Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most mit csináljak a fiammal?...

Most mit csináljak a fiammal? Vigyem el pszochológushoz?

Figyelt kérdés
A fiam 16 éves fiam már régóta furán ciselkedik pl. a szobájában értelmetlen dolgokst kiabál, és utána nem tud rá magyarázatot adni hogy miért. Úgy kb. egy éve kitalálta hogy had fesse be a barna haját szőkére, először nem engedtem, de végűl megfüzött... Sok embernek nem tetszett (családtagoknak sem) ezért belátta hogy ez nem jó senkinek, és visszafestette az eredeti hajszínétől kicsit vilàgosabbra, ez még jól is áll neki, ugyhogy ezt mindenki megengedte neki, ezzel még nincs is semmi bajom, de olyan 3 hónapja titokban kiszedte a szemöldökét (baromi csúnyán). Mondtam neki h ne szedje, azt monsdta hogy rendben, aztán kiszedte mégegyszer... Mondtam neki ha megint kiszedi elviszem pszichológushoz, úgy látszik ez hatott, mert azóta nem szedte ki. De nagyon furán viselkedik... Az év végi tanulmányi átlagához képest most félévre 9 tizedet rontott.. Nincs egy barátja sem, ugy tudom, hogy egy lánynak csapja a szelet, de a lány hallani sem akar róla. És az utolsó csepp a pohárban, ma mikor hazajöttem (nem volt otthon mert diákmunkán volt, ezt tudtam), bementem a fürdòszobába és láttam hogy nincs sehol a fürdőszobaszőnyeg, elkezdtem keresni, bementen a szobájába tiszta ciginszag volt (már beletörődtem hogy cigizik, de megbeszéltük hogy nem a lakásban.), de a szőnyeg nem volt sehol. Elindultam a boltba és a lépcsőházban (panelban lakunk) egy szőnyegdarabot találtam, és mikor leértem, felnyitottam a szemetest és ott volt benne a szőnyeg kis apró darabokra vágva! Mikor hazajött látszott rajta, hogy valami nincs rendben nála, kérdeztem mi a baj? Erre ő azt mondta hogy fél a holnapi dolgozattól. Ma sokat kell dolgoznom, ezért rendeltem gyrost mert nincs időm főzni, tudom mennyire szereti a gyrost, és mikor bevittem neki, azt felelte hogy neki nem kell ez a posványság, de végül csak megette. Komolyan nem tudom mi tévő legyek? Mit csináljak? Vigyem el pszichológushoz?
2014. jan. 22. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elviheted, de előtte lehet elég lenne, ha megpróbálnál te vagy az apja beszélgetni vele.
2014. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az apjára nem számíthatok... ja és még azt kihagytam, ?hogy mikor akartam el ondulni ottholról, akkor elkezdett sírni hogy ne menjek már el, és lejött velem egészen az autóig, aztán alighogy elindultam 5 perc múlva hív, hogy itt ment egy mentő, úgy megijedt jogy nem-e nekem lett valsmi bajom, ilyen még soha nem volt. (pedig mentőt hallhat eleget, mert a mentőállomástol kb. 5 percre lakunk)
2014. jan. 22. 20:28
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát ezt így elnézve, én biztosan elvinném egy szakemberhez. Valami 100% hogy nincs rendben nála. Vagy szellemileg van valami kisebb fogyatékossága, vagy valami nagyon durva trauma miatt viselkedhet így.
2014. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Olyan 3 hónapig volt egy nagyon rossz időszakunk.. De ez mar elmúlt. Lehetséges hogy még most jön ki rajta?
2014. jan. 22. 20:57
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
A fiad kamasz. Amiket leírtál, szerintem egyáltalán nem szélsőséges. A fürdőszobaszőnyeget valószínűleg összekoszolta, kiégette, akármi, és úgy döntött, eltünteti a nyomokat inkább, minthogy megtudd mit csinált. Nyilván nem durvát, csak neki kellemetlen lett volna szembesülni. Ahhoz képest, hogy a kamaszok értékrendje ilyenkor totál felborul, a fiad nekem nyugisnak tűnik. :)
2014. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De akkor miért kellett összedarabolni a szőnyeget? Ilyen kis szabályos négyzetekre vágta fel. Azt hittem rosszul leszek mikor felnyitottam a kukát!
2014. jan. 22. 21:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
ulj le vele eloszor beszelgetni komolyan! ne legyen kapkodas! elobb-utobb elotor az igazi problema
2014. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ezt már nem lehet a kamaszság számlájára írni ! Mindenképpen el kell vele beszélgetni, vagy nektek, vagy szakembernek ... Lehetséges amúgy, hogy az a 3 hónap jön ki most rajta.
2014. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
5. vagyok. Ha csak felsorolás jelleggel leírnám, hogy miket csináltam 16 évesen - pedig nő vagyok - akkor a fentiek alapján kényszerzubbonyban vittek volna el kb. minden héten. És nem vagyok fogyatékos vagy sérült, csak az ember lánya/fia agya ilyenkor több dopamint termel, ami csökkenti a félelemérzetet, és fontosabbnak tartja az élményt magát, mint a velejáró kockázatot. Amúgy hasonlít a dackorszakra. :) A másik a felnőtté válás nehézségei...de ezek nem krónikus dolgok.
2014. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Anyja fia.
2014. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!