Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit szólnátok, ha...

Szülők, ti mit szólnátok, ha a 16 éves lányotok belevésné a karjába a barátja nevének kezdőbetűjét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretik egymást állításuk szerint.. Nyár közepe óta vannak együtt. Minden idejüket együtt töltötték, de a lányom így nem tanult..Általánosban végig kitűnő volt, tavaly évvégén is meglett a 4,3as átlag..de most félévkor csak 2,6 lett.. Semmi se érdekelte, bármivel büntettem, ezért sszobafogságot kapott és a barátja sem jöhet át meglátogatni.. Nem egy iskolába járnak, így már két hete nem találkoztak.. A lányom azt mondta pénteken, "ha nem találkozhat a fiúval vér fog folyni".. Nem vettem komolyan.. Iskolába menet ejtett egy elég mély sebet a karján, ami a fiú nevének első betűjét mintázza..

2014. jan. 22. 08:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Majd rájön magától, hogy mekkora egy nyomi. Nekem is az első barátom ilyen link volt de ott hagyam 7 hónap után. Na meg tizenévesen nagy komolyságot nem várjunk már egy sráctól :D szóval nem feltétlen olyan rossz a srác csak még tinik. Szerintem se tiltsd őket, mert annál rosszabb lesz. Saját magadat se idegesítsd, tudom nem egyszerű de elsősorban te higgadj le. Nem kell ide pszihológus, ennyi erővel az összes fiatalt be lehetne vinni. Én se voltam tizenévesen különb (most 30 vagyok). Az hogy van 1-2 linkebb éve nem siklik ki az élete, csak azért mindent ne engedj neki. Szerintem az hogy most ő rontott nem olyan nagy tragédia. Én konkrétan középsuliban 4 tárgyból vágattam el magam egy srác miatt, mert nem jártam be. Anyum elküldött estire érettségizni,mert látta ez a mindennapos suli nem megy, mellette dolgoztam 16 évesen. Most 2 diplomám van. H akkor nem bukok 4 tárgyból és folytatom a sulit a többiekkel akkor mostanra lenne egy bolti eladói szakmám... Szóval ez csak egy példa, hogy nekem jól jött a bukás, nyilván nem követendő példa. Viszont engem ha büntettek is soha nem tiltottak főleg nem a barátomtól. Szerintem is az jó megoldás ha nálatok találkozhatnak, de mondjuk 6-tól 9-ig pl. És a kettőtök kapcsolatát mindenképp először is helyre kell billenteni. De hidd el a tiltás és a büntetés csak az ellentétét eredményezi annak, mint amit te akarnál. Viszont amiből ne engedj az a tisztelet, tudja hogy hol a helye és miket mond neked. Lehet a ti esetetekben a legjobb az lenne, ha "kihajítanád" otthonról nem méregből, csak elbeszélgetni vele hogy jól van kislányom az apáddal úgy döntöttünk nekünk itt telt be a pohár, ezt nem vagyunk hajlandóak tovább tűrni. Szedjed a cuccaidat és mehetsz oda ahol ezt elviselik. Szerintem 2 nap múlva sírva könyörögné haza magát. Nem gyerekről beszélünk, egy kis élettől nem lesz baja.
2014. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
ezekkel a kis büntetésekkel csak magad alatt vágod a fát... először is engedném, hogy találkozzon a barátjával, pszichológushoz és pszichiáterhez vinném, és 1-2 héten belül úgyis szakítanának. Így meg az ég világon semmit nem érsz el. Nem az lenne az elsődleges cél hogy jobban tanuljon (meg így nem fog, max azt éred el hogy elszökik), hanem hogy otthagyja ezt az idiótát. A veréssel csak súlyosbítottad a helyzetet.
2014. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
most hogy találkozhat a barátjával lenyugodott... és még mindig együtt vannak
2014. márc. 22. 10:47
 24/25 anonim válasza:
Én eléggé későn válaszolok de elvileg szeretik egymást nem?Akkor mi a baj ha találkoznak.Inkább a fiúval kellett volna beszélni.Ha enyire dúl a láv akkor a fiú is szeretné h jó élete legyen a lánynak és akkor együtt tanulhatnának meg minden és a lány a sráccal van és boldog és hozzá még tanul is :D na ennyi lett volna a válaszom.Ha nem jó megoldás akkor sajnálom.
2014. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

utolsó, nagyon szépen köszönöm a választ.

az egyetlen tantárgy amihez a fiú ért, az a német.. és azt együtt tanulnak már pár hete a fiúval illetve a fiú anyjával :)

2014. máj. 18. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!