Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya megértse, ez betegség és nem én találom ki? 16/L

Figyelt kérdés

Régen sokat bántottak a kinézetem és a súlyom miatt, gyűlöltem emberek között lenni. De megváltozott a külsőm és ma már a legtöbben azt mondják, hogy szép vagyok és csinos.

Viszont nem vagyok elégedett magammal, sokat sírok és egyéb dolgokat teszek. Anya előtt nemrég sírtam először és közölte, hogy fejezzem be a hisztit, mert nincs nekem semmi bajom, csak túl sok a szabadidőm, foglaljam el magam.

Ez volt a válasza arra, hogy elszeretnék menni pszichiáterhez.

Neki a depresszió nem betegség, szerinte nem is létezik, csak az unatkozó, magukat a középpontba kívánó emberek találják ki. Azt mondja, hogy mindenem megvan, amit csak kérek, az apám jól elkényeztet, akkor meg ne hisztizzek, hanem ne gondoljak szomorú dolgokra és máris nem fogok sírni...


2014. jan. 3. 13:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
keresd fel az iskola pszichológust. Minden iskolában van és általában nagy kedvesek és segitökészek. elsö körben hagyd ki anyukádat mivel ezt egyenlöre nem fogod tudni neki megmagyarázni. Visziont ha tényleg gond van nálad és egy szakember fogja neki mondani valószinüleg el fogja hinni és komoylan fogja venni.
2014. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem, mintha bajom lenne a sulipszichológussal, de egy kicsit komolyabb szakemberhez szeretnék menni.
2014. jan. 3. 13:21
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a gyerekorvosodhoz, anyádnak nem kell tudnia. Ő be tud utalni szakrendelésre, igaz meg kell győznöd őt arról hogy szükséged van rá.
2014. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként pszichiáterre valószínűleg nem lesz szükség, elég lesz egy pszichológus.

3-as

2014. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

# 3

Az anyám egyik legjobb barátnője az orvosom, hozzá nem akarok emiatt menni. Már megvan, hogy hová szeretnék menni, jó szakember, elismert. Csak éppen az anyám nem akar erről hallani...


# 4

Gyógyszert csak pszichiáter írhat fel, a pszichológus csak tanácsadó, lelki szakértő.

2014. jan. 3. 13:31
 6/31 anonim ***** válasza:
43%

Nem ismerem az életedet,sem téged,de én is úgy gondolom,hogy nincs szükség pszichiáterre. Pszichológushoz nyugodtan elmehetsz, beszélgethetsz vele,de ez az egész amit érzel fejben dől el. Betegséget nem nevezném, inkább önbizalomhiánynak,esetleg szeretethiánynak. A legtöbb kamasz ezen átmegy.

17 éves vagyok. Iszonyú pattanásos voltam, most,hogy úgy döntöttem,hogy elfogadom magam és szeretem magam (nem kell kinevezti,bármilyen viccesen hangzik :D) képzeld elkezdett tisztulni az arcom,elkezdtem magam sminkelni stbstb és azt mondom kezdek megelégedni magammal. Tényleg fejben kell eldönteni az egészet.

Ja és anyudnak igaza van,hogy ha tényleg nincs különösebben semmilyen elfogaltságod akkor keress valami hobbit ami lekötne téged,bármit.

Fel a fejjel,és ha úgy érzed a pszichológus segítene akkor keress fel egyet és beszéld ki magadból azt ami bánt. Aztán hamarosan túl leszel ezen az egész 'depresszión'.

2014. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus is rengeteget tud tenni hidd el, és pont azért írtam, amit írtam, mert tudom mi a különbség a két szakember között.

Az alapján amit leírsz, nincs szükséged gyógyszerre. Fejlődésben lévő szervezetnek csak súlyos esetben adnak, de hidd el, hogy aki súlyos eset, az nem netezget így mint Te.


Akkor pedig vagy marad az iskolapszichológus, vagy TB kártyáddal elmész (ha budapesti vagy) a Klinikai pszichológiára a Tömő utcába.

2014. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

# 6

Ha valami/valaki bánt, akkor megvágom magam, vagy addig eszek, amíg már rosszul vagyok és utána megyek hányni, vagy teljesen kiütöm magam, vagy pedig altatót veszek be és magamra zárom az ajtót.

Szóval szerintem ez kicsit több, mint önbizalomhiány...

2014. jan. 3. 13:41
 9/31 anonim ***** válasza:
45%

Ja és még annyit, hogy én egyáltalán nem akarom lekicsinyelni a problémádat, és elhiszem hogy van, de ne gondold hogy azért mert sokat sírsz, már depressziós vagy.

Sokat használják ma ezt a szót rosszul ("olyan depis vagyok"= nincs ma jó kedvem), a valódi betegség azért ennél több.

(Tudom, mert nekem volt)

2014. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nos akkor mutasd meg anyádnak a sebeidet, arra biztosan reagálnia kell!

(Bár én továbbra is a pszichológusra szavazok)

2014. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!