Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egészséges terhesség - egészsé...

Egészséges terhesség - egészséges baba?

Figyelt kérdés

Egész terhességem alatt és azóta is igyekszem mindenre figyelni. Nem esem túlzásba, de sterilizáltam, van légzésfigyelőnk, bio ételeket veszek a babánknak stb. Szerencsére egészséges a babánk és semmi alergiája nincs!


Közben ismerősi körben van/volt dohányzó/rendszeresen alkoholt ivó kismama, akkor anyuka aki egyszer sem sterilizált, aki csupán mert fáradt volt, inkább tápszert adott a babájának, aki "olcsó" tescos zöldségekkel-gyümölcsökkel kezdte a hozzátáplálást (holott luxusautóra gyűjtenek), de ismerek brutálisan dohányzó családot is. Egyszer egy anyukától meg is kaptam, hogy "jajj istenem fél éves már a babád, a padlót is felnyalhatná!". Aztán meg vannak koraszülött, allergiás, beteges, gyenge immunrendszerű stb babák. Persze egy szülőtől sem hallottam soha, hogy nem kellett volna ezt meg ezt csinálnom, talán akkor nem lenne beteg a gyerekem...persze sokszor nem is bizonyítható az összefüggés.


Van itt olyan, akinek babája betegessége/allergiája visszavezethető korábbi egészségtelen életvitelükre?


Vagy mindez a nagy biománia és egészséges életmód csak felesleges erőfeszítés?



2014. jan. 8. 09:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A biot felejtsd el, Mo-n még sok évig nem is lesz az a szintű bio, mint ami fejlettebb nyugati o-ban megvan. (ezzel foglalkozik a cég, ahol dolgozom).

A kérdésed másik részére válaszolva: ha van is ilyen szülő, sosem fogja bevallani. Még magának sem.

2014. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég fellengző a stílusod már bocsi.


Én ha anyagilag ,megtehetném se élnék úgy, mint te.

Én is Pennyben, Sparban veszem a zöldséget, kutyánk van, a lányom 5-6 hónapos korától ugyanott kúszott, mászott a földön, ahol a kutya mászkál.

Na ettől lesz egészséges és erős az immunrendszere.

A túl steril környezettel csak ártasz neki.

Nem most jön elő az allergia és immungyengeség, hanem majd nagyobb korában.

2014. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
a sterilizálás, agyontisztogatás egyáltalán nem garantálja, hogy nem lesz beteges a gyerek. Sőt.
2014. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első, Nyugati országban élünk, a bio ételek majdnem ugyanannyiba kerülnek, mint a normál étel. Itt csak ALDI van, de ott eddig akármit vettem, kinézetre, állagra, ízre nagyon meglátszott a különbség.


Nyilván mindenki úgy neveli a babáját ahogy akarja. Nem ítélkezem, nem szoktam. Inkább engem értek támadások, hogy miért csinálom ezt és ezt. Miért használok légzésfigyelőt? Miért sterilizálok? Miért mosom ki a foltot a ruhákból ha úgyis foltos lesz megint? Mert ezeket már mind megkaptam. Miért takarítok ennyire? (heti egyszer porszívózok, messze nem agyon sterilizált a lakás) Miért nem hagyom a gyereket a cipőkkel játszani? Ja és a kedvencem, miért nem adok Nurophent a gyereknek a fogzására?


De ezek szerint én vagyok a fellengző és ezek mind helyénvalóak.

2014. jan. 8. 09:55
 5/21 anonim ***** válasza:
Őstermelő vagyok. elárulnám neked,hogy ami a boltok polcain a bio,az az,ami nálunk megmarad,mert nem nőtt meg elég nagyra,nem elég érett, tehát a SELEJT! csak veled, tudatlan városival elhitetik,hogy az azért ilyen zold,meg kicsi és savanyú,mert bio...ami bio,az kérlek lukacsos,csúnyácska, bogaras, deformálódott. Tehát az,amit te meg sem vennél a piacon,ha látod!
2014. jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sajnos nem garantálja az odafigyelés, hogy nem lesz baj. Én is egészségesen éltem a terhességem alatt, minden vizsgálatra elmentem. Tiszta, fertőtlenített lakásba hoztuk haza a kisfiamat, minden csillogott-villogott, erre három hetes korában egy olyan fertőzéssel kerültünk kórházba, ami szinte minden antibiotikumra rezisztens, egyetlen gyógyszert kaphat rá, azt is infúzión keresztül. Megtámadja a veséket, és ha nem veszik észre időben, két év alatt teljesen tönkre is tette volna őket. Én zokogtam, amikor megtudtam, biztosra vettem, hogy valamit mi csináltunk rosszul. Egyszerre elkezdett kattogni az agyunk, hogy mit nem moshattunk ki, mit nem fertőtleníthettünk ki, mikor nyúlhattunk hozzá koszos kézzel stb. Az orvosunk nyugtatott meg, hogy 100%, hogy szülés közben kapta el tőlem, mert ez a baktérium mindenkiben benne van, csak általában nem ennyire ellenálló. Nem szűrik rá az anyákat, mert nincs értelme, legtöbbször ugyanis nem is fertőződik meg a baba, ha mégis, akkor sem okoz gondot. Az egyetlen megoldás az lett volna, ha úgy szülök, hogy nem vérzek közben. Úgyhogy hiába minden erőfeszítés, ha a baj jönni akar, akkor jönni fog. Ellenpélda, hogy van a családban két koraszülött baba is, akik kevesebb mint 1 kg-val születtek. Az anyukájuk terhesség alatt is ivott, dohányzott, miután hazakerültek a babák, akkor is többször hagyta őket magukra, sokszor még étel sem jutott nekik, végül családon belül örökbe lettek fogadva, miután a gyerekorvos jelezte a problémát. Most tinédzserek és semmi bajuk nincs. Pedig amíg az anyjukkal voltak, akkor nem, hogy a sterilizálásról nem hallottak, de talán fürdetve se nagyon voltak.
2014. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg mindenki úgy neveli/eteti a gyerekét ahogy akarja. Én sose adtam bio dolgot neki, a cipővel is játszhat, a lakásba nem igen van olyan tárgy (amit elér) és ne nyalogatta volna meg. Terhesség alatt azon kívül hogy elevetitet szedtem nem tettem semmi extrát. Kisebb korába heti 2x kifőztem a cumisüveget és kész. Már most sokkaal ritkábban, 2 hetente. (16 hónapos) Adtam neki fájdalomcsillapítót ha fájt neki a foga. Mivel ha nekem fáj valamim én is beveszem a gyógyszert! Nem hagynám fogzástól szenvedni, mert a fájdalomcsillapító nem ördögtől való,és nem kell mindennap tömni a gyerekbe. Kérdésedre válaszolva: biománia és egészséges életmód csak felesleges erőfeszítés? Számomra igen!

Mindenki tegye azt, amit jónak lát, az a lényeg.

2014. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. De a kérdésem leginkább arra vonatkozna, hogy van itt olyan, akinek babája betegessége/allergiája visszavezethető korábbi egészségtelen életvitelükre? Tehát viszonylag kimutatható az összefüggés az egészségtelen élet és a baba betegeskedése között?
2014. jan. 8. 10:30
 9/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok: éltem én is több nyugati o-ban, mások a higiénés szokások, mint itthon. Ha ezzel tisztában vagy - márpedig tisztában kell legyél - akkor ne hangoztasd, h te mit és hogyan csinálsz, mert visszatetszést vált ki. Ha vki megkérdezi, azt mondod, h te így vagy nyugodt és kész. A légzésfigyelőt sem használják annyira elterjedten mint mi, csak orvosi ajánlásra (tényleg: napközben, mikor veled van kint a baba mobil figyelőd is van v elég a kiságyas? most szeretnék venni...)


A ny-i ország élelmiszereiről: alapból jobb minőségű a legszarabb is, mint itt a középárkategóriás. Kint nyugodtan vehetsz biot, főleg Fro-ból érkezőt, itt eléggé elterjedt az organic és előszeretettel fogyasztják is. Amellett sok ország bevezette az ún. Label rendszert, tehát a nem bio áru is fel van cimkézve és fel van rajta tüntetve, h honnan jött, milyen rendszer alapján dolgozták fel a kaját, etc. etc. Ezek nagyon megbízhatóak, szigorú szabályok alapján lettek feldolgozva.

2014. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szintén egyes: van, nézd meg az alsó decilisben élőket...
2014. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!