Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az iskolákban mikor van a...

Az iskolákban mikor van a felvilágositás óra?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy hanyadikban van, fiam nem akar róla beszélni.
2008. júl. 21. 18:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hatodikban volt olyan óra, amikor a lányok és a fiúk külön elmentünk a védőnőhöz, ahol szó volt a menstruációról, betétekről, felnőtté válásról. De szexről egyátalán nem. Olyan óránk igazából soha nem volt, ahol csak arról beszéltünk volna. Azóta kilencedikben volt szó fogamzásgátlásról, tizedikben abortuszról, tizenegyedikben mellrákról, tizenkettedikben pedig az AIDS-ről.
2008. júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor nagy a baj! Fiam mondta azt hogy a lányok elmentek a védőnénihez de a fiúk nem mentek mert egy darabot próbáltak...
2008. júl. 21. 18:57
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az első hozzászóló. Nálunk egy hét késés volt a fiúk és a lányok között. De gondolom nem egy évvel később lesz felvilágosítás a fiúknak. Egyébként amíg az egyik csoport a védőnőnél volt, addig a másik csoport az ofővel beszélgetett a témáról.
2008. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezek amúgy nem sokat érnek. Jobb, ha aszülő beszél a gyerekkel, mert ezen az órán olyan zavarban vannak a gyerekek, hogy semmit nem mernek kérdezni, és nem is beszélnek érdemben semmiről.
2008. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Elvileg 6. osztálytól a középiskola végéig minden évben van felvilágosítás, DE:

védőnőtől, osztályfőnöktől függő hogy hogy sikerül és milyen színvonalú. Én középiskolai tanár vagyok az osztályaimhoz 9. osztályban megszoktam hívni egy nőgyógyászt is, aki nem csak a lányokkal de a fiúkkal is elbeszélget.

Illetve jelezni szoktam a szülőknek, hogy vegyenek ebbe a témába vágó könyveket (3-4 darabot) a gyermeküknek és rakják be a szobájuk, úgyis érdekli őket a téma, ezért el fogják olvasni, és ha akarnak majd kérdeznek is. A könyveknél arra is figyelni kell, hogy legyen a nőkkel ill. a férfiakkal foglalkozó is közöttük.

2008. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
szerintem is hatodikos biológiai tananyag
2008. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
6.-os??? xD bocsi de nálunk 9.-től világosítanak fel és bioszból is állatokat tanulunk
2008. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
mi hatodikban kaptunk ingyen betétmintát, meg egy füzetet, amiben volt always-reklám, egy rajz a nemi szervekről, meg arról egy cikk, hogy miért pattanásosak a tinik:D meg egy csaj még dumált valamit, már nem emlékszem... a fiúknak nagyjából ugyanez, csak ők nem kaptak betéteket:D
2008. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Szia! Én most voltam 7.-es és nekünk most volt! De én lány vagyok,és nálunk a védőnő kiküldte a fiúkat és nem is beszélt velük..szerintem nekik később van,mivel elvileg a fiúk később érnek..
2008. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

hát nálunk 5.ben volt az első ilyen ora utána minden éve volt, de mivel biosz szakos ofőnk volt ezért sok videot láttunk hetedikben és nyolcadikban az abortuszrol az AIDS-ről a mellrákrol meg ilyesmikoről, de érdekes és most végeztem a kilencediket és nem volt ebben az évben felvilágositás egyáltalán.

amugy meg szerintem jo ötlet ez a könyves dolog

2008. aug. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!