Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez egészséges még nála? Egy...

Ez egészséges még nála? Egy barátnőm és nagyon odafigyel rá hogy mit eszik.

Figyelt kérdés

Megkérdeztem a barátnőmtől hogy mit eszik egy-egy napján.. a mai napjára ezt mondta:

reggeli: sonkás szendvics zöldségekkel (sonka az ő állatukból, zsömlét ő süti zöldséget is ők termesztik) + mini túró rudi + pohár kakaó

ebéd: rizs, párolt csirke, párolt zöldségek

Vacsora: tejtermékek, csirke hús apró darabokban (házi) rozskenyéren

Napközben csak a suliban 1,5liter vizet iszik mást nem is láttam mostanában inni csak vizet..meg kakaót esetleg tejeskávét.

Napi szinten sportol.. nem kevés kaja ez egy kicsit? formában van és jó kedve van mindig..de mégis..

15éves



2014. jan. 15. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Hmmm most megéheztem.


Szerintem ez több mint egészséges. Ha nem csak bölcsődéseknek méretezett adagokat fogyaszt akkor semmi baja nem lesz.

Viszont kicsit talán sok vizet iszik főleg így télen, de az étkezésével nincs baj.

2014. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nemtudom, én ennyi dolgot se ettem ma, bár lehet nagy adagokat - én nem tartom annak - és nem vagyok éhes fiú létemre. (16 vagyok.) Pedig sportolok is, és akkor se eszem többet, alszok eleget...:D Illetve én megiszok 3 liter vizet ilyenkor is.


És nekem még így is nő kicsi hájika deréktájékon...

2014. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nincs ezzel semmi baj, ha normális mennyiségben eszik.:)


Kedves első! Az 1,5 liter víz/nap nem sok, bármennyire is tél legyen. Sőt. Én például keveslem ezt a vízmennyiséget, általában 2 liter vizet iszok, plusz néha tejet, kávét, vagy más folyadékot. De a 2 liter víz az alap egy nap nálam. 16/L

2014. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Napra tényleg nem sok, de aki az iskolában eltöltött 5-7 óra alatt elfogyaszt ennyit az otthon is megteszi. Napi 3 liter pedig kicsit sok tekintve, hogy 2,3 l körül van az ajánlott bevitel.

Ha valaki túl sokat iszik ugyanúgy egészségtelen mintha kevés lenne.

2014. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
3 étkezés kevés. Min. 5-6 étkezés kell egy normális egyensúly fenntartásához. Ha megissza napi szinten a 2.5 litert, az belefér. Amúgy annyira nem rossz, amiket eszik. Örülök, hogy nem elhagyja a szénhidrátot, hanem minőségit választ belőle, ennek így van értelme.
2014. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát... én ma ettem egy teljes kiőrlésű zsömlét sült csirkemellel meg zöldségekkel, egy pohár tejet, ebédre meg egy fél tányér zöldséglevest. és bőven elég, nem vagyok éhes.
2014. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ma ettem tízóraira egy fél szendvicset,meg egy másik egészet,hazajöttem,és nem voltam éhes.Közben meg csak hízok-hízok-hízok-hízok.. 4 év alatt gyakorlatilag 16 kilót(!) felszedtem.Katasztrófa.

18/L

2014. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, ez a nagy odafigyelés, meg a sok víz egy kicsit gyanús.

Ha tényleg megeszi amit mond,normál adagokkal, és nem csak falatkákat kóstol belőle, akkor ok. De ezt innen nem tudhatjuk.

2014. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben durván néz ki igazából.. én keveslem amit eszik.. és keményen eddz mellette.. még most is rövidnadrágban van tesin.. mikor fut akkor konkrétan látszik minden izma.. bár ez nem hiszem hogy jó.. most is csak azért eszik napi 3x mert valami baja van (nagyon sokat jár kórházba talán a lábával/gerincével..de nem mondja mi a baj csak lehangolt utána.. nagyon..:s) eddig nem tudom a nevét milyen étrendet követett és a lényegét se.. de napi egyszer evett és akkor mindenfélét.. valami paraizé emésztést mondott.. o.O
2014. jan. 15. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez az ételmennyiség bőséges egy felnőtt számára is. Ha nem sportolna olyan sokat, akkor soknak is tartanám. Túrórudi, sajt, kenyér, tej, mind kalória bomba. Én felnőtt férfiként nem ehetek ennyit egy nap, mert hízok tőle.
2014. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!