedvenc reklámom, ne haragudj , ha nem tudsz angolul

2013. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
minek akarsz fogyózni?? 170 cm-hez a 60 kg teljesen normális testsúly!! ne akarj már csont és bőr lenni!!! ha a barátod beszólt kereshet mást... vegyél diabetikus csokit :) a "lelki nyugalmad" megmarad mert csokizol... viszont nincs benne cukor :) nem tudom segít-e de egy próbát talán megér...
2013. dec. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a súlyom zavarja, az neki jó, de megbántott azzal, hogy szerinte úgysem fogyok le, mert nem vagyok kitartó. Pedig le szeretnék, mert anyum szerint is nagyon meghíztam, eléggé hajlamos vagyok rá, egy éve voltam kb 66 kg, szörnyű volt. Izmosnak izmos vagyok szerintem, vagy legalábbis az erőnlétem jó és régebben jártam személyi edzőhöz, ott lett egy idrig jó alakom diéta nélkül (bár lisztérzékeny vagyok, szóval alapból nem nagyon eszek kenyeret), csak most visszajött. Barátnőimmel akarunk mind fogyni, elterveztük, hogy minden héten bioszaunázunk és másnap kondizunk.
2013. dec. 25. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Motivációnak elég jó az írása. Igaz fiú, én is az vagyok, nekem csak ez lebeg a szemem előtt, ha ilyen deltás alakot össze tudott hozni abból a testből, akkor én is képes vagyok rá!


Másrészt, a fogyás nem olyan nehéz(, mint pl izmosodni), nem eszel cukrot, illetve, ha húsevő vagy köretnek krumplit ne, inkább párolt zöldséget, ilyesmit egyél, nagyon finom igazából.:) (Fűszereset szoktam én enni, így nem olyan erős a zöldségíz, mart másrészt olyan, mintha puhább nyerset ennék, az meg fuj...:D) Igyál folyton, tényleg, nagyon sokat dob azon, hogy fogysz! Én egész nap iszok, csak azért, mert amióta ezt követem, azóta szinte bármit eszek büntetlen vagyok. (Igaz cukor liszt nálam sincs az étrendben, de húszabáló vagyok speciel...)


Az én fogyós taktikám nem egy vészes hűdebrutál dolog: Ivás folyton, no cukor, liszt, késő este már nem eszek semmilyen kaját. (Max gyümölcsöt, mivel este nagyon éhes vagyok...) És futás minden nap. (Sokan mondják nem jó futni, mert, hogy izmot bontasz előbb, meg minden kín, hát nemtudom, én kényelmesebb tempóban futok fél órát, majd a végén 10 percig alkalmazom ezt a rövidsprint-lassúkocogást felváltva. Mondhatjátok, hogy nem fogyok tőle, de 2 hónap alatt már látszik a felső 4 kocka. Ennyit erről... Másrészt meg, gondolom nem vagy nagy sportember, így az elején annyi is motivál, hogy látod, hogy változik a tested. Nálam ez iszonyat jól esett, egy hónap után megnéztem magamat, és egy fotót magamról, és könnybe lábadt a szemem... Pedig még most is épphogy átlagos a testalkatom, de nekem nagyon jó érzés...)

2013. dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
van valami olyan alkalmazás, hogy water your body. Én elfelejtek inni,van, hogy fél litert sem iszom, mert sosem vagyok szomjas. Szóval le is töltöm
2013. dec. 25. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!