Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korban világosítjáto...

Hány éves korban világosítjátok fel a gyereketeket a szexuális életről?

Figyelt kérdés
Mikor érdemes felhozni ezt a témát? Vagy inkább megvárjátok, hogy az iskola elvégezze ezt a "feladatot"?
2014. jan. 20. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola elég ramatyul végzi ezt a feladatot, és szerintem már későn is.

Én 8 évesen lettem felvilágosítva, kaptam egy korosztályomnak szóló elmagyarázó könyvet, és utána feltehettem anyáéknak minden kérdésemet.

2014. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nálunk anyukám soha nem világosított fel minket. Pedig normális család vagyunk. Húgom 13 éves és még ő nem vágja azt, h egy férfi és egy nő nem csak puszilja egymást... Elég ciki. Főleg azért is mert ugye fent van egy közösségi oldalon, ahol ha tesz fel valaki egy számára kétértelmű képet, ő nem érti h mi történik azon és próbálok poénkodni vele... Egy példa: egy pár van lefotózva egy wc-ben, de semmi nem látszik, csak a lábuk, h a srác áll, a csaj térdel. És oda írták poénból, h ki mit gondol arról, h manapság a nők kérik meg a férfiak kezét. De mindenki tudta, h nem ez történik a wc-ben, kivéve húgom... Ő oda írta, h de miért pont a wc-ben kéri meg a kezét és egy vigyorgó smile. Tudom, h ő ezt nem érti... De nem értem, h miért nem világosítják fel. Én is örültem volna neki, ha anyukám leül velem és elmondja a menzesztől kezdve mindent, h mi miért van. Úgy gondolom, h ez miatt is vannak szexuális problémáim a mai napig... Mivel későn értettem meg a dolgokat. Nővérem is visszahúzza, de ő még durvábban szeretné, h a netet elvegye tőle, h még véletlen se bukkanjon ilyesmi oldalra merthogy ő még "gyerek" és nem neki való, de istenem, már 13 éves!
2014. jan. 20. 10:40
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Te hány éves vagy?

Értelek teljesen egyébként, főleg, mivel van két húgom, így tudom, milyen helyzetben lehetsz, hogy látod, szegény húgod semmiről sem tud... Mi szerencsére fel lettünk rendesen világosítva, kb. abban a korban, ahogy írtam az első válaszban. Én most vagyok 20, a nagyobbik húgom 18, a kisebbik most lesz 15, már mindent tudnak, a nagyobbik szexuális életet él, a kicsi pedig azért még távol van ezektől a dolgoktól - de legalább mindennel tisztában van, és bármilyen kérdése adódik, cikiség nélkül felteszi a kérdéseit akár nekünk, akár a szüleinknek.


Ez azért egy elég szomorú helyzet, tényleg okozhatja azt, hogy egészségtelen vagy problémás szexualitásotok van/lesz... Gondolom most már hiába ülnél le anyukáddal megbeszélni vele, hogy mi lenne, ha felvilágosítaná a húgodat... Esetleg azt tudod tenni, hogy te leülsz vele és elmagyarázod neki a dolgokat. És legalább tudod, hogy te ne így csináld majd szülőként, mert ennek sok negatív hatása lehet. Én pl. nagyon örülök annak, hogy akármivel fordulhatok a szüleimhez, mert ha esetleg valami probléma lenne, tudnám, hogy ők segítenek, és megbeszéljük, és hátha meg tudom oldani a tanácsaikkal. Ez nagyon fontos dolog szerintem, és hozzátartozik az egészséges, bizalmi szülő-gyerek kapcsolathoz.

2014. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én 23 éves vagyok és már van egy 2 éves fiam. Férjemnek van egy 14 éves lánya, vele sokat beszélgetek ezekről. Mert az anyja neki se mondja el a dolgokat. Idén hozzánk költözik. Sok mindent tud már, gondolom barátoktól is. Nálunk jött meg az első menzesze, arról is rengeteg mindent elmondtam neki. SZegényékém mindig megköszönte, merthogy az anyja nem mondja el ezeket. Nekünk nagyon bizalmas a kapcsolatunk. Húgommal nem lehet leülni, ő meg se hallgat, annyira zavarba jön és annyira cikinek tartja... Állítólag húgomnak is megjött már a menzesze, de titkolják anyuval az egész család előtt, nem értem, h miért? Ez nem ciki, ez az élet vele járója. Hülyén fog hangzani, de régen, nem tudtam, h nekünk nőknek is élveznünk kell a szexet, mindig úgy voltam vele, h a nőnek ez a kötelessége, h elégítse ki az urát. Ezért a saját kényeztetésemre soha nem figyeltem, mára már tudom, h ez nem így, vagyis már egy jó pár évem h tisztában vagyok ezzel, de még mindig nem tudom teljesen elengedni magam és egyszer sem sikerült elélveznem... Úgy gondolom, h ez mind a felvilágosítás hiánya miatt van... Soha nem beszéltem még erről senkinek és furcsa, h egy vad idegennek adom ki ezeket, de sajnos ez az igazság. :( Nem akarnám, h húgom is ilyen legyen...
2014. jan. 20. 11:35
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető a helyzeted, és valószínűleg tényleg a felvilágosítás hiánya okozza ezt a problémát. A családod nagyon furcsa ebből a szempontból, érthetetlen, hogy valaki, aki több gyermeket is szült már, ennyire elzárkózik a természetes dolgok megbeszélésétől, felvilágosítástól stb. Esetleg annyit tehetsz még meg, hogy leülsz egyszer kettesben édesanyáddal, és elmondod neki, hogy számodra mennyire negatív, hogy soha sem lettél felvilágosítva, és elmondod neki ezeket az élményeidet és rossz tapasztalataidat. Talán ezzel felnyithatod a szemét azzal kapcsolatban, hogy ha most nem cselekszik, akkor a húgodra is nagyon rossz tapasztalatok várnak.

Persze gondolom, mennyire nehéz lenne most leülni ilyenekről beszélni édesanyáddal, de talán még megmentheted ezzel a húgodat. Sok sikert!:)

2014. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A probléma az, h már egyszer ezt megprobáltam. De nem ebben a szituban. Mivel anyukám, soha nem tett igazságot a gyerekei közt. Mi rengeteget veszekdtünk nővéremmel gyerekként én persze mindig rohantam anyukámhoz, de ő mindig velem kiabált, h fejezze be. Most már felnőtt lettem, rengeteget jártam anyukámhoz segíteni, főzni, mosni, takarítani. Húgom egy szendvicset nem tud meg csinálni, anyukám csinál meg mindent neki és még arra se képes, h fel álljon és oda menjen a konyhába az elkészített ételért. Én egyszer besokaltam, mikor már századjára ócsárolta le a főztömet, nem nézte, h én egy 1 éves gyerekkel bicikliztem órákat, h nekik segíthessek. Be sokalása szituja: Valami nagy családi munka volt, több mint 10 voltunk. Megint én főztem, bevállaltam palacsinta sütést is ennyi emberre, elvittem az én palacsintasütmet is, h kettővel gyorsabban haladok. Már reggel óta hallgattam húgomtól, h ne fél nyersre süssem, de persze elnéztem neki. (én világosabbra szeretem sütni mint anyukám, de nem fél nyers). Direkt anyukám sütőjével sötétebbre sütöttem. Nagy örömmel mutatom húgomnak, be is tekerem, mire nézi, h hányingert keltő fintorral ledobta az asztalra, h az fél nyers és ő nem fog belőle enni. Anyum, bejött mutatom neki, h ha ennél jobban megsütöm megégetem. Mire anyukám mosolygott egyet és be állt sütni, itt pedig már nagyon el volt fáradva. Mind1., elnéztem. Sütött neki, ugyan olyat amilyet én! Erre mondja húgom szintén flegmán, h na ő így szereti, mutatom neki, h de az enyém is ilyen, mire mondja h nem. Anyum meg csak mosolyog, ekkor szóltam anyumnak, h legyen szíves és mondja meg, h ne hazudjon mikor itt van a tányéron a "bizonyíték". Mire anyum szokás szerint rám szólt, h ezt fejezzem be. De mondom anyu, te ezt így á hagyod egy 12 évesre, h így hazudjon?! mire elkezdett velem kiabálni, h fejezzem be. MIre mondtam neki, h soha nem tudott igazságot tenni a gyerekei közt és ez engem teljesen tönkre tett gyerek koromban is. Ezután földhöz vágta a palacsinta sütőt (a fiam fejétől 10 centire repült el) és kiabált velem, h nehogy már én oktassam ki út a gyerek nevelésben. Ezután persze, húgom sírt mint egy óvodás és befeküdt az ágyba, anyám egész délután horta be neki az ágyba a kaját a fagyit mindent, mint egy cseléd. Én rögtön el akartam onnan menni de a család nem engedte. Próbáltam utána beszélni anyámmal, h jó, akkor neki nem fogok szólni a húgom viselkedéséről hanem én személyesen állok húgom elé é majd mi tisztázzuk, erre ő: nekem nem áll jogomban ilyet csinálni, h az ő gyerekét kioktassam. Köpni nyelni nem tudtam! Mondtam neki, h ha ő neki gondja van bátyám fiával kinek szól, az anyjának vagy a gyerekre szól rá, mire ő: egyértelmű h a gyerekre szólok, mivel elviselhetetlen a viselkedése. De mondom akkor az, h van, h te rá szólhatsz más gyerekére én meg testvéri alapon nem oszthatom ki a te gyerekedet? Itt már azt se tudta mit beszél, csak kiabált, h én akkor sem beszélhetek az ő lányával... Mintha én tök idegen lennék.
2014. jan. 20. 12:36
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de ilyen helyzetek után én a helyedben biztosan megszakítanám a kapcsolatot az édesanyámmal, húgommal. Majd ha a húgod felnő, benő a feje lágya, stb (ami valószínűleg nem akkor lesz, amikor természetes lenne - ilyen szintű elkényeztetés és butítás mellett), akkor majd vele újra felveheted a kapcsolatot, és lehettek egészséges testvéri viszonyban. Viszont addig ők csak téged nyomorítanak tovább. Most már megvan az új családod, akiknek "feláldozhatod" magad, ne cselédkedj édesanyád és a húgod számára. Anyukád megmondta, hogy ne szólj bele az ő gyereknevelésébe - akkor ne is tedd, hidd el, a végén majd ő fog keresni évek múlva, ha már ésszerűen tudja értékelni az ő saját hibáit. Addig pedig foglalkozz az új családoddal, legyetek boldogak, és ne hagyd, hogy ebben megakadályozzon bárki. :)
2014. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, h elolvastad a panaszaimat és válaszoltál rá. Igen, igyekszem az új családomra, de időnként elő jönnek ezek a dolgok bennem és kiborulok. A baj, h nálunk nem mondhatja meg az egyik a másiknak az igaz véleményét. Havonta egy alkalommal össze ül a család egy ebédre és mindenki jópofizik a másiknak... Nekem nagyon nehezemre esik. Főleg, h ők lennének az egyedüli nagyszülők a fiamnak, de egyáltaln nem foglalkoznak az egy szem unokájukkal. Olyan szinten, h ha 1 órára kellene rá vigyázni, nem vállalják be arra az 1 órára se... De még egyszer köszönöm, h "meghallgattál".
2014. jan. 20. 13:28
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Abból kiindulva, hogy én teljesen nagyszülők nélkül nőttem fel (anya szülei meghaltak, apukám szüleit pedig sajnos nem tudom gerinces élőlénynek tekinteni), azt tudom mondani, hogy a gyermeked is jobban jár, ha nem ebben a közegben nő fel. Én sokkal jobban örülnék, ha a gusztustalan nagyszüleimet egyáltalán nem ismerném, mint így, hogy szülinap-névnap jópofizós, különben meg soha eszükbe se jutok, a saját gyereküket sem szeretik, stb...
2014. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10 éves vagyok itt világosodok, még semmit sem tudok, de, nem baj:):(
2014. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!