Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom vegetáriánus...

13 éves lányom vegetáriánus szeretne lenni (nagyon szereti az állatokat). Hogy értessem meg vele, hogy ennyi idősen nem egészséges? Fejlődik még.

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 17:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
37%

Olvass utána nagyon, így tudsz ellen érvelni.Sógorm gyerekorvos és vele beszélgettem egyszer erröl, és azt mondta hogy felnöttkorban nem annyira vészes, mert a hús egy fajta valamit tartalmaz ami kell a szervezetnek.A felnött szervezet ezt kb 3 év alatt használja el, míg a gyermeké egy hónap alatt. ezért kell a gyerekeknek húst enniük.


Amit mondhatsz neki. Ha egy állat azért születik hogy tápláléka legyen az oroszlánnak a vadonba, vagy a farkasnak, vagy a sasnak, vagy akár a macskának az azért halmeg hogy a másik életben maradjon, kell a természet köréhez hogy legyen táplálék élölények,föleg ha csak növényevök lennének, a sok tetem nem bomlana le, mert ugye a kis bogarak, és egysejtüek is úgy mond húsevöek,és kihalan egy idö után a növényzet.

Szóval isten, a sors azért találta ki hogy van aki csak növényt eszik és van aki mindent, és van aki csak húst. A húsevöknek szükségük van táplálék állatra.

Na mi is ide tartozunk és ha egy csirke azért hal meg hogy minden részét mi megyegyük (vagy akár a kutyánk) akkor az nem született már nem halt meg hiába.De ha elpocsékoljuk a húst, szemétbe dobjuk, a menzán fintorogva félre lökjük akkor az pazarlás, az az állat már hiába pusztult el.

2010. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
24%

Hát nem tudom én is szeretem az állatokat!ELFOGYASZTANI!

Meg kell mutatni neki hogy mi milyen állat.Esetleg ha a sertést látná élőben akkor az biztos nem lenne anyira a szívében. Mikor mi kicsik voltunk nem mondta meg nekünk anyukánk hogy mit eszünk csak ettünk és kérdeztük mi ez a finom kaja nagyon finom és azt mondta, hogy az amit mi meg sem ettünk volna soha. Most már szerettem azt az ételt is! Anyukámék voltak 1x étterembe is és szegény nem tudta mi az a csibe comb lényeg ő azt kért. Nagyon izlet neki és oda hívta a pincért megkérdezni, hogy hogyan készítik és, hogy milyen finom. Mikor meg mondták neki, hogy béka combot evett akkor berohant a mosdóba és kihányt mindent.

2010. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
27%
Az emberi szervezetnek kell a hús, abban van fehérje abból épül fel a mi izmunk is, húsunk is. Nem hiába van kannibalizmus.
2010. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
78%
Én 12 évesen lettem vegetáriánus, nem lett az égegyadta világon semmi bajom.
2010. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem először nézd meg hogyan bánnak az állatokkal mielőtt, miközben leölik őket!!! Amit aztán te megeszel! Garantáltan te is vega leszel. Én ismerek tájékozott vegákat és semmi bajuk...

Én imádom a húst, de csakis itthoni vagy falusi húst veszek mert azt tudom hogy boldogan kapirgált és nem egy lépésnyi helyen büdösödött meg nem vágták le a fél csőrét, és azt is tudom hogy vágták le! Nem úgy mint nagyüzemekben hogy amikor darabolják, még él és nem élve nyúzzák meg! :S

Szerintem fogadd el hogy a lányod ilyen és segíts neki okosan táplálkozni. Az is lehet hogy meggondolja magát. Vagy vegyél neki olyan helyről ahol az állatok boldogan élnek és nem szenvednek a halálukkor.

2010. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
86%
Kedves első a ragadozóknak muszáj húst enni és ők nem rendeznek vérfürdőt. Csakis a gyenge példányokat eszik meg. A zsákmány előtte boldogan élt és nem kínozták. Ja és nem szenved úgy int a vágóhídon. Pusztán ennyi a különbség...
2010. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
én is vegetáriánus voltam 20-28 éves koromig,csak ízületi problémák jelentkeztek,és az orvos mondta hogy sok húst,főképp csirkét kell ennem.a lányom is lehet nyugodtan vega,de nem 13 évesen...most kezdett el serdülni,most nőtt fél év alatt 9 centit..ha az izomzata nem fejlődik hozzá,baj lesz belőle.csak ő ezt nem akarja megérteni.
2010. febr. 8. 21:34
 8/48 anonim ***** válasza:
10%
Mondd neki,ha nem eszik húst,akkor mást se kap enni.Lehet,hogy pár nap után meggondolja magát,ha nem adsz neki enni.Egyébként nem nyulak vagyunk,hogy zöldségen éljünk.
2010. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 dóriyyi ***** válasza:
74%
12 vagyok én is most döntöttem el. A családomnak semmi probélmája nem volt vele! Szerintem ez az ő dolga!!! Van aki születése óta vegetáriánus mégsincs semmiféle visszamaradottsága!
2010. febr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
30%
szerintem nagy felelőtlenség lenne ráhagyni ezt a vega dolgot. oké tudom hogy szegény állatokat hogy leölik de az elsőnek teljes mértékben igaza van! ha már szerencsétlen ezt érdemelte ki akkor legalább haszna lenne az életének ill. halálának. nem? és az meg a másik: nem vagyunk nyulak!
2010. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!