Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljünk a szexről a...

Hogyan beszéljünk a szexről a 15 éves fiammal?

Figyelt kérdés

A fiammal már 10-11 éves korában beszélt az apukája a szexről..de mostanában egyre népszerűbb a kislányok körében és az egyik lánnyal feltűnően sokat van együtt és tegnap a telefonban magyarázta valakinek hogy meddig jutottak el (petting)..és ezen egy kicsit meglepődtem..még csak 15 éves..kiváncsiak lennénk rá hogy ő mit gondol erről és szeretnénk vele beszélni hogy hogyan viselkedjen a lányokkal és ilyesmi..vagy hogy eddig miket csinált (azért reméljük még szűz).

Az apja beszéljen vele inkább?(mint férfi a férfival).

vagy mindketten?

Várom a szülők válaszait akiknek szintén volt már ilyen a gyerekükkel! KívÁncsi lennék a tapasztalatokra egy ilyen beszélgetés során, illetve hogy hogyan kezdjünk hozzá.

39/N


2013. szept. 19. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Én ugyan nem vagyok még szülő, de a saját tapasztalataimat el tudom mondani.


10 éves korom körül kaptam én is egy igen gyenge apa-fiú beszélgetést. Semmi újat nem tudtam meg, ahhoz azért nem volt elég részletes. 15 évesen mikor elkezdtem szexuális életet élni, természetesen a szüleim ismerték a barátnőmet, akkor visszatértünk kisebb beszélgetések keretében, itt már anyámmal is beszéltünk. De hát persze mondanom sem kell ennyi idősen már nem tudtak semmi újat mondani. Megkérdezték hogy minden rendben van-e, védekezünk-e és hogy hogyan éljük meg ezt a dolgot.


Úgy gondolom a te fiad is idős már ahhoz hogy oktatást kapjon. Azt megkérdezhetitek (inkább az apja) hogy miket csinál a párjával, de nem hiszem hogy ezt részletezné is. Szóval ez az eddig miket csinált dolog, szerintem nem fog kiderülni. :) De a reméljük még szűz dologból arra következtetek hogy ti a kevésbé felvilágosult szülők közé tartoztok, tehát lehet hogy semmit sem fog mondani.


Egyébként nekem miután már nem voltam szűz, nem volt ciki erről beszélgetnem. Előtte eléggé. De azt hiszem a szüleimnek mindig ciki maradt.

2013. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
70%

Amikor nekem jött el ez a beszélgetés 15 évesen pár hónapja (már mindent tudtam, az ön fia is mindent tud amit csak lehet), mondták, hogy most egy fontos beszélgetés következik aztán kérdezgettek, hogy szerintem mit illik mondani egy lánynak, voltam-e már lánnyal az ágyban, ha igen akkor védekeztünk-e etc. Szóval az ilyen dolgok, de gondolom azért a szülők is tudnak normálisan kérdezni maguktól. Ja és utána faterom adott 2 csomag óvszert, hogy ne legyen 38 évesen nagyapa, hisz tudja, hogy úgysem hallgatok rájuk ilyen téren ebben a korban. Ő is volt enmyi idős. :)

15/f

2013. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Hat szerintem inkabb az apja beszeljen vele,magambol kiindulva mondom ezt,mert faterral anno barmit kidumaltunk de anyam elott soha nem beszeltem intim nemi temakrol meg ha kerdezett volna sem...mas tapasztalatom nincs mert lanyom meg csak 9 eves :) 31F
2013. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Ne beszéljetek vele.

Amikor velem beszéltek erről tiszta ciki volt az egész. 15 évesen a suliban a szex a téma, és szerintem már eljutott hozzá minden fontos információ.

Vagy max az óvszerhasználatról beszéljetek vele. Másról ne.

2013. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
15 éves már nem kicsi! vegyen gumit. én max ennyit mondanék neki, vagy vennék neki egy dobozzal pl lifestyle-t, mert elég drága. felnő a fiad, ennyi
2013. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

szia!

szerintem te mint anyuka is beszélhetnél erről, - nem kéne hogy tabu téma legyen! - mert akkor sokkal őszintébb lesz ő is! veled-veletek! Te az Anyukája vagy, DE egyben NŐ is! Tehát a női részeket- tanácsokat tőled tudná a legjobban megkapni! Fontos hogy veled is tudjon beszélni ezekről, hiszen ki, ha te nem tudnád, mit szeretnek a nők! :) Különben meg a szülők akkora ügyet kerítenek ennek a dolognak, és persze hogy így a gyerek is sustorog a barátaival és nem meri, vagy akarja bevonni a szüleit ebbe. Tudom mennyire zavart mikor anyám erről kezdett beszélni, és én már hál' az osztálytársaimnak a hülye osztálykirándulásokon... totál felvilágosult lettem a különféle dolgokban.. pedig nem is akartam látni azokat akkor még! Nekem mondjuk fontos volt hogy kivel és mikor ezért sem vesztettem el korán! azt tudom, ha a fiammal (6 éves) már most sokat beszélünk erről- hogy hogy lesz a kisbaba - mivel őt ez érdekli - a hugica fogantatása óta! - nálunk ez nem tabu téma, szóval remélem jó taktikát választottunk, hogy nyiltan beszélünk dolgokról, hogy majd Ő is nyiltan forduljon hozzánk bármi van! Talán ha ezt a nyiltságot tudnád a fiadnak te is mutatni, akkor könyebb lenne neked - nektek is hiszen úgy érzi majd a gyerek hogy bízhat bennetek! és szerintem ez a legfontosabb minden szülő-gyerek kapcsolatban!

2013. szept. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
kérdező,higgye el,hogy már mindent tud!:D maximum annyit kellene mondani az apukának,hogy MINDIG használjon óvszert,és ha éppen nincs náluk gumi,akkor inkább ne szexeljenek,nem éri meg,hogy utána meg izgulni kelljen.
2013. szept. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem kell vele beszélni, tud ő mindent.

Max apuka mondja neki, h használjon óvszert, mert nem akar nagyapa lenni, aztán ennyi.

2013. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindegyik válaszoló írta, hogy ennyi idősen már "mindent tud", nem kell neki mondani semmit. Akkor viszont nem értem, hogy mi az a sok kérdés itt a gyakorin, amit tinik tesznek fel: "Lehetek-e terhes/Lehet-e terhes a barátnőm, ha...? címmel, olyan dolgokról írva, hogy nekem az a benyomásom, hogy nincs biológia óra az iskolákban.

Kedves Kérdező! Én nem tartom feleslegesnek a beszélgetést, de ha eddig nem nagyon volt szó erről, vagy nem olyan a viszonyotok, biztos, hogy nem lesz könnyű. Én semmiképpen sem faggatnám a jelenlegi kapcsolatáról, hiszen azzal csak azt érnéd el, hogy bezárkózik. Inkább a saját ismereteit próbálnám meg kideríteni: mit tud a védekezésről, mennyire van tisztában a teherbeesés mikéntjével. (És nem elégednék meg azzal a válasszal, hogy ugyan már én tudok mindent.)

Szerintem ezt a feladatot nem lehet csak apára testálni, hiszen a női oldalról ő nem tud felvilágosítást adni. És a szex fizikai része mellett érdemes lenne az érzelmi részről is beszélgetni vele.

2013. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is az apja. Én lány vagyok és szerintem nekem is ciki lenne ha ilyenekről apummal kéne beszélgetnem.
2013. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!