Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akadt így ki anya azon,...

Miért akadt így ki anya azon, hogy sok a ruhám? Mit csináljak, hogy elfogadja?

Figyelt kérdés

Eddig egy szót sem szólt.

Ma hazajött és elkezdett veszekedni velem, hogy mennyi cuccom van, nem igaz, hogy én folyton vásárolok, nem normális, hogy minden a ruháimmal van tele és hogy a szobámba már lépni nem lehet, mert mindenhol doboz van, amik tömve vannak a ruháimmal (vannak szekrényeim, de oda már nem fér be semmi).

Ezt így minden előzmény nélkül.

Nagyon szeretek vásárolni és tudom, hogy túlzásba viszem néha. Nem tudom, miért borult így ki, amikor ha rendelek valamit, ő veszi át, általában látja, amikor megpakolt szatyrokkal jövök haza.

Szóval eddig semmit nem mondott.

Nem tudom, hogy tudnám vele elfogadtatni és megértetni, hogy azért csinálom, mert egyvalami (igazából valaki) nem lehet az enyém és ezért mindent megveszek, ami egy kicsit is tetszik.


Azt mondta, hogy tüntessem el a cuccaimat a szobámból, mert nem állapot, hogy az eddigi csatateret úgy oldottam meg, hogy vettem dobozokat és abba pakoltam mindent, azokat meg betettem az ágy alá meg egy paraván mögé, ami meg nem fért el, azt áthordtam az öcsémhez...De nem tudom hova tenni őket, azt nem engedi, hogy a gardróbját használjam (amit ő nem használ amúgy), több szekrény nem fér a szobámba.


Régebben elég duci voltam, nem tudtam csinosan öltözködni, most pedig örülök, hogy bármit feltudok venni. Ez még nem bűn.



2014. jan. 6. 19:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy műsor ,amit tudnék neked ajánlani,de sajnos nem tudom a címét,de arról szól,hogy egy takarító hadsereg segít bizonyos embereknek,akik az évek múlásával nagy gyűjtögetőkké váltak. A ház már nem látszódik a sok kacattól,ezeknek az embereknek családjaik vannak,és a gyereknek nincsen szobájuk,mert anya/apa annyira rabjává vált a dolgainak,hogy már a gyerek szobája is teli van kacattal/szeméttel és van amelyik gyereknek az ágya le látszik ki a holmikból.


Miután már a gyámügy is színre lép, a szülő elhatározza,hogy változtat ezen és ekkor hívja ezt a csapatot,takarítókkal,pszichológussal. Aztán jön a bökkenő,mikor kikéne dobálni a fölösleges dolgokat. Több ember kapott már dührohamot,sírgörcsöt ,sőt volt aki agresszívvá is vállt. Mindent egy táltól,ruhától vagy bármi kacattól.


Ne akarj te is idáig jutni,mert tökéletes úton jársz e felé,és most semmi túlzást nem írtam le. Ha nem változtatsz te is ugyan úgy fogod végezni,mint ezek az emberek. Nem szabad bizonyos tárgyakhoz,ruhákhoz ennyire ragaszkodni,főleg nem annyira,hogy ez miatt veszekedj és legyen rossz kapcsolatod anyukáddal. Ha kell fordulj szakemberhez,nem szégyen az.

2014. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
2%
Végre egy ember, aki szintén olyan,mint én. Szerintem anyukáddal beszéld meg a dolgokat, esetleg magyarázd el neki, hogy te mennyire szeretsz vásárolni és boldogá tesz ..stb Mond meg neki, hogy rendet raksz. :) egyébként lehet anyukádnak, csak rossz volt a napja és azért akadt ki. :) amúgy megértelek én is betegesen imádok vásárolni,. :) 16/l
2014. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ki az a valaki?
2014. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
* aki miatt csinálod
2014. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Kameko-san ***** válasza:
100%
11.-es, azt hiszem a műsor neve Kényszeres Gyűjtögetők. (Vagy a Bizarr Gyűjtemények) :)
2014. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy tudnám vele elfogadtatni és megértetni, hogy azért csinálom, mert egyvalami (igazából valaki) nem lehet az enyém és ezért mindent megveszek, ami egy kicsit is tetszik."


Nem megoldás, amit csinálsz, és nem old meg semmit. Ezt te is tudod. Az egyáltalán nem baj, ha szeretsz vásárolni, de nálad ez már kényszer.

2014. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

válság van szivi

lehet hogy anyagi gondjai vannak amiről még neked nem beszélt

neked meg vásárlási és gyűjtögetési mániád

kérdezd meg magadtól miért vásárolsz? akkor boldog vagy egy pillanatra? tudom milyem, egy időben kényszeresen vettem DVD-ket

ki veszi a ruhákat, te vagy ő?

ha te, adsz be a közösbe? ha igen, akkor azon felül arra szórod a pénzed amire akarod

ám selejtezz, amit már evek óta nem hordasz, vagy már nem tetszik, dobd ki. dobozok között élni egy raktárban nem jó, és öcsédet se terheld a lomjaiddal

2014. jan. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

elolvasva a felháborodott válaszaidat egyértelmű hogy kényszeres gyűjtögető vagy

nem tudom vann e jövedelmed valszeg nincs, szal anyád etet

és szimplán lehet, hogy éppen most megy csődbe a cég ahol dolgozik, vagy inog a széke, és az sem tudja miből fog titeket holnap eltartani. ehhez képest meg van egy elkényeztetett lánya akinek már annyi ruhája van, hogy már nem tudja hova tenni, de az sem elég. most szembesült vele, hogy valamit nagyon elrontott nálad. ja és én sem adnám oda a szekrényem, meg kell tanulnod, hogy a körülötted élő emberek nem azért vannak, hogy a te kényelmedet szolgálják

2014. jan. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2014. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

Nincs anyagi problémánk, apával elváltak és apát, vagy a szüleit nem terheli le anyagilag az én "hobbim".

2014. jan. 7. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!